Vysoký tlak a bolesť hlavy v 18. týždni

19. okt 2021

Ahojte. Som v 18tt. Môj problém je v tlaku, ten horný mám stále okolo 135-140 a ten spodný, ten je dobrý asi, okolo 70-80. Nad 80 mi nevyskakuje ale ten horny, ten veru vie vyskočiť dosť. Do tých 145. Mávala som vyšší tlak aj pred tehotenstvom, do tých 135. Doktori to akosi neriešia, ale ja keď čítam ake sú už tieto hodnoty nebezpečné tak neviem čo robit. Mali ste aj vy niektora tieto hodnoty a doktor to neriešil? Ďakujem.

kiki68
19. okt 2021

Jednoznacne kontaktovat gynekologa a mozno aj internistu. Tiez by mali urcit testom sancu na riziko Preeklampsie v tehu. Mne nasadili Thromboass a drzalo to krasne do 36tt ten tlak. Mne gyn povedal, ze ak sa pridruzi bolest hlavy, tak ihned ist konzultovat bud s lekarom alebo do nemocky. Ze musia checknut nejake hodnoty ( co mne checkovali moc a nieco specificke v krvi par krat)

nikpa
19. okt 2021

Ja som mala nákazane pri tlaku nad 140/90 bezodkladne sa hlásiť na gyn. príjme. Vysoký tlak môže zapríčiniť smrť bábätka, to ťa nechcem strašiť ale je to fakt. Preeklampsia je nebezpečná, vysoky tlak sa dá aj v tehotenstve regulovať liekmi, bežne sa to tak robí.

lyci
19. okt 2021

tiez som mala zvyseny v tehotenstve. dolezity je ten spodny. nemal by byt nad 95, ale ty mas spodny velmi dobry

lorin29
19. okt 2021

Neriešia to preto lebo spodný máš dobrý... Keby ten vyskočí nad 90 vtedy to riesia
Nedávno som porodila a riešili u mňa tlak 140/95 a internista mi povedal ze vrchný max 150 ale spodný nesmie vyskakovať nad 90

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre