Zápal dutín v tehotenstve

lllenuli
9. júl 2021

Ahojte, prosím si radu, začínam byť zúfalá....Mala som chrípku, klasika bolesti hrdla, stipali ma veľmi horné dýchacie cesty, stále som si musela fúkať nos, škaredý kašeľ....jeden deň mi bolo konečne lepšie a hneď na to bum zápal prínosových dutín ☹️ nahrievam soluxom, inhalujem vincentku, do nosa quixx, dnes mi manžel kúpil physiomer, plus ešte paragrippe (nejaké homeo v tabletkách)...a ja čakám že už bude lepšie a práveže to ide k horšiemu 😩 pomaly mi už aj teplota stúpa, zatiaľ mám 37,6....som v 17tt, čo by ste mi ešte poradili? Ešte k tomu aj víkend ide..

PS: zatiaľ sa mi darí držať dutiny priechodné, ale ta bolesť je aj tak hrozná, asi je tam silný opuch, lebo mám pocit, že mi vypadnú všetky zuby na tej strane, už to ide až k uchu a k čelu

Ďakujem za každú radu ❤️

zuzka102
9. júl 2021

Sinupret

via88
9. júl 2021

Mne pomaha konvicka na vyplach, ale sla by som predsa na crp, tiez som sa tak trapila v tehu, naloniec som sla k lekarovi, crp vysoka hodnota, zapal, na atb. Sa zhodol vseobecny aj gynekolog..

terezka1947
9. júl 2021

@lllenuli tiez som si prezila zapal dutin s atb. Zase lepsie je preliecit atb,ako tonatahovat. Aj tehotne zvladnu atb.
Ked budes citic zhorsenie cez vikend,zabehni na pohotovost a netrap sa

lllenuli
autor
9. júl 2021

@via88
@terezka1947 baby a myslite, že toto poriešia aj na pohotovosti? Lebo dvíha sa mi žalúdok pri predstave, že by som v týchto bolestiach mala stráviť víkend :( asi to ozaj nepojde bez atb, len sa to zhoršuje a pri každom fukani nosa mi tvrdne brucho

zuzka102
9. júl 2021

Však nech ti spravia crp, alebo si kúp domáci crp test.

terezka1947
9. júl 2021

@lllenuli no na pohotovosti nam vzdy urobili aj crp,cize ked ti bude tak zle....chod.
Nic za to nedas.

jaga18
9. júl 2021

Asi by som šla na pohotovosť, oni ta môžu poslať na orl pohotovosť. ATB veľmi na dutiny nezaberajú, skôr lokálne ATB priamo aplikovať. Orl určite vyšetrí a poradí. Držím palce

didi2102
9. júl 2021

@lllenuli ja som mala v 7mesiaci a svojpomocne som to riešila asi 8dni , až mi to tak hrozné prepuklo že som išla na pohotovosť a tak či tak som skončila na antibiotikach a ďalšie dva týždne som sa z toho nemohla dostat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre