Výtok alebo únik plodovej vody v 18. týždni

25. mar 2021

Ahojte. Aký je normálny výtok v tehotenstve v 2 trimestri?
Cítim stale mokro, a konzistencia nieje hlienovita, ale taka vodova, číra.

nikpa
25. mar 2021

Je tu snáď 100 príspevkov na túto tému. Tu ti nikto nepovie či ti unika moč alebo plodova voda. Ani lekár by ti to takto nepovedal. Zober si použitu, mokru intímku a choď na gynekologicky príjem.

martinaju
25. mar 2021

Je to úplne normálny výtok, hlavnr nestresuj. Tiež to mám a doktor povedal, že to je normálne, aj to že je toho viac. Ja číri alebo po zaschnutí jemnučko do žlta je úplne v pohode.

autor
25. mar 2021

@martinaju ďakujem 🤗

marrria1
25. mar 2021

Ja som mala tento problém v 23tt, u mňa to bohužiaľ nebol výtok ale predčasný odtok plodovej vody.. ☹️.. Predčasne som porodila v 25tt. Ak sa ti čokoľvek nezdá určite chod na pohotovosť, radšej zbytočne ako by sa malo niečo zanedbať. Držím palce verím ze všetko bude v poriadku ❤️

autor
25. mar 2021

@marrria1 to ma veľmi mrzí, mozem sa spýtať ako vyzeral ten odtok? Dala som vložku a budem si to sledovať, koľko toho bude.

andrea78
25. mar 2021

Chod na pohotovost, tam to zistia, daju ti vlozku kontrastnou latkou a ak sa zafarbi je to plodova voda. Radsej zbytocne ako neskoro. Ak je to tento problem, da sa este v zaciatku riesit. Alebo este lepsie zajtra kontaktuj svojho gynekologa, ten Ti povie , co mas robit.

karin1230
25. mar 2021

@marrria1 mala som ten isty problem nepodceňovat to..29tt predčasne zobrali mi odtok a po zisteni ci je to odtok nejaky alebo plodova voda ..mi povedali plodova voda a o 4 hodiny potom som uz bola na sále😶😏

petus998
26. mar 2021

Treba ist k dr. Alebo na pohotovost das im vlozku alebo intimku ktoru si mala na sebe oni nakvapkaju taku tekutinu na nu ak sa zmeni farba je to plodova voda racsej bez poznam take lripady co si mysleli ze je to obyc. Vytok a nakoniec porodili 25 tyzdni

marrria1
26. mar 2021

No u mňa to vyzeralo najskôr ako únik moču (keďže som už mala jeden pôrod za sebou viem ako vyzeral odtok plodovej vody) toto mi skôr len tak občas vytieklo ako keby po kvapkách, takže ma to v prvom momente vôbec nenapadlo. Ako sa neskôr ukázalo, zrejme sa mi spravila nejaká dierka v plodovom obale, ale to ma v prvom momente vôbec nenapadlo... Až keď to trvalo celý deň, prestalo sa mi to páčiť, začala som googlit informácie a vtedy mi prišlo že to asi bude ono.. Utekala som na pohotovosť, kde mi dali ten roztok a bohužiaľ sa to potvrdilo 😢. Hneď ma nechali v nemocnici, vydržali sme takto ešte dva týždne voda stále po trochach odtekala ale aj sa tvorila, kontrolovali ma stále na monitore, ležala som s vylozenymi nohami, hneď nasadili antibiotika lebo tam hrozí veľké riziko infekcie.. Dcéra sa narodila akutnou sekciou v 25tt, mala 820gr. Prežili sme si náročné obdobie, ale ukázala nám aká je to bojovníčka a ako veľmi chce žiť. Už mám doma takmer 10mesacnu slečnu ❤️. Verím že to nebude tvoj prípad, ale ak sa ti nebude niečo zdať určite utekaj na pohotovost. Držím palce 🙏😇

marrria1
26. mar 2021

@karin1230 my sme takto vydržali ešte dva týždne. Ležala som v nemocnici, voda síce stále po trochach odtekala ale aj sa dotvarala, stále ma monitorovali. Verím že aj u vás nakoniec všetko dobre dopadlo, moja bojovníčka(820gr) ma už dnes 10 mesiacov a 8kg❤️

fiafia
26. mar 2021

Ja som mala taký pocit. 2x mi robili test a vraj bol v poriadku. No keď som rodila tak už som mala len málo vody takže to netreba podceňovať

vickyy82
30. mar 2021

Ahojte, som v 19tt a dnes som mala počas dňa 2 x vlhké/ mokré nohavičky. Podľa pachu to moč nebol, skôr výtok alebo plodová voda. Lekár mi 2 týždne dozadu kontroloval krcok a bol tuhý. Dala som si vložku zatiaľ sa javí sucho a lahla som si. Gynekológ mi dal termín na zajtra doobeda. Ale neviem ci čakať dovtedy alebo ísť na pohotovosť ešte dnes . V prvom tehotenstve som nič také nemala. Mate skúsenosť ako rýchlo to treba riešiť prosím? Ci ísť ešte dnes alebo počkať do zajtra.

marrria1
30. mar 2021

@vickyy82 ak by sa jednalo skutočne o plodovu vodu tak čím skôr tým lepšie.. Vedia už na pohotovosti urobiť test ci je to voda alebo len plany poplach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre