Zaostávanie v raste v prvom trimestri

daandra
3. dec 2016

AHojte baby...dufam, ze mi niekto napise pozitivnu skusenost....Podla menst. by som mala byt 11+6, ale velkost plodu je 9+2....den oplodnenia naisto poznam, takze nejde u mna o posunutie ovulacie na neskor...praveze mala som ju skor! Babo by malo byt dokonca estevacsie....Na nete som sa docitala, zev prvom trimestri maju byt plody rovnako velke a ak nie, bohuzial asi pojde o vyvinovu chybu, ktora sa neskor prejavi....

Nemate niektora skuesnot, ze vam takto zaostavalo a nebolo to posunutim ovulacie..a bolo vsetko v poriadku?..Srdiecko nam bilo od 6tt, na ultrazvku sa krasne vrti...avsak, mam velke obavy..pisu, ze zaostavanim v prvom sa prejavuje napr Edwardsov syndrom...viac sa dozviem asi az na NT vysetreni...ale bola by som rada, ak by sa nasiel niekto s dobrou skusenostou...dakujem

janickacrazy
3. dec 2016

@daandra Moj posledný bubák zaostával skoro celé tehu o týžden plus den-dva, doktorka tvrdila, že bude menší, ale narodil sa týžden pred termínom s hmotnosťou 3540g, takže nakoniec bola prekvapená, že je dosť veľký. Inak všetky testy boli v norme. Dúfam, že vám to dobre dopadne, držím palčeky.

daandra
autor
3. dec 2016

@janickacrazy dakujem krasne..

8853
3. dec 2016

Na sone minuly tyzden mi dr povedal, ze tolerancia je +- 2tyzdne, lebo ze strasne zavisi od toho ako presne to babo pomera. Posunie o mm znacku na jednej strane aj na druhej a hned je o tyzden mensie...

pietrula
5. dec 2022

@daandra ahoj, dobre to dopadlo nakoniec?

daandra
autor
5. dec 2022

@pietrula ahoj, mala som pred piatimi rokmi opravnene obsvy.. dcerka sa mi narodila s vyvojovymi chybami , ktore ma dieta jedna z miliona.. nozky uplne deformovane.. dnes ma jednu amputovanu, nosi protezu.. druhu ma operovanu lekarom z floridy, chodi si.. je uz predskolacka a je to nas mudry poklad..❤️ Drzim ti palce💛

pietrula
5. dec 2022

@daandra dakujem krasne za odpoved. Mrzi ma to a zaroven sa tesim, ze je hlavicka ;) ja zrejme zajtra zistim, na com sme.. inak potom v neskorsich tyzdnoch bolo tiez oneskorenie tych 2,5 tyzdna, alebo sa postupne zmiernovalo? Alebo pred tym 11+6 si nemala robeny ultrazvuk? Kedy vlastne vznikol ten sklz? U nas prve vysetrenie sedelo na den presne. A o tyzden uz progres len ako za 3 dni.. som v slusnych nervoch. Cez den sa viem rozptylit, pohoda a ked zalahnem, ozve sa podvedomie, cierne sny dokola.

sofia1979
5. dec 2022

@daandra nestresuj sa plus minus2tt ale ak máš strach tak nifty testy

pietrula
5. dec 2022

@sofia1979 no ja sa skor bojim, ze sa do 12.tyzdna ani nedostaneme. No a ten rozptyl +/- 2t je zrejme kvoli neurcitosti ovulky / casu oplodnenia, a ja som bola na IUI, ovu potvrdena v dany den. Snad do rana prezijem a zajtra zistim, na com som - aspon zhruba

sofia1979
9. dec 2022

@pietrula ako si dopadla ja verím, že je to oki

sofia1979
9. dec 2022

@daandra ach to mi je ľúto prečo sa to stalo, nakoniec ťa ale velice obdivujem a teším sa sa že dcérka je úžasná ❤️🙏👏

pietrula
9. dec 2022

@sofia1979 tak sla som k dalsiemu Dr na sono a plod uplne zodpovedal na den inseminacie. Povedal, ze nie vzdy ho lekari odchytia v spravnom uhle. A tom nikde v ziadnom fore nebola rec, len ze vedla tukne kurzor, ina sonda atd. Oni mnohi zrejme nevedia, ze snimaju kolmy priemet do roviny, cim sa namerana dlzka moze zmensit. Keby to vedeli, naco by strasili, ze plod zaostava??

sofia1979
11. dec 2022

@pietrula no ani Dr niesú niekedy múdrejší bude to ôk ver

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre