Vysoký tlak v tehotenstve

3. sep 2024

Ahojte, dnes som bola na poradni kde mi merali tlak, bola som trochu nervózna a tlak som mala 125/109 čo sa mi ešte nestalo, doma si zvyknem merať pre istotu a vždy mám ukážkový, moja gyn mi teda na rovinu povedala že keby toto nie je moje prvé tehotenstvo tak by odporučila interupciu. Poslala ma na interné a mám to okamžite riešiť. Stretli ste sa niektorá s niečím podobným ?

sisa_s
3. sep 2024

Kvoli takemu tlaku interupciu? A ani na internom toto riesit nebudu...bud je to vymyslene, alebo by som brala kartu od takej lekarky

kacena4
3. sep 2024

interupciu??!! a to preco kvoli tlaku? su aj horsie veci a na interupciu dr neodporuca. mat takuto gyn tak od nej som uz davno prec... vobec nemas extremne vysoky tlak. a nie je to dovod na potrat. pories to na internom, sleduj si opuchy noh a nech ti dr pravidelne sleduje moc a hlavne meraj si doma tlak ci je ok alebo zvyseny

autor
3. sep 2024

@kacena4 mne sa to tiež zdalo trocha prehnané, no je jasne že najbližšia kontrola bude u nej posledná

herecka5
3. sep 2024

Keď si mala len teraz vysoký tlak a inokedy si mala ukážkový, určite by som to neriešila. Ty sama si písala, že si bola nervózna. Pre istotu si to doma kontroluj, keď máš nejaké obavy ale zbytočne nestresuj, bude to v poriadku. Rýchlo si nájdi inú gynekologičku a bude všetko fajn. 🙂

autor
3. sep 2024

@sisa_s aj beriem to je jasné, ja si skôr myslím že ma nechcela mať na starosti keby sa mi náhodou niečo stane preto mi povedala toto no ako pre prvorodičku to bol šok

nevenka
3. sep 2024

Ten 109 spodny moze byt chyba merania a 125 je vysoky tlak???
Vsak si treba doma v klude premerat tlak, tak ako sa ma a ked namerias opakovane vyssi, tak ist na interne, kardiologiu. To sa riesit da.
Ja som mala ku koncu aj 160/110, brala som lieky a skor rodila.

harrisson
3. sep 2024

Ja som mal 110/160 na kontrole a doktor len mával rukou.

majamat
3. sep 2024

tak maly rozdiel medzi spodnym a vrchnym tlakomje zrejme dosledok chybneho merania. su ludia, ktori to tak maju,a le tam sa jedna o zavazne ochorneie srdca, o ktorom dotycny uz dano vie. cize toto je urcite nepresne meranie,

neviem aky to bol tlakomer, ale aj pri dodrzani vsetkych postupov tlakomer spravne odmerat vzdy nemusi.

majamat
3. sep 2024

a rozhodne sa nerobi zaver z jedneho merania. merania trba opakovat v rozmedzi niekolkych dni.

lucia__27
4. sep 2024

@majamat ahoj môžem sa opýtať aký by mal byť rozdiel medzi tlakmi?

majamat
4. sep 2024

@lucia__27 idealne okolo 40, ale moze byt aj mnesi a vacsi, povedala by som medzi 30-50. no ty mas 16 a to je uz moc malo.

tim23
4. sep 2024

Meraj si doma pravidelne tlak a odporúčam kúpiť si pásiky na moč. Kontroluj sem tam aj ten, kvôli bielkovinám. A hlavne zmeň dr, kvôli jednorázovo nameranemu vyššiemu tlaku odporučí interrupciu? Čo potom odporúča ženám ktoré majú väčšie problémy v tehotenstve? Viac by ma tá dr v ordinácii nevidela.

lucia__27
4. sep 2024

@majamat ďakujem🙂

kendra73
4. sep 2024

Na interupciu???ja som mala ovela vyssi aj horny aj spodny,plus vysokansky tep.Nasadili mi dopegyt,magnosolv a sledovali ma....Neskor vyvolali porod,ale maly bol donoseny.Ma 2 roky a je vporiadku....Lenze ja som mala taky tlak stale aj v klude,aj doma.Proste neustale a nie,ze iba z nervozity,alebo,ze som sa zadychala.To co je za doktorku

autor
4. sep 2024

Ďakujem za odpovede a rady, dúfam teda že bude všetko v poriadku 🙂

kendra73
4. sep 2024

Meraj si tlak a vzdy aspon 3 krat premerat a v klude.Drzim palce,verim,ze to bola len nervozita

kiki68
4. sep 2024

Zmen gyn, toto je na vysmiatie. Mohol nahodou vyskocit tlak, na toto musis 3x denne v klude merat, v klude zapisovat a keby je tlak cez 160/110 tak do nemocky. Ale 2x merany v klude. To by sme mali interrupcii denne skrz toto ..

kiki68
4. sep 2024

Inak si lieky na tlak, vedia to poriesit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre