Z dobrého tlaku v tehotenstve mám zrazu nízky

4. sep 2021

Ahojte,štvrtok som bola u gynekológa na poradni 22tt ,merali tlak mala som 170/100 /pričom mám stres z bielych plastov, viem že je to aj choroba, ale u mňa je to tak,že stále mám vysoký tlak iba u doktora..celý mesiac som si ho pravidelne merala doma,aj som mu ten papierik ukázala stále 120/80,122/84,...ale lebo mi tam vyskočil na toľko 170/100 tak sa mu to nezdalo,že to tak nemôže byť, dal mi tabletky na vysoký tlak dobre jednu som zobrala hneď ten večer, a ďalšiu hneď ráno ako mi hovoril, a keď som si po pár hodinách pomerala tlak a keď som tam zbadala 87/74 som myslela že ma klepne,z môjho dobrého tlaku mám nízky uz od včera, tabletku som už nebrala iba včera ráno..
A teraz si ho neviem ako zvýšiť.
A u internistu som bola, pondelok EKG a vsetky vyšetrenia som mala na výbornú.
Mám ísť ešte premerat tlak na pondelok...
Tak som zvedavá čo mi povie, keď mu ukážem papierik z mojich meraní tlaku

mogaa
4. sep 2021

no internista ti dá pravdepodobne holter.....ono tlak sa bežne počas dňa mení, zvýši sa pri námahe, rovnako pri strese, pri rozčúlení...veľa ľudí ho má prirodzene "skákavý", takže najlepší obraz lekár získa z holteru alebo z toho čo si človek doma zapisuje meraním počas viacerých dní....problém môže byť ak ti aj jednorázovo vyskočí do veľmi vysokého, čo pri spodnom tlaku nad 100 je už nebezpečná hodnota....buď ti lekár dá slabšie dávkovanie alebo ťa nastaví na slabší liek, prípadne ak z holtera zistí že ide len o "jednorázové zvýšenie" tak ťa nechá bez liekov....nebezpečná je práve tá hodnota spodného tlaku, lebo nad 100 je už nebezpečný, ak by bol taký opakovane a dlhodobo už je to na porážku....predpokladám že ty si nemeriaš tlak počas celého dňa a denne, ale občas....

autor
4. sep 2021

@mogaa teraz si ho meriam pravidelne, a hlavne od toho štvrtku...ja som mala tlak dobrý, ale od štvrtku je to nizky tlak ,od tých dvoch tabletiek je to nízke..tak čo myslíš mám ich brať ďalej?,že je lepšie nízky tlak ako vysoký?

mogaa
4. sep 2021

a aký mávaš teraz tlak? ja som teda nízkotlaková, ja mávam bežne 90/60...ono počkaj do toho pondelka a uvidíš čo povie internista....ak máš teraz nízky tak lieky si nedávaj, uvidíš či ti dá holter alebo ak sa ti po pár dňoch vráti do normálu a občas ti vyskočí tak ti dá minimálne dávkovanie....teraz ak máš nízky tlak tak liek neber, určite si daj pozor na pitný režim (minerálku, vodu)a kludne kávu....

mogaa
4. sep 2021

či je lepší nízky alebo vysoký ...no najlepší je taký čo sa najviac približuje k optimálnemu t.j. 120/80.....dôležité je potom správne meranie tlaku, čiže manžeta v úrovni srdca, ak je ruka vyššie alebo nižšie ako úroveň srdca - ukáže ti skreslenú hodnotu....a samozrejme najideálnejšie je merať si tlak ortuťovým tlakomerom, lebo digitálne nie sú veľmi presné...

autor
4. sep 2021

@mogaa ja nejdem ku internistovi ale ku gynekológovi..Aši si zle prečítala, ale nevadí..pri internistovi som bola iba kvôli tomu,že nás gynekolog posiela každú jednu tehulku, na vyšetrenie v druhom trinestri, tak preto som tam iba bola..nie som liecena na tlak u internistu ani nič..iba teraz pondelok som tam bola ,na tom vysetreni..aj o tom tlaku som písala, že môj tlak je 120,80 stále som ho tak mala,a teraz som si merala tak som mala už 115,tak sa to k tomu približuje...tak teraz neviem,mam zobrať aspoň zajtra večer tabletku aby to pondelok ukázalo tlak podľa tabletky že aký budem mať?

fiafia
4. sep 2021

Ak nemavas vysoký tlak pravidelne s tých 170 bol ojedinelý jav tablety by som nebrala.

mogaa
4. sep 2021

nie, neber si už tabletku, gynekológovi len povedz že sa ti po liekoch veľmi znížil a ukáž mu hodnoty aké si mala.....tých 170nie je až taký problém, to je len zvýšený vrchný tlak, dôležitý je práve ten spodný,ten je srdcový......nad 100 je už nebezpečný.....u tehotných sa to môže vyhodnocovať trochu inak keďže hormóny tlak bežne ovplyvňujú....neboj gynekológ už bude vedieť čo s tým....buď ti bude kázať tlak len sledovať a možno ti zvýši magnézium(tiež znižuje tlak) alebo ti dá nižšiu dávku prípadne slabší liek.....ak u neho budeš mať tlak dobrý tak možno ti ho bude len na kontrolách sledovať.....ono je aj dôležité kedy si si ten tlak merala - či bezprostredne po tabletke na zníženie alebo hneď po prebudení.....tlak sa obvykle znižuje večer alebo keď si v pokoji.....ale napr.švagor to mal naopak a jemu sa zvyšoval práve v klude, takže musel chodiť vtedy na pohotovosť aby mu ho znížili....na druhý deň už ho mával ok.....takto vydržal asi rok, teda bez liekov, potom mu nasadili nejaký liek a odvtedy máva tlak ok.....ono je aj problém trafiť správny liek....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre