Výtok v 11. týždni

20. nov 2023

Ahojte stretli ste sa s hnedým vytokom v 11tt ? Alebo utekať k doktorke? 🫣

juja_01
20. nov 2023

Ja som mala hnedý výtok v 8tt, potom aj trošku ružovkastý, ale vždy len po utretí na papieri. Pre svoj kľud som šla k lekárovi, lebo to rozmýšlanie, či to je ok ma ničilo. Všetko bolo v poriadku, lekár mi povedal, že riešiť len keď mám čerstvú krv. Ale každý prípad je individuálny, u každého to môže znamenať niečo iné 🙂

Keď máš možnosť, ja by som sa dala skontrolovať u svojho gyn ... radšej prísť pre nič ako si potom vyčítať. 🙂

cookie29
20. nov 2023

nebola si nahodou na sono?

luciamiklova
20. nov 2023

Ja, čerstvá skúsenosť z piatka, som v 8tt/9tt. Vo štvrtok večer som mala tmavohnedý výtok, odvtedy slabohnedé špinenie, ktoré stále pokračuje keď sa utriem a trošku aj na vložke. v piatok ráno mi to nedalo a išla som na gyn. pohotovosť, doktor nič nezistil, bábätku bilo srdiečko, a že nevidí nič z čoho by to špinenie mohlo byť. Zajtra idem k svojmu dr., tak som aj zvedavá aj sa obávam, ale verím že všetko bude v poriadku. Ale teda doktor mi tiež povedal, že keby to bola krv vtedy treba prísť hneď znova.

mima172
20. nov 2023

Nechcem strašiť, no radšej nech ta pozrie gynekológ. U mňa hnedé krvácanie bolo pri dcére v poriadku, no pri tehotenstve pred ňou a aj po nej to bola známka, že je koniec. Čiže to nemusí znamenať nič zlé a kľudne aj všetko zlé. Naozaj nie je cieľom toho, že ti to píšem, aby som ta vystrašila, len ze ak by sa gyn niečo nepozdávalo, tak ti vie nasadiť napríklad progesterón.

autor
20. nov 2023

Ďakujem vám, navštívim gynekológa zajtra určite.

ankare
20. nov 2023

Držím palce!

cookie29
20. nov 2023

@juja_01 vies, ked ono je to take... takto zavcaso vacsinou robia vaginalne sono, po nom mozes tiez krvacat. A osobna skusenost, vecer som bola na pohotovosti, lebo som trosku spinila, hnedo, no ako vlasky na papieri. Sono super, srdiecko bilo, vsetko zodpovedalo 11tt, velkost, aktivita... do rana som potratila. Takze ten pokoj duse je relativny :(

@autorka, vzdy radsej preverit. Ale treba vediet, ze v tehu je to vsetko prekrvene a kludne moze niekde praskunt nejaka vlasocnica. Je to relativne caste. Mozu nasadit aj progesteron, ale ten sa zvykne vysadzat okolo 12tt ak sa nemylim. Drzim palce

juja_01
20. nov 2023

@cookie29 áno, to či náhodou nemala vyšetrenie autorka neuviedla, ale tak bol víkend a od piatku by už dávno špinila, nenapadlo sa ma opýtať na to ...

Je mi ľúto tvojej skúsenosti, tiež mám za sebou jeden potrat, preto som už pri špinení hneď šla ku gyn ... v tom prvom trimestri je to naozaj 50/50 a treba počítať so všetkým, aj keď samozrejme tá zlá varianta sa neľahko akceptuje :( ... ja som zrovna v 12tt, každý deň na pozadí tŕpnem, či je všetko oki, aj keď sa to snažím brať s kľudom a odpočítavam dni do ďalšej kontroly, verím, že tentokrát nám to už vyjde do šťastného záveru 🍀 tebe taktiež želám už len dobré skúsenosti (ak sa náhodou ešte nepošťastilo)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre