Zahmlené videnie

xxx3339
11. mar 2024

Dobrý deň je tu niekto kto začal mať zahmlené videnie tak na 15—20 min v tehotenstve ktoré odznie bez bolesti hlavy . Ďakujem

nika23t
11. mar 2024

@xxx3339 áno, mala som. Nepovedala by som, že zahmlené, skôr akoby výpadky zraku, nevedela som zaostriť a trvalo to cca od 15 do 30 min. Aj počas kojenia sa mi to párkrát stalo, očné vyšetrenie aj MR som podstúpila, Dr povedal, že ide o očnú migrenu bez bolesti.... A ze to ma súvis s hormonálnym vyrovnávanim.

marticka85po
11. mar 2024

@xxx3339 ano mala som to pocas tehotenstva,aj zahmlenie aj blikanie pred ocami,vypadok zorneho pola.bola to preeklampsia. Urcite to spomente lekarovi na poradni

xxx3339
autor
11. mar 2024

@nika23t a rodila ste prirodzene ? Mne nato nasadili clexane ale stale sa mi to deje. Presne ako opisujete a na MR mám ísť po tehotenstve.

nika23t
11. mar 2024

@xxx3339 ja som tiež bola na MR až po pôrode, a áno, prirodzený pôrod, našťastie bezproblémový. A presne, ako píše @marticka85po, aj blikanie a výpadky zorného poľa, ale u mňa nešlo o preeklampsiu.

xxx3339
autor
11. mar 2024

@nika23t ďakujem za info a samo to prestalo po tehu ?

nika23t
11. mar 2024

@xxx3339 mala som to ešte v čase dojčenia, a ci sa to už nezopakuje, ťažko povedať.

basulaak
11. mar 2024

@xxx3339 ano v 37. tt mi zacalo zahmlene videnie a migrena s aurou kazdy den (blikajuce ozubene kolesa, vypadavala mi rec, zrak, no proste des), do toho som mala asi od 6.mesiaca strpnute prsty (karpaly) a zapchaty nos. Odoznelo vsetko porodom. Podla mna to bolo skrz to mnozstvo vody v tele a nieco mi tlacilo kde nemalo a telo slo na 120% lebo zivilo aj dieta.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre