Vysoký pulz v 5. týždni + 6 dní

ivuskake
8. dec 2021

Dievčatá, som tehu a mám veľmi vysoký pulz (mám pocit že doslova odkedy som otehotnela ).
Viem ,že zvýšený je normálne ale ja niekedy vyjdem po schodoch a mám pulz 128 a nechce ísť dole.. myslite,že to je veľmi zle,alebo má čaká krajšia správa a to že to môžu byt dvojičky? 😍

klejkaez
8. dec 2021

@ivuskake no mne hodinky po schodoch nameraju aj 145 a viaaaac tep 😃 ťažko povedať.

patricka
8. dec 2021

Podľa mňa to nemáš nejako moc vysoký, ja som bežné mala tých 128 a to som nešla ani po schodoch, cele tehu bez problémov aj pôrod všetko ok

malinovka333
8. dec 2021

@patricka tak mat pulz 128 je dost, nemyslis si to s tlakom? idealny pulz je od 40-70 v pokoji, ale radsej by som to riesila s dr

patricka
8. dec 2021

@malinovka333 jasne ved nech to spomenie dr, pre mňa to nie je dosť, ja mam tak normalne aj teraz...takze je to individuálne

lilope
8. dec 2021

@malinovka333 pulz čo si uviedla je v pokoji, pri záťaži ako je chôdza, ešte aj chôdza do schodov, je pulz oveľa vyšší a obzvlášť pri tehotenstve je to normálne.
Ja som mala pulz v tehotenstve po 400m rýchlej chôdzi takýto, doslova som počula ako mi bije srdce.

barus26
8. dec 2021

@ivuskake ja som mala v pokoji pulz ako tehotná okolo 100. A teda dvojičky to neboli 😀 neviem kde si k tomuto prišla, že keď máš vysoký pulz tak by to mali byt dvojičky 🤷🏻‍♀️

veronice
8. dec 2021

@ivuskake vysoky pulz ozaj neodzrkadluje pocet plodov v maternici... Si proste tehotna a tvoje telo zacina pracovat na plne obratky. 128 pulz som mala aj ja ako netehotna ked som vysla na piate poschodie po schodoch 😁🙈 teraz ked som tehotna tak mi na taky pulz staci prejst 300m do obchodu po rovine 🙈 spomen to kludne lekarovi ale na tie. dvojicky by som sa nespoliehala 😉

ivuskake
autor
9. dec 2021

@barus26 nieee to len som niekde čítala toez v diskusiách ze tep okolo 100 je ok ale keď je vyšší tak sú dvojičky tak sa snazim tento môj strach zahnať radosťou 😆

naobedbuduspagety
9. dec 2021

Ja mám kľudový tep 120. Je to kvôli anémií, dieťa čakám len jedno.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre