Vysoký krvný tlak pred tehotenstvom a počas tehotenstva

oliinka
3. jan 2016

Ahojte .....je tu vela tém,ale starších a tak zakladám.Problémy s vysokým tlakom mám cca pol roka asi predtym som mavala nízky tlak.Začalo to po braní hak asi mesiac bolesti v končatine,vysoký tlak tak som ich vysadila.Tlak vysoký okolo 150/95 aj viac tak do 170/95.Na pohotovostoi magnezium a po holterovi nasadili prenessu a bisoprolol rano pol prenessy a večer pol bisoprololu.ale otehotnela som a cca vo 4 týždni mi internistka zmenila na dopegyt jednu rano a ak by bol tlak vysoky tak aj večer.tak užívam rano a večer a medzi tým magnezko,bolieva ma hlava a neviem či to bude tlakom vysokým alebo nízkym,som ospala,zle mi je.....viem som tehotna 🙂 ale ta bolest hlavy.....tlakomer mam len zápestný a ten nameral maximalne 135/85 ale večšinou nizky tak neviem či mera dobre.......čakám tretie,ale neviem si to užívam bojim sa vysokeho tlaku čo bude...... a navyše my našiel cystu vo 4-tom týždni.....máte skusenosti?????????

8291
3. jan 2016

Zápästné tlakomery niesu dobré,pretože niesu schopné zosnímat TK uplne presne z tepny,internisti ich absolútne neodporúčaju.ja som mala 7 rokov vysoký TK a tehotenstvom mi dosť klesol čiže v 12 tt mi lieky kardiolog vysadil a tlak som mala počas celého trhu 130/
85-95.v 34 tt mi museli nasadiť späť moje lieky ale absolútne mi nezabrali.Tak mi nasadili Dopegyt a tiež bez efektu,tak v 38tt som rodila sekciou aj kvôli TK aj kvôli pas.oparu.Pokial sa citiš zle tak to rieš,tlak máš hraničný a ako bude tehu postupovať,tak pravdepodobne aj tlak pôjde hore.Podla mňa ten dopegyt nieje dobrý a zo skúsenosti aj od kamošiek bez bohvie ako nezaberá.

lenuska12
3. jan 2016

Ahoj. Ak to nie je velmi financne zatazujuce pre vas, tak by som radila kupit iny tlakomer. Ja mam tiez problem s tlakom, mam od microlifu a meria tak ako co maju lekari kde chodim, cize je objektivny, ten na ruku neodporucali. Tiez sa daju z neho stahovat data a tak mam prehladne zaznamy pre lekarov. Ja beriem 3x denne magnezko a 4x denne dopegyt, bola som aj hospitalizovana. Teraz mam tyzden do terminu porodu, ale uz mi tlak stupa. Prvu dcerku som rodila v 35tt a tiez som mala problem s tlakom. Myslim, ze sa teda oplati investovat do ineho tlakomeru. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne.
Ja mam konkretne tento http://www.boneco-cr.cz/kontrola-tela/tonometry...

maaaaaaaria7
3. jan 2016

mne sa zdá, že okrem liekov mi pomohli aj chia semiačka, prečítaj si o nich...
samozrejme, lieky nevynechať, ale sú všeobecne zdravé a aj pre pocit človek niečo potrebuje.. keď urobíš pre svoj stav všetko čo sa dá, budeš pokojnejšia. prajem pevné zdravie..
aj ja chcem ešte bábätko, ale tlak meranie tlaku tlakomer... je moja nočná mora....

lienka959
4. jan 2016

ja som tlak pred tehotentvom vysoký nemávala len sem tam hraničný, počas tehotenstva bol stále hraničný a ku soncu som bola hospitalizovaná s tlakom 160/110 brala som 4x denne dopoegyt a podarilo sa to nejako udržať na tom heraničnom 9. dní pred termínom som rodila sekciou....tlak aj po porode mám vysoký, momentálne periem lieky 3x denne a drží sa v norme...tep mám vyšší stále... malý má rok...bojím sa čo by bolo v prípade ďalšieho tehotenstva...

radka816
4. jan 2016

@lienka959 ahoj prosim ta chcem sa opytat sekciou si rodila koli tomu tlaku alebo bola aj ina pricina ? Ja som bola dnes na poradni a som vyplasena mala som vysoky tlak tak ma chceli zacvaknut ale nejako som ich ukecala tak meriam doma a zbieram 24hod moc na bielkoviny, som 37+4tt.. tak som stoho ostala taka vystresovana neviem ci cakat cisarak , este mam aj maleho vysoko uzavrety tuhy krcok takze tak 😢😢

suchana
4. jan 2016

Ja som koli tlaku rodila akútnym cisarákom v 33 tt. Pred tehu som mala skôr nízky, cca v 6 mesiaci začal stúpať, bola som v nemocnici ale absolútne žiadne lieky nezaberali. Čo by som dala za to, keby som vtedy vydržala aspon do 37 tt, ako radka816. Toto je aj dôvod, prečo si na druhé netrúfam... Môže sa to stať znova...ale aj nemusí... Neviem naozaj. Ked vidím tlakomer, chytá ma strašný stres, až zle mi je

lienka959
6. jan 2016

@radka816 tam už potom pre sekciu bol hlavný iný dôvod. odtiekla mi plodova voda a neotvarala som sa. Bola som 37 hodín bez plodovej vody a malý už začínal mať problémy. Možno to bolo aj tým že mi predtým dávali magnézium tabletkami ale aj injekciami.

babulka82
6. jan 2016

@oliinka dopegyt možeš uživat tušim až 8 tabliet denne takže ten tlak by sa dal udržat,hlavne bud v klude. Ja som mala tlak v obidvoch vysoky a deti mam narodene na termin a zdrave takže žiadna panika. Staršieho trošku skor ale uplne zdravy a schopny života dodnes,dokonca bol aj dost velky čo pri vyššom tlaku sa rodia menšie deti .

polkasmolka
19. jan 2016

Ahojte brala niektora z vas tabletky na tlak cordipin? Som teraz v 32/5 a zacal

polkasmolka
19. jan 2016

Ups odoslala som to predcasne. Zacal mi skakat tlsak tak lezim uz 2 tyzdne v nemicnici. Dopegyt nezaberal tak mi dali cordipin. Z letaku som zistila, ze nie je vhodny pre tehulky. Bojim sa ho uzit. Lekari tvrdia svoje, ze je to bezpecny liek anemusim sa bat. Mate s tym niekto skusenosti?

janula2511
18. jan 2017

@babulka82 ahoj brala si dopegyt?a bola si snim spokojna?nemala si ani raz tlak hore?a aké si mala dávkovanie?

babulka82
18. jan 2017

@janula2511 brala som dopegyt ine sa nesmie.A mala som aj vysoky tlak počas uživania občas v poslednom trimestri.

janula2511
18. jan 2017

@babulka82 taký vysoký že si ostala v nemocnici?

janci05
18. jan 2017

@janula2511 Ja som bola v poslednom mesiaci pred termínom v nemocnici s vysokým tlakom, tam som bola týždeň a dávali mi Dopegyt, tlak sa pekne upravil na tých zhruba 120/90.

janula2511
17. feb 2017

@babulka82 aky si mala tlak?a kolko tabl dopegytu si brala denne?

babulka82
17. feb 2017

@janula2511 uz si moc nepamatam ale aj 160\100 tušim 8 tbl.denne som brala

08babulka07
17. feb 2017

Ahojte dievcata, tak ja som sa na tlak liecila aj pred tehotenstvom a pocas oboch som mala vysoky tlak. Nakoniec som skoncila v rizikovej poradni a nakoniec som skoncila z poznamkou v tehotenskej knizke od samotneho velkeho sefa " syndróm bieleho plasta" a bolo

vladenka13
17. feb 2017

Takze pripajam sa aj ja...
Tlak som mavala pred tehu stale 120/80 a niekedy aj menej proste ukazkov. Takto to bolo aj pocas prvych mesiacov tehotenstva az do 32 tyzda kedy mi bol namerany tlak 135/95 ale sestricka len mavla rukov a bolo. No ale v 36 tyzdni som isla do nemocnice kde som chcela rodit a tam mi uz namerali 160/110 a bolo rozhodnute okamzita hospitalizacia magnezium injekcne aj infuzne a samozrejme dopegyt 3x denne. Takto to bolo skoro dva tyzdne a tlak klesok max na 150/100 takze nasledovala sekcia a malinky sa narodil namiesto 18.6. 28.5. co nie je az take hrozne si myslim s vahou 2800g a 50cm. Nasledne schudol na 2600g a bol najmensi v nemocnici ale pustili nas na 6.den lebo pekne priberal ani zltacku nemal ale mna pustili len pod podmienkou ze absolvujem interne vysetrenie kde mi nadalej odporucili uzivat dopegyt a prist na kontrolu. Po troch tyzdnoch sa tlak upravil dopegyt som vysadila a teraz 20 mesiacov po porode je tlak stale ukazkovy.

janicka1985
9. nov 2022

Ahojte,je tu nejaká tehuľka , ktorá má problémy s vysokým tlakom? Som v 24 tt a stane sa 2 x za tyzden že vyskočí na 160/95 , obyčajne mávam 145/90 to ešte zvládam.Musela som vysadiť svoj liek kvoli tehotenstvu Bisoprolol 5mg,ten mi tlak pekne držal roky čo som ho brala.No teraz Dopegyt absolutne nezabera,beriem 3x1,do toho Magnezium 500 3x 1 aj 4x ked sa cítim zle.Varim si čaj z medovky 2 x denne na pokoj...Čo by ste ešte poradili? Chodím kvôli tomu aj do gyn.amb.rizikoveho tehotenstva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre