Zápal hrdla v tehotenstve

30. máj 2022

Ahojte. Som tehotná, 23/24tt a som chytila taký zápal hrdla, že nemôže polykať, hlas nemám...celé telo ma bolí...viete mi poradiť niečo na to hrdlo, aby sa to čím skôr uvoľnilo?
Ďakujem

angi07
30. máj 2022

Kloktat so slanou vodou alebo salviovym cajom , a sup do lekarne. Su homeo pastilky co mozu aj tehotne , islandsky lisajnik sirup napr. , alebo od dr.weiss horuci napoj aj sirup mozu aj tehotne. ale ak mas aj teplotu tak zavolaj obvodnemu.

autor
30. máj 2022

@angi07 ďakujem za rady, teploty nemám

andrea_86
30. máj 2022

Mne pomáhalo toto: Cibuľový čaj s medom (pokrájanú cibuľu zaliať horúcou vodou) + Homeogene 9 (je to homeopatikum, ktoré môžu aj tehotné) a ešte som si dávala aj Oscillococcinum (tiež homeopatikum). Neviem, čo z toho pomohlo, ale mne v každom prípade účinkovalo.

trgypadl
30. máj 2022

Ak si tehotna smer lekar, moze sa jedna aj o anginu, nech Ta preventivne popocuva, skontroluje mandle, pripadne vysetri crp. A urci spravnu liečbu, mozno su potrebne atb,domace recepty nemusia zaberat, drzim palce, skore uzdravenie prajem

autor
30. máj 2022

@trgypadl ďakujem pekne, určite skontaktujem lekárku len ona ordinuje až po 9:00

nikdenikto
30. máj 2022

Mala som v takých týždňoch covid a tiež ma neskutočne bolelo hrdlo. Lekár dovolil len pastilky Doritricin a kalciovy sirup. Do pár dní prešlo.

autor
30. máj 2022

Ďakujem za rady, bola som u dr...mám vyššie CRP ale zatiaľ mám skúsiť nechať dva dni sa telo s tým popasovať a ak nie tak mi dá Zinat...zatiaľ len Glimbax

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre