Zapalené ďasná v tehotenstve

kakali10
4. okt 2018

Čaute babule, chcem sa vas spytat, ked ste mali zapal dasien v tehotenstve cistil vam zubar tie dasna? Ja som isla zubarovi so znesitelnou bolestou a odchadzala som s takou bolestou ze sa mi chcelo revať. Pichal mi medzi zuby a do dasien s tym hakom , videl ze ma to boli jak hovado ale aj tak tlacil, vraj tak sa cistenie robi.. To je moj zubar fakt take necitlive hovado alebo vam to takto robil aj vas zubar? Ja asi zomrem od bolesti

kikulienkadd
4. okt 2018

@kakali10 kup si v lekárni tinktúru gingivalis. Nie všade to majú,je to taká v lekarni zarobena hneda voda a vatovou tyčinkou namocenou do tinktury si potieraj ďasná. Tiež som mala zapálené,trvalo to dlhšie,ale takto som to vyliečil. Môže sa to bezpečne použiť v tehotenstve.

kikulienkadd
4. okt 2018
zuzkamargit
4. okt 2018

mne pomohla dlhodobo pasta s aloe vera, z LR ta slabsia. Ale nepredavam to, takze osy, neobvinujte ma z reklamy a ostatne nepytajte ju odo mna, je dost LR poradcov

kakali10
autor
4. okt 2018

@kikulienkadd
@zuzkamargit
Mne po vycisteni dasien kazal kupit repik a robit si vyplachy aj 8 krat za den. Toto moze pomoct ?

kikulienkadd
4. okt 2018

@kakali10 môže. Repikom nič nepokazis ale tá tintura je silnejšia. Potierať to treba tiež viac razy za deň. Vyskúšaj čo chceš,keď nebude fungovať jedno,máš aspoň viac možností.

kakali10
autor
4. okt 2018

@kikulienkadd dakujem 🙂

zuzkamargit
4. okt 2018

@kakali10 jednoznacne ti repik pomoze, ale z dlhodobeho hladiska je to dost neprakticke riesenie 😉

janulka2811
4. okt 2018

Kup si repik a vyplachuj si ustnu dutinu nim.

nikiki29
4. okt 2018

Ja mám zápal a nič nepomáhalo, tak mi zubár kázal kúpiť peroxid vodíka 3% a dal mi tupú ihlu, vyplachujem si medzizubné priestory a popri ďasnách a zlepšuje sa to...

marianka2585
10. okt 2018

U mňa veľmi pomáha vyplachovanie propolisovou tinktúrou aj na ďasná, afty aj zimu celé tehu

mimulik
10. okt 2018

Ja velmi odporucam ustnu vodu meridol

linetka123
12. apr 2022

@kikulienkadd Prosím vás, iba potrieť a nevyplachovať?

heln
12. apr 2022

@linetka123 ano, nevyplachovat.

simca06022011
12. apr 2022

propolisova tinktura je na toto najlepsia a biogaia prodentis... to si cele balenie vyberiem vzdy po dentalke ;)

kikulienkadd
12. apr 2022

@linetka123 áno, len potrieť. Viac krát za deň.

linetka123
12. apr 2022

@kikulienkadd @heln
Ďakujem veľmi pekne 😊

linetka123
12. apr 2022

@simca06022011 Dnes som dostala od kamaráta, tak skúsim aj to. Vďaka za radu 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre