Zápcha v 9. týždni

lneviemmeno
3. júl 2023

Ahojte, som v 9tt a mam uz zapchu asi 4 dni. Skusala som vsetko, glycerinove cipky, teplu vodu, slivky, dokonca aj mlieko a to mam intoleranciu na laktozu (to ma vzdy prehnalo) no a nic.. maximalne trochu vyslo ale nic, cele dni ma iba brucho boli, hladna nie som.. o 3 dni idem ku gynekologovi tak ak mi uz nic nepomoze, budem sa pytat jeho, ale dovtedy by som poprosila nejake rady.. Zajtra by som isla do lekarne, co je take vhodne ? Citala som o laktulose ale kedze mam tu intoleranciu tak ci to neuskodi skor.. Dakujem za vsetky rady, uz som bezmocna🙏🏼

regaskova_2020
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
3. júl 2023

Probiotiká si kúp. Pýtaj take ktoré sú určené tým čo majú laktozovu intoleranciu

lucia0211
3. júl 2023

@lneviemmeno ja som mala od 9 týždňa až do konca tehotenstva zápchu 🙈bol to horor 🙈 NIKDY som nič také predtým nemala...a horšie je, že mi tiež na to nič nezaberalo 🙈nie je je sranda..lebo zápcha ti môže v tehotenstve spôsobiť aj krvácanie 🙈

martaatram
4. júl 2023

Mne v nemocnici dali dhupalax je to na predpis ..to mi pomohlo skus este toto ak tinke predpise

petruska173
4. júl 2023

Jednorázovo domáci klystír, dá sa kúpiť v lekárni, dlhodobo pomáha aj psylium.
Čipky ani mne nepomohli.

alexka89
4. júl 2023

@martaatram heej ?mne to dali v oboch tehu a zabralo mi to jediné v 2om tehu i to len také bobky 😁vyšli

alison11
5. júl 2023

@lneviemmeno Skús musli z mliekom mne to pomáha tiež mám intoleranciu laktózy.A veru aj klistír vie pomôcť dávnejšie pri zápche som mala aj používala,dá sa kúpiť v lekárni alebo tuším aj v dm balónik z rúrkouv krabičke býva balené.Jablkový džús mi zvykol tiež pomôcť proste včom je veľa vlákniny. Sušené ovocie,slnečnicové semiačka,ľanové semienka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre