Zažili ste zamlčaný potrat?

miriam18111
2. júl 2012

Ahojte mamicky, je to smutna tema ale chcem sa spýtat ci ste niektora prezila zamlcany potrat s tym ze ste nepodstupili cistenie ale rozhodli ste sa to nechat aby sa to samo vypudilo, mne vcera oznamili ze drobcekovi uz nebije srdiecko (7+3tt). doc, mi dala 2 moznosti bud zostat a cistenie alebo domov a pockat s tym ze ma budu sledovat musim chodit stale na kontroly,doc, mi povedala ze budem mat bolesti ako pri menzese a mozem mat aj teploty. chcela som vediet ako to je, bo mna chytili v noci take krce=ze som myslela ze porodim mala som neskutocne tlaky a krce..budeto teraz takto stale?co mozem cakat este? dakujem za kazdu odpoved

evina57
2. júl 2012

Ja som išla na čistenie, o druhej možnosti mi ani nehovoril. Ale keby som mala na výber, nechala by som sa vyčistiť. Trvá to pár minút a za pár hodín si doma. Prečo si nešla? Neviem vôbec ako to teraz bude prebiehať..

lucisa
2. júl 2012

Asi bych taky podstoupila čištění, už z toho důvodu, aby tělo náhodou nezapomnělo něco vypudit, což by mi potom mohlo způsobit nějaké komplikace nebo třeba překazilo možnost dalšího otěhotnění.... 😒

dulkagabulka
2. júl 2012

Tu je pribeh mamičky, ktorá nepodstupila kyretaž po potrate, podrobne v nom opisala, ako to prebehlo

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/ked-nas-osud-...

lili_mia
2. júl 2012

pozri si aj témy s kyterom .. tam nájdeš príspevky žien, ktorým vypadol z tela mŕtvy plod, ked boli na wécku, videli to drobátko .. môžeš aj dostať otravu krvi, ak sa nebude telo samočistiť
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/zamlcany-potrat-co-dalej/
takto to budeš podľa mňa len predlžovať trápenie

stanislavao
2. júl 2012

chodte na cistenie. nebojite sa otravy krvy, alebo niecoho? ved mate v sebe mrtvy plod. je to strasne krute, ale chodte sa dat do poriadku, vycistit. nebudete mat take bolesti. viem, ze psychicka bolest nepomynie, ale naco sa takto trapit?

strapco13
2. júl 2012

@miriam18111 pockala by som..jednak mohlo by zle stanovene tt tehu...ale ak predtym uz bilo srdiecko, tak mi je luto
ale suhlasim s dulkagabulka ...priroda je mocna, pomoze ti vycistit sa a z ked to nepojde tak, potom nastupia lekari
verim, ze je to tazke, vediet, ze babatko v tebe nezije, ale riziko cistenia je neiekedy velke do buducna ..robi sa totiz naslepo, len pohmatom, cize bud mozu skravnut hblsie a poskodia maternicu a ty sa dietatka uz nedockas ani v buducnosti, alebo nevycistia vsetko a potom to bud nechaju na prirodu alebo cistia a cistia a cistia
tak preco to nenechat na prirodu hned?

tie krce v noci mohli znamenat pripravu na odchod babatka

terqa
2. júl 2012

ahoj, ja som si tym presla tiez, dokonca v neskorsom tt. tiez som nepodstupila cistenie, ale nechali sme to na prirodu, akurat ma potom este kontrolovali, ci je vsetko OK. Mala som to ako silnejsi menzes a trosku zvysenu teplotu, inac sa to dalo vydrzat...
a taka perlicka hned sa nam potom podarilo zamiesit na dalsie, takze to bolo fajn, ze sa malo kam uchytit babo, lebo pri cisteni stiahnu celu stielku a trva aj pol roka, kym sa da maternica do poriadku...
akurat pokial by si mala strasne bolesti, alebo stale krvacala, vtedy by som sla do nemocnice... ale to ti isto dr. dala instrukcie..
drzim palceky a nech sa z toho rychlo dostanes, prajem vela sil...

amulienka
2. júl 2012

@miriam18111 ahoj mrzi ma to, prezila som to tiez. kamoska to mala ako chces ty a strasne trpela, ja som isla na kyret a vobec ani neviem, ze som bola. tak si vyber. ja som uz isla v hodine dvanastej, uz vecer pred nastupom som mala doma hnedy vytok, ale nebolelo ma nic. plus uz tu to tusim aj pisali, nemusis sa cela vycistit, pozru ta a ked tam budu zvysky aj tak musis na kyret tak naco si sa trapila, nic to neni fakt. onicom minioperacia.
plus inak je pravda ze je to dost malo TT, do toho 10 ci 12tt sa moze ukazat srdiecko, ja som to takto natahovala 3 tyzdne az potom som isla na kyret ked som si bola ista ze to nezije :(

barushkaaam
2. júl 2012

Ahoj. Ja som bola na kyrete po spontannom potrate v 6 tt a z vlastnej skusenosti musim povedat, ze kebyze sa mi nedajboze stane znova na kyret uz nikdy nepojdem! 😠 Prvy kyret totiz pani "doktorka" paradne zfusovala a o nejakych 10 dni som musela ist znova na dalsi...samozrejme uz k inemu doktorovi a do inej nemocnice. O tom, ze som mala aj dalsie problemy po kyrete, radej pomlcim....nechcem ta strasit...Existuje tema tu na MK o potrate a kyretazi, tu je :
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/co-si-vziat-a-ako-sa-pripravit-na-kyretaz/
je tam viacero kociek, ktore nesli na kyret, ale nechali aby sa ich telo vycistilo same a ziadna otravu krvi nedostala....po vycisteni totiz aj tak ta zena musi ist na kontrolu, cize doktori to maju aj tak podchytene, keby nastali nejake komplikacie...

cammille
2. júl 2012

Ahoj je mi luto co sa Ti stalo.....mam kamosku, ktora sa rozhodla neist na cistenie, cca 5 tyzdnov, odkedy babatko prestalo rast odislo same, mala silne krce, bolesti, silne krvacanie....po par dnoch to preslo, vsetko bolo v poriadku a hned na dalsi mesiac sa mohli snazit o babo 🙂
V zahranici sa na cistenie bezne nechodi, zena vzdy dostane na vyber a podla statistik je ovela mensie riziko komplikacii ak plodik vyjde sam nez pri cisteni.....len velmi zriedka sa stane, ze zena dostane infekciu, pri cisteni su komplikacie castejsie....

Drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo a aby ste sa coskoro opat mohli tesit 🙂

zuziq
2. júl 2012

Ja som na cistenie ist nechcela, ale priroda to zariadila aj tak po svojom. Zacala som tak krvacat, ze sme museli okamzite letiet. A ono to tak vo vacsine pripadov byva a to by som neriskovala. Ta krv nie ze tiekla, ale valila sa zo mna ako z deraveho suda 🤐 Mozno to tak ale nie je pri kazdom potrate. Ak to chces skusit, tak pockaj doma ale maj po ruke niekoho, kto ta vezme do nemocnice

kiwi82
2. júl 2012

Ahoj, tak poviem ti z mojej skúsenosti, v prvom tehu som nosila v brušku možno aj mesiac mrtve dieťatko. ale ja som o tom nevedela. usg mi nerobili len to prvé. no a v 12tt som začala krvácať. ked som prišla do nemocnice, tak na usg nebolo vidieť bábatko len také krvné zrazeniny. a pýtala sa ma službukonajúca dr.či som si robila tehu test, či som ozaj tehotná bola,nechcela veriť a ja som už aj tehu knižku mala. takže to bábatko sa tam už rozpadlo a neviem ako dlho som bola v takom stave. bolo mi veľmi zle ale to pri tehu zvykne byť, nevedela som,že niečo také sa môže stať. mala som aj zlý krvný obraz a kebyže nezačnem krvácať neviem kedy by na to prišli..... hrozila aj otrava krvy a tiež prasknutie maternice, lebo na jednej srane mala len hrubku 0,5 cm, tak kde sa tie zrazeniny sústredili. aj ked ma dr.išiel čistiť, tak povedal, že by mi mohla aj pri tom prasknúť maternica ☹ Výsledok bol parciálna mola, teda to tkanivo mi aj po kyrete bujnelo, nevyčistili ma dobre. potom som ešte bola dvakrát na čistení.
Môj názor je, aby si išla na ten kyret. Nech Ti tam nič nezostane a maternica bude vyčistená dobre. Dá sa isť aj na jednodňovú chirurgiu, ja som tak bola pri druhom potrate, prišla som ráno a o 15 tej som už išla domov. Je to smutné ale treba to prekonať a ísť ďalej. držím palce, aby si sa správne rozhodla 😉

cukor
2. júl 2012

..a ja by som na tvojom mieste nešla na kyret.ja som 2 x potratila a zle ma vyčistili a po druhom potrate na tak dobabrali,ze ani lekárka neverila,ze sa mi podarí otehotnieť.sliznica mi vôbec nedorastala a pridružilo sa aj kopec dalších problémov.ty predsa vieš v akom si stave,nechaj to na prírodu s tým,ze nebudeš daleko od domova aby si sa v prípade nejakej komplikácii dostala čo najrýchlejsie do nemocnice.

lenka20
2. júl 2012

ahoj ja som potratila spontanne a bola som velmi rada ze ma nemuseli cistit, bala som sa, ze by to sfusovali alebo mi zaniesli nejaku infekciu... spontanny potrat sice boli (velmi silne bolestive krce ako pri MS) a aj to silne krvacanie je neprijemne, ale osobne by som aj pri zamlcanom potrate pockala par dni (stanov si ale nejaku realnu hranicu, nie prilis dlho cakat) ci sa to nespusti same... ak nie tak jednoznacne kyret...
myslim ale ze ak ti uz zacali krce tak to nepotrva dlho a telo plodik vypudi same.... 😔

sevka83
17. júl 2012

Mne kyretaz nerobili, len 3 injekciu na spustenie samocistenia a vsetko bolo OK, potratila som v máji, teraz som opäť tehotna, ani mrchu sme nestihli, ale od soboty spinenie, tak zrejme si to zopakujeme ☹

ludka77
17. júl 2012

ja som prišla do nemocnice v sobotu s krvácaním nechali si ma tam znášali krv na HCG pichli inekciu a čakalo sa ráno zas zobrali krv na HCG na porovnanie a asi 1hod na to som bola na wc a vypadla zo mňa akoby zrazenina vyzeralo to ako pečienka utekala som za dr ktora práve dostala výsledok krvi. Dala mi na výber a vybrala som si čistenie. O 9ma čistila o 12spravila kontrolné sono a išla som domov. Asi 3dni som len špinila. Bola som 6+2. Keby sa musím znova rozhodnúť tak by som si zas vybrala čistenie. Lepšie ako byť doma v strese a čakať čo sa bude diať. Za 28dni som normálne dostala menzes.

afrika
17. júl 2012

áno, zažila som to 3x a 2x som mala spontánny potrat. včera som bola na kyrete. kyret som podstúpila teraz 3x. nechcela som, ale dr mi povedal, že malinké je už veľké a musím ísť.
lepšie je nechať to osísť samé, po kyretoch - najmä opakovaných je dosť veľké riziko neplodnosti. aj včera mi o tom dr hovorila a podpisovala som papier, že o tom viem 😔
pri MA trvá dlhšie než sa doma rozkrvácaš, no ja by som počkala ak ti dali na výber

womankc
18. júl 2012

Ahoj, ja som potrat zažila pri treťom tehotenstve v 16tt. Otehotnela som cez danu a prognóza bola od začiatku , že to asi nevydrží. No pretrápila som sa až do 16tt, kedy mi doktor povedala, že musím ostať ležať doma alebo v nemocnici. Zvolila som doma, lebo som mala ešte dve malé detičky a zdravotne postihnutého otca doma. / dodnes si to vyčítam, že keby som išla do nemocnice, možno....... ☹/ Práve keď už sa zdalo, že najhoršie týždne mám za sebou som strašne začala krvácať, tak sme bežali do nemocnice. A tam mi povedal nervózny a nevrlý pán doktor, ktorý ma ešte nechal na vyšetrenie v tom stave čakať trištvrte hodinu, kým si vybavil svoj súkromný telefonát , že to musím spontánne porodiť. No bol to jednoznačne najhorší zážitok môjho života a to musím povedať, že teda som vydržala už všeličo. Bolesti boli ako pôrodné, len slabšie, najhoršia je však tá psychika, si na dne , je ti z toho neskutočne krutosmutno. Samozrejme, že sa mi to nepodarilo, pretože sa to niekde v tých cestách zaseklo / stále som cítila ako kope a najhorší pocit je , že som vedela, že s tým nemôžem nič urobiť/. Nakoniec som mu tam aj skolabolala, tak ma aj museli preberať. Až potom teda usúdil veľmi neochotne , že teda ma vyvezie na kyretáž. Našťastie tam už boli iní lekári a že prístup mali na 200%, úplný opak, nakoniec ma museli čistiť pod narkózou, ale bola som im za to vďačná. Psychicky som sa z toho lízala strašne dlho. Nakoniec sa nám ešte neplánovane podarila dcérka. Takže môj záver je, že ja by som teda možno počkala pár dní ak sa ešte s tým potrebuješ vyrovnať vnútorne, ale jednoznačne by som sa radšej asi nechala vyčistiť, než trpieť zbytočne. A želám ti, aby si to už nemusela zažiť a aby si sa skoro mohla znova tešiť na svojho drobčeka

lenka.s
18. júl 2012

zazila som to, zial, viackrat cistenie som vzdy odmietla, krvacanie je silnejsie aj bolestivejsie ako pri ms, ale aspon bez zasahu do maternice ... samozrejme musi ta sledovat lekar, drzim palce, aby si to uz nemusela znova zazit

lusiana55
18. júl 2012

ahoj aj som mala zamlčaný potrat:((( v apríli,určite chod na čistenie, ja som na čistenie čakala 8 dní lebo bol sviatky a môj lekár to chcel vykonať sám nechcfel to nechať na nikomho iného, našťastie to spravil dobre a nemusela som čistenie opakovať,nám sa to stalo 12 týždeň,takže vydrž a chod na čistenie veľmi sa toho bála ale potom nepociťuješ žiadnu bolesť,treba to vyčistiť aby si mohla byť opäť tehu🙂)držím pästíky🙂))

zuzanka.h
18. júl 2012

ja som mala šťastia všetko oke v nešťastí ☹ potratila som v 6tt a samočistením to odišlo.... Bola som len na 2 kontrolách

sisisi87
14. mar 2013

Ahojte potrebujem poradiť, som cca v 6tt beta HCG mám 14200, minulý týždeň to bolo 3200. vsetko by bolo super, ale gynekolog mi povedal ze nie je presne ohranicený tvar plodu /gestačného vaku/, tak ma poslal na tu krv a ked videl ze beta HCG je OK , tak povedal ze to moze byt aj klam pristroja, ze uvidime o týžden. dost sa bojim kedze som uz jeden potrat mala. myslite si ze moze ist o zamlčaný potrat aj ked je beta HCG OK??

barboritta
15. mar 2013

podľa mňa to potrat nebude 🙂 HCG by ti klesalo.sona nie sú presné.mne baby najprv ani nevidel,to som bola v 7tt už.o týždeň bolo aj srdiečko.hlavne že stúpa

miselkat
15. mar 2013

Ja som bola na kyrete 2x, nedali mi na vyber, aby som ostala doma a sama sa vycistila. Teraz spatne to nelutujem, mala som stastie, ze vsetko dobre dopadlo. Trochu som po tom este krvacala, ale neboli bolesti ani nic take. Asi by som to psychicky nezvladala sediet doma a cakat, kedy sa to samo vycisti. Kazdopadne je to psychicky velmi smutny a tazky zazitok, preto ti drzim palce, aby si sa co najskor zotavila.

topanka
18. júl 2013

cavte baby uz ste zažili toto mala som už 3 krat samovolny potrat a doktor somnou nic nerobí? Este prídem po potrate na kontrolu a on povie naco som prisla vsak skoro som odpadla ked mi to povedal. Mam teraz spinenie znova vysetril ma a povedal vsetko je poriadku uzivajte kyselinu listovu a cakajte. No lenze ja mam 36 rokov a co budem cakat do dochodku? nevie niekto dobreho gynekologa v okolí trencianskeho kraja. Dakujem🙂)))

kiki68
18. júl 2013

topanka, zmen hned lekara,toto by Ti nemal povedat a z vobec nie po 3. potrate. Tam uz je narok na dost rozsiahle testy vratane genetiky,aby sa zistilo,ci je niekde problem a riesil sa. Dobry gynekolog v Trencianskom kraji je mudr. Mokráš v Dubnici nad váhom, este je dobry co som pocula aj doktor Staník v Ilave. Vdaka tomu Mokrášovi uz vela zien co poznam donosili zdrave babatko,je vyhlaseny v celom okoli ako ten naj. Len neviem,ci nebdue mat strasne plno. No mozno v Tvojej situacii by ta zobral a mozno Ta posle aj do CAR vzhladom na Tvoj vek. Pri takom veku sa neda cakat,ale musi sa konat. nechavat vsetko na prirodu sa da ked mas 25 rokov... Len tak mimochodom ja som po jednom zamlklom potrate mala uz 2 kontroly a pojdem an tretiu....a to mi sam lekar hovoril,ze nech pridem...takze na tej kontrole mas co hladat... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre