Vysoky tlak v tehotenstve

amarilka26
26. jún 2018

Ahojte dievcata, ako dlho ste boli hospitalizovane s vysokym tlakom? Ja som tlakar dlhe roky, no dnes ma preventivne poslal na pozorovanie gynekolog do nemocnice tak neviem co mam cakat :( rano nastupujem.

svetlana35
26. jún 2018

@amarilka26 je to rozne zalezi od komplikacii od par dni az pol roka. pol roka som lezala v prvom tehu v nemocnici a pri druhom mi nasadili liecbu a tlak bol ok tak som to prezila bez hospitalizacie.

amarilka26
autor
26. jún 2018

@svetlana35 ufff no dufam ze to nebude na tak dlho 🙂 som v 31.tyzdni a s tlakom mavam problemy. Len chce mat gynekolog istotu, aj napriek tomu ze som kazdy tyzden sledovana na internom. Tak hadam bude vsetko v poriadku.

babulka82
26. jún 2018

@amarilka26 ja som tiez lezala pri prvom 3tyzdne s tlakom.Vsetko ostatne ok,ziadne bielkoviny nic len vysoky tlak.Potom mi strasne skakal tak.mi robili sekciu v 35tt.Pri druhom sledovana ale tlak ako tak ok vydrzala som do konca.Bohuzial tlak mam vysoky niekedzy uz skoro 10 rokov 😕

verpav
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
momoika
26. jún 2018

Ja som ležala tyžden a bol mi nakoniec s preklampsiou vyvolany pôrod. Rodila som 38tt+6 . Tlak som mala 160/100, a bielkoviny. Zberala som 24 hod moč, brala dopegyt a nebilet, stale mi pozorovali ozvy plodu a tlak a čakala....na porod 😀 Vydrž, nie je to sranda.

lenzas
26. jún 2018

Ked budes mat vsetky vysledky OK a budes mat akceptovatelne hodnoty tlaku, tak podla mna nemaju dovod ta drzat tam, jedine, ze by si sama chcela. Inac, ked si tlakar dlhe roky, tak by si mala automaticky byt na rizikovom, tak nechapem preco ta posiela na hospitalizaciu gynekolog, ked ta sleduju na internom. Asi nechce brat na seba gynekolog zodpovednost, kedze si uz v 31 tt, tak radsie posiela na hospitalizaciu. Moja gynekologicka ma chcela od zaciatku sa zbavit, ale ukecala som ju, nechala ma u seba do 30tt 🙂 Ale ja som iny pripad, doma som mala moj bezny akceptovatelny vysoky tlak, len u lekara vzdy mi vyskakovalo velmi vysoky.

amarilka26
autor
26. jún 2018

Dakujem dievcata 🙂 hlavne aby bolo vsetko v poriadku 🙂 no a aspon si tam troska oddychnem 🙂

myjusiatko
26. jún 2018

Ja som bola 4dni v 37tt. Po nasadeni dopegytu ma prepustili a porodila som spontanne v 40+1.

aninka30
26. jún 2018

kolko si pls mala ze si ta chcu nechat v nemocke?lebo mne tiez vyskocil a zatial si ho mam len kontrolovat doma, tak ma zaujma od kolko je uz je tlak natolko rizikovy ze je treba byt hospitalizovany...

amarilka26
autor
26. jún 2018

@lenzas ja som mala doteraz tiez fajn tlak doma, vzdy len na poradni a na internom bol vysoky, preto mi vzdy pisal internista "syndrom bieleho plasta" 🙂 len ma zacali teraz chytat troska stresy lebo som nemala nic nakupene, nachystane a tak mi stupol tlak doma, takze som hned utekala na interne dnes a potom som mala poradnu, kde som sa pochvalila vysokym tlakom a uz to bolo 🙂 hned mi pisal gynekolog papier do nemocnice. Kazdopadne mam uz 37, dva potraty za sebou, operaciu maternice, tak je na mieste byt viac pod dozorom.

momoika
26. jún 2018

@aninka30 nad 140/90 niektori uz posielaju. Zaleži či sú aj opuchy, bielkoviny atd. Inak 150/100 niektori už posielaju do nemocky. Zaleži aj ktori tyžden si, ake su prietoky atd...

amarilka26
autor
26. jún 2018

@aninka30 dnes som mala 140/99, co mavam na poradni bezne, ale spomenula som gynekologovi ze som bola na internom lebo mi vyskocil tlak. Rano som mala doma 146/94.

aninka30
26. jún 2018

@momoika fuuu...tak ten spodny sa jej hlavne nepacil (95) zatial mi dala vyssiu davku magnezka som v 36tt..

lenzas
26. jún 2018

@aninka30 podla toho aky si mala povodny. 140/90 to este sa povazuje sa za vrchnu hranicu normalneho vysokeho tlaku. Ale samozrejme ke niekto ma bezne 90/60, to aj pri nizsich hodnotach ako 140/90 mozu hospitalizovat.

aninka30
26. jún 2018

..opuchy nemam nastastie a moc negativny...dik za info

aninka30
26. jún 2018

a drzim palce aby ste vsetky v pohode dotehulkovali a mali bezproblemovy porod 🙂 drzkajte sa

amarilka26
autor
26. jún 2018

@aninka30 dakujem krasne 🙂

janci05
26. jún 2018

Ja som bola asi tyzden v nemocnici a to ma hospitalizovali asi tri tyzdne pred terminom. Davali my Dopegyt a ked sa tlak dal do normalu, tak mi dali vyvolavacku a syn sa narodil dva tyzdne pred terminom. Inak mne ten tlak vzdy vyskocil len u doktora, doma som si merala a bol v normale. Ja som mala len strach z vysetrenia.

tatianaba
26. jún 2018

Ja sa na vysoky tlak liecim uz zopar rokov. Do siesteho mesiaca to bolo ok,brala som dopegyt. Potom bol tlak aj napriek liekom vysoky,cca v 37. tyzdni ma poslala gynekologicka do nemocnice,tam som bola tyzen, potom ma pustili domov,trosku sa to upravilo. Na poslednej poradni,dva dni pred terminom, som mala tlak vysoky,vysoky cukor v moci a stopy bielkoviny. Aj tak ma poslala domov. Nedopadlo to dobre.

amarilka26
autor
26. jún 2018

@tatianaba fuha, tak to mi je luto :(

alobalka
30. jún 2018

@amarilka26 bola som v nemocke asi 5 dní, nasadili dopegyt + pokracovala som s magnezkom. Bolo to v 35/36tt. Potom ma pustili a o týždeň bol spontánny pôrod. Hodnoty som mala okolo 145/95. Po pôrode ešte 2týždne to bolo podobné, dokonca aj opuchy väčšie! Ale potom už lepšie. ..

momoika
1. júl 2018

@tatianaba preboha! S tymto ťa poslali domov?! Ja keď som nastupila, tak sme odišli z nemocky už dvaja....

tatianaba
1. júl 2018

@momoika A kvoli ich lahostajnosti som den pred terminom prisla o babo...

momoika
1. júl 2018

@tatianaba Zanedbana lekarska starostlivosť, nemala si to nechat len tak....

tatianaba
1. júl 2018

@momoika Nenechali sme,riesi to aj urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou aj policia.

alessia443
1. júl 2018

Ja som mavala v tehotenstve tlak okolo 140/110, bola som dvakrat v nemocnici na tyzden, vzdy mi ho trochu upravili dopegytom a poslali domov, nakoniec som mala sekciu prave kvoli vysokemu TK.Ale to som uz bola v 40tt. Nie je to rozhodne sranda

danicabbb
30. júl 2018

@lenzas radšej nexh sa jej zbaví no myslím si že hospitalizácia pri vysokom tlaku je na mieste v tak pokročilom tehotenstve dr nechce nechať nič na náhodu veď preklampsia je nebezpečná a ohrozuje priamo ju aj dieťa. Tak tych pár týždňov sledovania vydrží malinké za to predsa stojí.

vilki
30. júl 2018

Ja som mala cele tehotenstvo normalny tlak a 3 tyzdne pred terminom na poradni ze 210/190 takze akutna sekcia. Dali mi kopec infuziek ale nesiel dolu. Este dva mesiace po porode som brala dopegyt. Teraz mam tlak skor nizsi.....

danicabbb
30. júl 2018

@tatianaba uribila si správne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre