Vysoký pulz a extrasystoly v 18 tt

agimami
27. jan 2020

Ahojte baby, cca od 18tt pociťujem búšenie srdca, niekedy akoby vynechania. Samozrejme som to povedala doktorovi, poslal ma na interne vyšetrenie, viackrát EKG, a aj echo srdca. Na EKG mi raz zachytili extrasystoly, ktoré však podľa doktorov nie sú nejak nebezpečné a ze vraj ich bežné ľudia mávajú. Sem tam ich pociťujem ale nie už každý deň. Mojim problémom je strach z pôrodu, nemocnici, doktorov, idem len na poradňu alebo vyšetrenie už mám pulz 140,uz ma dvakrát preto nechávali v nemocnici a dávali infúzie magnézia, plus pred písali isoptin. Vždy sa tak vystresujem keď cítim ze mi zase ró srdce budí že som schopná si pulz vyhnať až na 150. Ale snažím sa vždy upokojiť no keď vidím doktorov nedá sa. Doma v kľude mávam pulz teraz okolo 100 čím som viac tehotná, tak asi viac, lebo tak pred mesiacom býval okolo 90 a menej. Kým ráno však po behám porobím upracem navarím trocha sa synovi po venujem tak cítim ze som v rýchlom tempe mam možno aj 120 ale ne meriam to nechcem sa stresovať, tlak mávam v pohode. Len u lekárov vyšší, doma nízky vždy okolo 100 na 70. Chcem sa opýtať je tu žienka s podobným problémom a rodili ste normálne? Môj Prv pôrod bol sekcia pred 5 rokmi, teraz mam obavy ako dopadne druhý, mam podozrenie už aj na paniku poruchu. Ja neviem ako ten pôrod zvládnem bojím sa ze s takýmito problémami pri nom skolabujen, zároveň by som však rada porodila prirodzene, cisárskeho sa bojím. Hodlam cvičiť aj s aniball lom aby som sa. Lepšie pripravila. Zvládli ste niektorá s podobným pukzom v pohode pôrod normálne? Ja už mám katastrofické scenár ze skolabujen praskne mi srdce alebo cieva alebo co a keď takto začnem rozmýšľať som hotová. ste

agimami
autor
27. jan 2020

Budem vďačná za všetky odpovede a skúsenosti, prepáčte sem tam za preklep, zle sa mi písalo na mobile. Ďakujem.

agimami
autor
27. jan 2020

Ešte vám tu dopíšem ja sa bojím ze mi praskne pri normálnom pôrode ta jazva ale bojím sa aj cisárskeho, cítim sa už ako nenormálna a chorá že sa tak všetkého bojím ohľadne toho pôrodu ale keď človek všeličo počúva.. Bojím sa embolie plodovoi vodou a neviem coho všetkého... Ale keď ta plodová voda od tečie už nie je riziko embolie nie? Prosím povzbudte ma 😂👍

amelia000
27. jan 2020

@agimami pridam sa, ja mam pulz v klude 120. Ze tehotenska tachykardia. Ale mne doktor nehovoril zeby to malo nejako vadit pri porode. Aj ked sa niekedy zadycham ked idem 5m na wc, tak tiez som zvedava ako s tym zmaknem porod.

agimami
autor
27. jan 2020

@amelia000 joj som rada ze mi niekto odpísal ďakujem :D no tak nie som sama ale počúvam názory že v tehotenstve to je normálne, že viac krvi väčšia záťaž atď... Ale neviem si predstaviť ak má pri príde chyti ta moja panika tak tiež ako to dieťa vytlačím zo seba s pukzom 140

eliska13
27. jan 2020

@agimami takže si stále v strese, strachu, lebo sa bojíš nemocnice, pôrodu, chorôb nie je to dobré mala by si chodiť k psychologické naučí Ta s tým strachom pracovat.Skus myslieť na to pekne nie zle.ano takto začína úzkosť, panicka porucha búšenie srdca, arytmia, strach....musíš byť v pohode nepredstavuj si katastrofálne scenáre.

agimami
autor
27. jan 2020

@eliska13 ja to všetko viem :( mam dní keď sa mi darí myslieť pozitívne zamestnávam sa starostlivosťou o syna, chystanie pre bábätko, skrášlenie bytu lebo sme sa sťahovali pred par mesiacmi ale potom mam zase také horšie dní keď som úplne hotová z toho... Mne to začalo až teraz v tehotenstve ... Predtým som takéto Stavy nemala, nie som žiadna hysterka alebo tak.. Snad sa to zase zlepší a vráti do normálu po pôrode

montemotherone
27. jan 2020

@agimami tiež sa mi to v tehu objavilo. Teraz to mávam len pri vyčerpaní. Doplním horčík, spomalím, a polepší sa. Treba veľmi dbať na psychohygienu. Vieš, v dnešnej dobe nás vyčerpáva aj to, keď "žijeme" na sociálnych sieťach. V podstate prežívame rôzne životy, emócie... je to veľa. Naše emócie nerozlišujú medzi virtuálnou realitou a skutočnosťou... Fakt toho veľa prežívame. Takže v tomto smere ai to skús prehodnotiť, ubrať, pred spaním aspoň 2 hodiny už nič nasledovať, ani ťažké filmy... Každý večer sa prejsť na čerstvom vzduchu, dostatočne piť...no, také otrepané frázy, ktoré ale fungujú 😉

misa2704
27. jan 2020

@montemotherone úplne s tebou súhlasím a inak mávam podobne ako ty @agimami ale už sa s tým nejako učím pracovat. Tiež tie katastrofálne scenare a neviem čo občas to príde ale poviem si, Bohu ďakujem za zdravie svojej rodiny a svoje. No úplne tá chapem tie začiatky toho boli masaker myslela som že skončím na pohotovosti 🤦 mne sa to stalo po Tom čo som dostala alergickú reakciu na pohotovosti z injekcie. Bol to masaker a už na to ani nechcem spomínať ale zmena o 180 stupňov 😳. Ja som mala aj také že keď som išla okolo nemocnice hneď sa mi rozbusilo srdce ale to časom prešlo našťastie 🙏 všetko je v hlave. Práve vtedy keď som išla okolo som si povedala, je to ok nič ti není Miša hlavu hore a podobne . Tiež mám rodiť v máji a scenár občas príde lebo idem tiež sekciou mám vrodenú vadu srdca a máme zmenene vedenie pôrodnice tak možno má dajú aj riadne a to isté akoo ty že či mi nepukne cievka alebo čo no úplne ako keby si o mne písala 🤣 salenizmus. Ale veľa si nahovarame ozaj. To sme my ženy detailistky salene 🤣 dakedy už sa z toho smejem . Ale pomáha mi veľmi čerstvý vzduch, kolektív rodinka aktivity kadejaké proste keď sa zamestnam a hlavne telefón preč a čítanie bludov a hlavne nenachádzat si že podľa tvojho pocitu čo ti je môžeš mať paničky poruchu a ešte neviem čo iné. Ja mam tetaniu odkedy sa mi to stalo ale magnezko veľmi pomáha a bekomplex a cit c pravidelne. Drž sa píš keby niečo 😇 nie si samaa

misa2704
27. jan 2020

@agimami panickú poruchu nie paničky poruchu 🤣

agimami
autor
28. jan 2020

@misa2704 to paničky porucha bol preklep na mobile 😂zle sa mi písalo 🙂 no snažím sa už nejako s tým vysporiadať ale niekedy je to ozaj silnejšie ako ja. A keď ta chytí ten strach alebo chytil tiež ti tak strašne busiko srdce že si myslela ze odpadnes?

misa2704
28. jan 2020

@agimami to ja som urobila chybu nie ty môj mobil 🤣 joj stalo sa mi to vtedy po tej alergickej reakcii to bol masaker a mávala som to aj viackrát do dňa a nebolo to najlepšie. Neboj naucis sa s tým pomaličky pracovať. Je to beh na dlhú trať ale podľa toho čo popisujes môžeš mať aj tetaniu ako ja. Prečítaj si k tom na nete máš toho spústu článkov. Furt to môže niečo vyvolať ako u mňa napr tá injekcia. Stalo sa to v máji 2019 a doteraz to nie je úplne ok ale porovnať to so začiatkom tak Bohu ďakujem ako sa to zmenilo lebo vďaka tom som sa s tým naučila pracovať nenamyslam si a keď niečo také na mňa išlo som si povedala, že odíď ty mrcha jedna všetko je ok a ono to tak vážne aj bolo a je. Všetko si dokážeme ovládať vo svojej hlavke len nesmieme prepadnúť ten sprostej panike z ničoho vlastne 😇

eliska13
28. jan 2020

@misa2704 mňa naučila psychologicka hneď zamerať pozornosť inam napr začať si hovoriť násobilku, začať čítať časopis....stalo sa Ti niečo zle a odvtedy máš strach.Najhorsie je myslieť na to, že čo, ak mi bude zle, budem sama odpadnem....po čase, keď som zistila, že už má omina teplo a busi mi srdce som rýchlo začala niečo robiť dýchala zhlboka a pomaly to odozneje je to ťažké takto opísať, ale naozaj to vieš odohnat jasné, že prvé razy ma to prevalcovali a potom som celý deň len rozmýšľala prečo sa mi to stáva, čo keď a pod.....nemá to význam pitvat prišlo odišlo....ale magnézium vápnik dobrá strava a hlavne vyvetrať hlavu vonku prechádzky cvičenie relax tomu vedia veľa napomôcť.Tersz v tehotenstve čakáš čo bude, či bude bábo zdravé, strach o seba môže to byť aj tym znasobene aj ja mám ďaleko od hysterky, ale s týmto som bojovala

misa2704
28. jan 2020

@eliska13 úplne presne ako si napísala ako keby o mne . Presne to že keď to na teba ide treba sústredit mysel na niečo iné ako píšeš násobilka, časopis,kniha hocičo iné len proste zamestnat mozog a tiež prechádzky, čerstvý vzduch nejaká aktivita. No na začiatku som si myslela že už mi je koniec presne že či niekde neodpadnem nedajbože a budem sama alebo so synom tie predstavy boli hrozivé 😃🤦

agimami
autor
28. jan 2020

@eliska13 áno máš pravdu dosť si to vystihla stapllo sa mi v zivote veľa zlého kým som stretla terajšieho muža, plus prvý pôrod som skolabovala, čiže sa asi niekde vnútri bojím ze sa to zopakuje a z toho mam tie stavy, magnézium pomáha aj mne, plus som si všimla ze mi vadia davy ľudí, nákupné centrá atď.... Keď sa každý za niečím ženie,tu nervozitu ja nasavam ako špongia aj keď nechcem, je fajn ale vedieť ze v tom nie som sama, dik baby 🙂

lenka2710
28. jan 2020

@eliska13 ja sa tiež pridám, úplne môj prípad
Raz sa mi stalo, že mi prišlo strašne zle, proste tlak strašne vysoký, pulz skoro 130, zle od žalúdka, normálne som sa triasla! Teraz dcérka 4rocna pri mne, ja už predstavy že čo ak odpadnem a co bude s nou atď! Keď bol doma muž, tak úplne v pohode a keď som bola sama, tak úplne hororové predstavy! Začala som si dávať magnezko a postupom času som sa z toho dostala, ale vždy keď idem k dr alebo mi niekto hovorí o chorobe alebo tak, tak ma to riadne rozhodi!
Mala som ale aj dosť stresové obdobie vtedy, takže aj to so mnou vtedy mavalo, no život všeličo prinesie

agimami
autor
28. jan 2020

@lenka2710 ani presne to iste a ja mam ešte väčší strach o syna že čo s ním ak sa mi niečo stane keď sme spolu samy doma... Muž robí v zahraničí fakt to je niekedy náročné

mrnoska3
28. jan 2020

@agimami mne isoptin zvysoval tep ale doktorka mi to nechcela verit z 90 alebo 100 do pol hodiny po isoptine aj 120 a az pokial nepreslo 12 hodin tri dni som skusala potom som prestala dala mi vasocardin ten som brala cele tehotenstvo a aj teraz ho beriem

agimami
autor
28. jan 2020

@mrnoska3 tak to je zaujímavé no ja by som ho aj chcela vysadiť keďže som téhotna ale bojím a Len tak aby mi zas nebolo zle, inak ja mávam vysoký pulz každé ráno kým upracem navarím okol syna trocha po behám no tak isto okolo 120 každé ráno fucim ako slon 😁nedajboj sa kdesi ísť obliecť a ísť alebo na nákup, vždy ráno kým sa rozhýbe cítim ze mi pri námahe alebo hocijakej aktivite bušu riadne

mrnoska3
28. jan 2020

@agimami ja som cez tehot.chodila kazdy mesiac k internistke co sa zaoberala tehotnymi s tlakom a ona mi dala vasocardin ze ten sa v tehu moze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre