Vysoký tep pred tehotenstvom a počas neho

momo289
1. mar 2021

Ahojte mala niektorá z Vás vysoký tep,pulz pred tehotenstvom aj počas a robilo to šarapatu?
Ďakujem vopred

nikyy
1. mar 2021

@momo289 ja som mala kvôli tomu robenu sekciu ... ja som mala bežne počas tehotenstva 170-180 v klude

malebiele
1. mar 2021

@momo289 co je pre teba vysoky tep?

fiafia
1. mar 2021

Čo znamená vysoký?

momo289
autor
2. mar 2021

@nikyy uff to je brutal vela

momo289
autor
2. mar 2021

@fiafia
@malebiele
Ahojte.
110-120
Vecer si lahnen a ide mi srdce vyskocit aj ked som v klude. Tlak mam ok 120-75/80
Len ten pulz je uplne mimo.

lesnajahodka
2. mar 2021

@momo289 ja som mala presne tak isto celé tehu, akurát ešte navyše neprivedelny tep. Bola som na kardiológii, vylúčili štítnu a ďalej to neriešili. Ale po pôrode sa mi to okamžite ustálilo 🙂. Tak len vydržať, držím palce

1katyka1
2. mar 2021

@momo289 ja mam rovnako, aj pred tehu som mavala tak do 90 a teraz tak 120. Doktorka povedala ze je to v norme ze tehotne maju zvyseny pulz. Niekedy si citim srdce bit az v hlave nie som z toho nadsena ale zostava dufat ze je to ok.

malebiele
2. mar 2021

@momo289 nestresuj, ja som mala pred tehotenstvo, v tehotenstve a aj teraz mavam taky tep, u mna je to normalka, vraj mam mensie srdce, tym padom rychlejsie bije... Ale ak si nie si ista, navstiv kardiologa, ktory vyluci nejake zdravotne problémy

momo289
autor
2. mar 2021

@malebiele
@1katyka1
@lesnajahodka
Ďakujem Vám žienky 🙂 snáď to bude ok ;)

cervenaruza123
2. mar 2021

@momo289 Ahoj. Ja som mala aj pred tehotenstvom vyssi a v tehotenstve bezne vyse 100. Na kontrolach u lekara zo stresu raz aj 150, doteraz nechapem 😀 . Lekar povedal, ze vyssi tep je normalny, ze pokial mam doma tak vyse 100 tak tych 150 a podobne je len syndrom bieleho plasta (aj tlak som mala unho vysoky, doma az nizky). Mala som si kontrolovat doma, rodila som normalne, po porode este par dni som pocitovala vyssi tep, potom to preslo a teraz mam asi prvykrat v zivote normalny tep, az nechapem.

lenka2710
2. mar 2021

@momo289 aj ja som mala v tehu bezne 100,niekedy aj nad 100,ked som niečo robila tak som fucala jak parná lokomotíva a srdce som myslela ze mi vyskočí! Dr povedala, že je to normálne a keď som bola v 20tt na genetike, tak by mi tep ani nezmerali 😂😂😂 zo stresu a strachu ci je všetko s babom ok

fiafia
2. mar 2021

Ja som sa začala na vysoký tep liečiť pár rokov pred tehu. To som mávala aj do 150 myslela som,že mi snáď srdce roztrhne. V tehu som mala bežne 100 a vyššie. Neriešili to nijako,len pridali magnézium a kontroly. Ja som lieky užívala celé tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre