Vyššia hodnota TSH v prvom trimestri tehotenstva

gr3tch3n
29. júl 2022

Ahojte, som na konci 10 týždňa a prišli mi výsledky z krvi - mám zvýšenú hodnotu TSH - 4,55.
Ft4 mám v norme.
Nikdy predtým som na štítnu žľazu kontrolovaná nebola a dosť ma to vyľakalo. Doktorka ma sice upokojovala,že je to len trochu nad hornou hranicou (norma je 0.27-4.20) ale ja som si vygooglila také veci,že som vystresovaná z toho čo hrozí malému. 😔
Budúci týždeň idem hneď zháňať endokrinologicku (s ktorými je tu v KE dosť problém, ale tehotné musia zobrať).
Prosím Vás ak ste niektorá mali podobné hodnoty, ako to dopadlo? Bojím sa o moje malé 🙏

zuzkavladko
29. júl 2022

@gr3tch3n Tiez som nikdy nemala problemy so stitnou a rovnako ako ty som mala na zaciatku tehotenstva zvysene TSH a patracky na internete ma vylakali rovnako ako teba 😀 Nasadili mi Euthyrox na cele tehotenstvo, ak sa nemylim pol tbl kazde dva dni...nepamatam si presne, a TSH sa dalo do normy. Vsetko dobre dopadlo a mame mimoriadne sikovneho predskolaka 🙂

zuzkavladko
29. júl 2022

@gr3tch3n * L-thyroxin, nie Euthyrox

kikus7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chlpana
29. júl 2022

@gr3tch3n bud v klude 🙂 to je naozaj este dobra hodnota. Ked ti nasadi tyroxin, velmi rychlo sa to upravi. To by si velmi dlho musela mat vysoke hodnoty tsh a neliecene aby to babatko poskodilo. Ja som v prvom trimestri mala tsh 25 (ja mam vyoperovanu stitnu zlazu a kazdeho pol roka chodim k endo, cize ziadne zanedbanie). A zvysila mi euthyrox a krasne sa to znizilo pod 2,5 naozaj. Takze podstata je rychlo najst dr a nasadit tyroxin 🙂

chlpana
29. júl 2022

@gr3tch3n * este doplnim ze syncek sa narodil uplne zdravý 🙂

7lenka11
29. júl 2022

ahoj, ja mám celý život problém so ŠŽ a teraz som tehotná.. moja hodnota v 1. trimestri bola 2,8 takže nemusím nič brať.. ale tvoja je naozaj len jemne nad hranicou, predpokladám, že ti doktorka predpíše malú dávku Euthyroxu a bude to okej.. sú tu diskusie, v ktorých baby písali, že im hodnoty TSH vyleteli v tehotenstve nad 10 a viac a majú zdravé detičky 🙂
dôležité je nestresovať sa, lebo mne stres extrémne zhoršoval výsledky... a dlho trvalo, kým lekári prišli na to, prečo ani s liekmi nie sú hodnoty ustálené.. žila som vo vysokom pracovnom tempe a v každodennom strese.. keď som toto zmenila, zlepšili sa aj výsledky 🙂

gr3tch3n
autor
29. júl 2022

@zuzkavladko
@chlpana
@7lenka11

Ďakujem pekne ❤️ za ukludnenie. Už som objedná na 9.8. nedalo sa skôr..to budem začínať 12tt tak snáď sa to rýchlo podarí upraviť 🙏

e1i
29. júl 2022

@gr3tch3n liečim sa na štítnu od 2008,moja dr vravela ze pre otehotnenie je dôležité držať tsh do 2.takze ak sme planovali, hned mi navysila davku. Spravna činnost stitnej je dôležitá pre mentalny vývoj bábätka. Ked som otehotnela, chcela kazdy mesiac kontrolovať hodnotu tsh aby vedela upravit davkovanie. Máme jednu 3r dcerku a s druhym babom koncime 30tt

anavixy
29. júl 2022

Od 12.tt si plod vytvara svoje hormony, od 18.tt v plnej miere. Mne dala pri podobnych hodnotach v 11.tt doktorka euthyrox 25 s tym, ze keby pridem o tyzden tak to ani neriesi (pre vyssie spomenute). Na ŠŽ som nikdy nebola ani nie som liečená.
Pracovala som v nemocnici do 32.tt denne/nocne 12h, takze stresu bolo habadej a vsetko bolo ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre