Začiatky tehotenstva a kiahne v okolí

18. júl 2023

Sli by ste v zaciatkoch tehotenstva na stretnutie s kamoskou, ktorej deti maju aktualne kiahne? Anamneza: kiahne prekonane, avsak oslabena imunita.

amelia89
18. júl 2023

Hm, asi by sa nic nemalo stat ked mas prekonane ale pre moj vnutorny klud asi nie ;-/

misana84
18. júl 2023

nie naco provokovat?

juliavolna
18. júl 2023

Nešla

cookie29
18. júl 2023

V akom stadiu maju kiahne? A ja som si nechala otestovat protilatky na kiahne, ked mali v skolke epidemiu, napriek tomu ze ja som prekonala a dieta tiez, ale bola som tehu, jeden nikdy nevie. V kazdom pripade by som neriskovala, teraz je tych kiahni strasne vela

autor
18. júl 2023

@cookie29 Jedno dieta dokoncilo kiahne a druhe zacalo.

vandica
18. júl 2023

Ja by som nešla. Ja som bola v 8tt keď syn dostal, a teda riadne mi lepilo. Ale našťastie som nedostala. Vraj kiahne môže dostať druhýkrát aj ten čo mal slabý priebeh. Ja som mala kiahne ako 5rocna, mala som na tvári 7vyrazok, a to bolo celé, nič viac mi nebolo. Preto som sa bála, aby som to znova nedostala.

cookie29
18. júl 2023

@autorka ked len zacalo tak je infekcne +++ to by som urcite nesla

@vandica opytaj sa lekara. Moje starsie dieta "kiahne" ako take nemalo. Prekonalo pasovy opar, ale teda no... malo dve vyrazky v podpazusi, a kedze sme akurat boli na poradni, tak som sa pytala lekara... ktory diagnostikoval pasovy opar. Inac by ma to nebolo ani napadlo. Vsetci na mna pozerali ako na debila, ze co su to za vymysly, ze kiahne dostane a keby hned aj mal doktor pravdu, tak ked boli "slabe, moze dostat druhykrat. Dieta bolo v jasliach, mali 2krat epidémiu kiahni. Z 36 deti ich prvykrat chytilo 35, moje nic. Druhykrat neviem, ale moje nie. A potom mali v skolke a tiez nechytilo. Takze sa zda, ze tie 2 vyrazocky bohate stacili

ninka99865
18. júl 2023

Nie, ak si aj kiahne prekonala môžeš dostať pásový opar

beata_k
18. júl 2023

Ani nahodou by som tam nesla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre