Vyššia hodnota NF

kejty223
9. aug 2021

Ahojte baby, prosím Vás je tu niekto komu na morfologickom ultrazvuku ktorý sa robi okolo 20tt namerali vyššiu tu NF hodnotu? V prvom trimestri je to NT a potom sa to mení na NF a je tam norma do 6mm, mali ste niekto viac?

lucila83
9. aug 2021

@kejty223 - Ahoj. Mali sme to u syna, namerali mu 7-8. Je to už vyše 10 rokov a stále si pamätám ten stres a beznádej, keď som začala vtedy googliť a zisťovať, čo to znamená. Len som ťa chcela povzbudiť, syn sa narodil zdravý, mal len väčšiu hlavu 😉.

kejty223
autor
9. aug 2021

@lucila83 Boze ďakujem konečne niekto mne to už pripadá že to nikomu ani nemerali iba mne 🙈 nikto nevie ani čo to je ..
super ❤️ Veď ja na jednej strašne viem že všetko je okej všetko ostatne ma super hodnoty od začiatku a aj teraz .. iba toto .. povedal že to kľudne môže byt z toho že som prechladnuta momentalne ja .. ale aj tak ten strach tam je stále

lucila83
9. aug 2021

@kejty223 - ja ťa chápem, presne to som prežívala. Mne doktor povedal, že keďže nenašiel žiadne iné abnormality na morfológii, tak nepredpokladá žiadny problém. Vraj tie ,, zlé,, syndrómy ako Downov, Edwardsov atď. majú ešte pridružené znaky a chyby napr. na srdci alebo na iných orgánoch a nič také nevidel. Držím palce 🙂.

kejty223
autor
9. aug 2021

@lucila83 no aj mne to presne povedal 🙂 ale strach ma aj tak neobchádza

murka2222
9. aug 2021

@kejty223 u nás hodnota nameraná 6,3 tiež povedal Dr že to môže byť s prechladnutia. Absolvovala som amnio kde vyšlo 99,9 % zdravé dieťatko tak dúfam že sa nemýli. O dva týždne ma čaká pôrod

kejty223
autor
9. aug 2021

@murka2222 a iné hodnoty ? Nosova kostička? Tiež ste mali všetky ostatne super len to NF vyššie ?

murka2222
9. aug 2021

@kejty223 všetky ostatné hodnoty boli v poriadku

kejty223
autor
9. aug 2021

@murka2222 tak drzim palce dúfam že mame zdravé detičky obidve 🥺❤️

murka2222
9. aug 2021

@kejty223 ďakujem, to aj ja dúfam a držím vám palce nech je všetko v poriadku

elizabeth22
26. okt 2021

@kejty223 bola si už na morfologickom sone v 30.týždni? a krvné testy boli ok?

elizabeth22
26. okt 2021

@kejty223 kľudne aj IP.

emily256
13. jún 2022

Ahojte. Zienky keď ste už porodili, su detičky ok? Ďakujem moc. Aj ja som mala vyššie nf.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre