Zápal v pošve v tehotenstve

1. aug 2024

Ahojte, prosím vás mali ste niektorá zápal v pošve? Nemám žiadne príznaky, ani výtok, ani svrbenie, ani pálenie, ale ph som mala na kontrole na hranici, dr vravela, že by mala byť o niečo nižšia, ale že možno je to tým, že som sa pred vyšetrením sprchovala aj s mydlom... Dnes mi bol vystavený erecept na fluomizin vaginálne tablety... Do ambulancie sa neviem dovolať,samozrejme tam budem volať aj zajtra, ale máte s týmto skúsenosť? Nedá sa zápal bez príznakov liečiť nejako inak ako tabletkami? Napr. zmenou stravy alebo neviem... Začínam druhý trimester a bojím sa niečo si dávať... Môže mať zápal vplyv na plod? Ďakujem

pluss
1. aug 2024

Určite radšej dať liek ktorý je označený za bezpečný než zápal v tele...každopádne skôr by som požadovala opätovný výter a žiadne mydlo

tinalia
1. aug 2024

Fluomizin mozes uzivat, dietatku skor uskodi nelieceny zapal ako ten liek.

pukanec123
1. aug 2024

Nelieceny zápal v pošve v tehotenstve vedie ku skracovaniu a otváraniu krcka maternice, tým pádom môže spustiť aj predčasný pôrod. Takze ver mi, že Dr určite nechce zle, a ze tie tablety viac pomôžu ako uškodia. Ja som ich tiež brala, a tiež som mala zápal o ktorom mi povedal až gynekológ, nemala som žiadne obtiaze. Týmto tá nechcem strašiť čo všetko sa môže stat, sú to pomerne bežne komplikácie u tehotných

dadka1997
2. aug 2024

Treba preliečiť, určite to neliečené môže narobiť viac škody

autor
2. aug 2024

Ďakujem pekne za odpovede a ukludnenie, budem dnes volať dr, čítala som na nete, že sú aj tabletové formy probiotík pre tehotné ako výživový doplnok, tak radšej by som také menej chemické alebo ako to nazvať aj keď je to drahšie, spýtam sa určite dr..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. aug 2024

A tie, ktoré ste brali fluomizin, brali ste potom aj nejaké probiotiká? V lekárni mi povedali, že väčšinou sa potom berú aj probiotiká k fluomizinu, dr mi nevravela, tak teraz neviem ci si mám kupovať aj to alebo nie 🥺

pluss
2. aug 2024

Neviem no ja nevidím žiaden problém prečo by si mala pochybovať o danych ATB...sú neškodné pre bábo... A áno po akýchkoľvek ATB sa dávajú probiotiká...je to len a len dobre...

autor
2. aug 2024

@pluss ďakujem pekne, práveže na viacerých miestach na nete čítam, že do 16tt nie sú vhodné antibiotiká, ale skôr lokálne probiotiká, tak preto sa bojím... No skúsim ten fluomizin od dnes a kúpim ešte nejaké probiotiká čo mi odporučia v lekárni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre