Vývojová vada

miruska_v
9. jún 2022

Dobry deň, idem za vami s otázkou resp.poradiť sa a či máte skúsenosť. Potvrdilo sa mi tehotenstvo, a chcela by som sa spýtať či ste sa s niečim takýmto stretli. Ja som sa narodila s razstepom pery síce jednostranný, ale bola to vývojová vada, keďže matka počas tehotenstva užívala antibiotiká v skorom štádiu tehostenstva. Nikto z rodiny ani staršia generácia, nič v rodine sa takéto nevyskytlo. Aká je pravdepodobnosť ze sa dieťa narodení s razstepom pripadne nejaký typ na vyšetrenie napr.genetické? Ďakujem vopred 🙂

kacena4
9. jún 2022

a bolo to geneticke ci dedicne? v tom pripade tam predispozicia je inaj je to o " nahode"

anjelicek26
9. jún 2022

Tak vylucila by som to, ze to bolo antibiotikami v skorom stadiu tehotenstva...antibiotika sa aj v tomto stadiu beru a su dolezite - hlavne kvoli tomu, ze nelieceny zapal ma daleko horsie nasledky na plod (po napojeni na krvny obeh matky) ako antibiotika samotne... urcite to spomen gynekologovi, posle ta na poriadny ultrazvuk...ale inak by som to neriesila, sanca tam bude, ale nie je to nic, co by sa nedalo riesit po porode, ked sa o tom vie.. genetika (?) nerozumiem na co, tehotna uz si a kvoli takej drobnosti, co chirurg da doporiadku na potrat aj tak nepojdes... a na sone to uvidia...

sojorez
9. jún 2022

Moj otec ma razstep pery aj podnebia. Taktiez sa v pribuzenstve nevyskytol, babka uzivala nejake lieky, skor nez vedela, ze je tehotna. Jeho styria surodenci a ich potomkovia bez razstepu, a aj otcove 4 deti a 5 vnucat rovnako bez.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre