Zahnisané hrdlo v 21. týždni

zuzka341
6. jún 2020

Ahojte, velmi pekne prosim o radu. Som v 21 tt, uz par dni ma pobolievalo hrdlo a dnes som v nom nasla hnisave vacky. Kloktam odvar z klinceka a cmulam anticol z obchodu. Prosim ako sa tej pliagy co najskor zbavit aby mi to neohrozilo miminko? Dakujem za kazdu radu.

pribinak
6. jún 2020

Čo tak ísť v pondelok k doktorke?

zuzka341
autor
6. jún 2020

@pribinak to mi je jasne, super rada.

3009
6. jún 2020

@zuzka341 kloktať Tantum verde.

katharines
6. jún 2020

@zuzka341 no, ja by som zohnala doterra oreganovy olej, rozriedila 2 kvapky do 1 pl napr. Mandloveho oleja a potom potierala 3-4 x denne a mala omotane hrdlo plienkou a robit to 3-5 dni

juliet86
6. jún 2020

nech si tvoj drahy vezme drevenu spachtlu (lyzicu alebo napr. drevene tycinky na cinu) a ten hnis odtial mechanicky odstrani. ty mozes kloktat potom slanou vodou/pripadne alkoholom/slivovicou kloktat /pretriet. samozrejme nepit. taktiez celkovo dopln vitaminy napr imunoglukany. decko. cecko. zinok. magnezko. nadopuj sa. plus med citron cibulovy syrup a cesnak. pozeraj komedie/vtipne videa a serialy a vela spi. prajem ti nech si skoro fresh.

bubinda
6. jún 2020

Ak mas anginu (hnisave fliacky na mandliach) tak urcite k lekarovi, spravi ti vyter z hrdla. Mozno budes potrebovat aj antibiotika, podla toho ako to posudi lekar. Antibiotika brat mozes aj v tehotenstve a aj pocas kojenia, predpisu ti vhodne lieky.

ckatka
6. jún 2020

Oregano od Doterry už ti radili. Súhlasím. Je to sila a pomáha. Vyplachy nosa a úst slanou vodou tiež. Do medu cesnak a pomaly rozpúšťať v ústach.

lucylucka
7. jún 2020

@zuzka341 Ahojcek mne sa tiez nieco na dasne spravilo a ja kloktam z Corsodylom 0.1% tie tehotne mozu a pomaha na zapal dasien,aft a pod..Ja som v 18t.Na zaciatku tehu ma tiez palilo v hrdle a vtedy som cmulala Septilen pastilky a ja som si kloktala aj Corsodylom lebo nic pred tym mi nepomahalo..

nitka1157
7. jún 2020

@zuzka341 vyskusaj faryngal ja som ho uzivala v tehotenstve pomohol mi a tiez kloktanie slanej vody

bibina666
7. jún 2020

@zuzka341 larfasol sprej. Zachranil ma v prvom trime. Je hnusny ale jediny mi pomohol

kp7333
7. jún 2020

@zuzka341 Stopangin sprej do hrdla. Mne zabera lepsie ako systemove antibiotika.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre