Vysoký tlak v 37. týždni

jerseytay
16. mar 2023

Ahojte žienky, chcem sa opýtať či mala niektorá z Vás podobný problém.. Som v 37tt, malá má presne 3 kilá a posledné dni mi neskutočne skáče tlak, žiaľ na poradni to naposledy bolo 165/90. Ja som to pripisovala k stresu a strachu z lekárov, lebo doteraz doma bol celkom v poriadku, väčšinou max 130, ale teraz je to už takéto vysoké a bojím sa, či sa nemôže takto ku koncu niečo stať bábätku.
Mala ste niektorá tieto problémy? Ak ano, všetko dobre dopadlo? Poprípade ste rodili skôr? Som prvorodička, preto toľko otázok, dakujem Vám za odpoveď 🙏❤️

jerseytay
autor
16. mar 2023

@jerseytay ešte doplním, bielkovinu v moči momentálne nemám, minulý týždeň tam vyskočila ale že vraj v malej zanedbatelnej hodnote, teraz som už nemala.. Opuchy mám, ale to od začiatku tehotenstva, hlavne kvôli sedavej práci ktorú som robila v podstate doteraz.

veronikaszabova
16. mar 2023

@jerseytay
Vcera kontrola 35+5, tlak najprv 149/100, po 30min 169/99. Bielkovina v moci nepritomna. Dostala som Dopegit 1-0-1. Tlak si musim merat 3x denne a zapisovat. Kontrola o tyzden.

trgypadl
16. mar 2023

@jerseytay ahoj, dal Ti aj nejaku liecbu?

jerseytay
autor
16. mar 2023

@trgypadl flaxiparin mi pichli vcera vecer, magnezium mi dali tiez vcera vecer.. a dnes večer dostanem prvýkrát aj dopegyt.. Tak som zvedavá.

jerseytay
autor
16. mar 2023

@veronikaszabova takže tebe dali domácu liečbu ano? Ja mám tlaky doma dobré, lepšie než tu ale domov ma zatial pustiť nechcú :/

veronikaszabova
16. mar 2023

@jerseytay hej, doma som.
Po 2 dnoch by vraj mali zabrat lieky. Ak by som cez vikend mala tlak nad 145, mam sa hlasit na prijem.

veronikaszabova
16. mar 2023

@jerseytay zatial mam stale okolo 145/100

trgypadl
16. mar 2023

@jerseytay tak tk je dobre, chapem, ze chces ist domov, ale pockaj pokial liečba zaberie, tlak sa ustali, drzim palce

jerseytay
autor
16. mar 2023

@veronikaszabova ja som dostala znova flaxiparine, dopegyt, aj magnezium... Snad to neuskodi babatku, ja sa strasne bojim takehoto množstva liekov :( drzim ti palce

veronikaszabova
16. mar 2023

@jerseytay ja budem zajtra volat zasa na poradnu, ci mam zdvyhnut davkovanie Dopegytu. Vecer som mala 169/100.
Magnezium tiez beriem - 3x denne.

zuzu1104
17. mar 2023

@veronikaszabova to je strasne vysoky tlak, urcite by ti mali zvysit liecbu a pri takom tlaku byt uz hospitalizovana v nemocnici. Nech si pod kontrolou, aby sa nerozvinula preeklampsia.
Ja beriem dopegyt od 7 tt 3x1, v 28tt zas zacal rast tlak na 140/90 doktorka mi pridala 2 tablety Isoptinu a 1 magnezium. Tlak klesol na 135/90, tak pridala este jednu tabletu Isoptinu a 1 dopegytu a konecne mam tlak pod 130 a spodny pod 80. Dnes som zacala 31 tyzden. Nastastie nemam bielkovinu v moci a ani opuchy.A to mi internistka povedala, ze ked budem mat stale nad 130 a nad 90, tak mam ist okamzite na prijem na gynekologiu. Takze pozor s tlakom.

veronikaszabova
17. mar 2023

@zuzu1104 ja opuch nemam, ani bielkovinu v moci.
Dopegyt mam brat teraz 1-1-1. V pondelok sa mam prist ukazat. Uz som 37tt, to uz by mohla aj mala ist von.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre