Vysoká hodnota NT v 11. týždni

anjel1233
13. jún 2022

Ahojte mamičky,
máte niektorá skúsenosť s vyššou hodnotou NT v 11tt - 3,8. Doktor mi povedal, že bežná hodnota je do 3,5. Aký bol váš další postup? Narodilo sa vam babo zdravé aj napriek zlým hodnotám?
Ďakujem veľmi pekne

e1i
13. jún 2022

@anjel1233 nemala som ale mali by ta poslat na genetiku. Berie sa to ako riziko DS ak je nad 3,5

anjel1233
autor
13. jún 2022

@e1i Dakujem, genetika sú tie trisomy testy?

e1i
13. jún 2022

@anjel1233 trisomy ti moze vziat tvoj gynekolog. Genetik je pokec s genetikom, zhodnotenie rizík ev. navrhne amniocentezu

riskoh
13. jún 2022

@anjel1233 veľmi veľa záleží od kvalitného sona aj polohy bábätká,trisomy sú platené testy,super je aj dobrý morfologicky ultrazvuk napr.mudr.Grochal Martin,ja by som zvolila morfo ultrazvuk a podľa výsledkov by som ďalej riešila situáciu ak to bude potrebné....

anjel1233
autor
13. jún 2022

Dakujem veľmi pekne, náhodou nejakého dobrého doktora na západnom slovensku, ktorý robí morfologický ultrazvuk nepoznáte?

n1982
13. jún 2022

Namerali babu 3,1 NT hned po morfo sone dr krutil hlavou ze je to zle, na genetike odporucili odber choriovych klkov, vystrasili ma, odber som absolvovala bez problemov, vysledky odberu boli uplne ok,syn zdravy este som aj prenasala.

anjel1233
autor
13. jún 2022

Aj mna vystrašil. Nič pozitívne nepovedal. Len to, že sa mám do týždňa rozhodnúť či chcem alebo nechcem trisomy testy.

riskoh
13. jún 2022

@anjel1233 gynekológ ti nemôže nič vnucovať,má ta oboznámiť s ďalšími postupmi a ako som písalaMudr Grochal v Martine je super,Cunderlik v Ba

paulina29
13. jún 2022

@anjel1233 Ahoj ak si zo západného Slovenska a nemate to daleko cez hranice odporúčam ultrazvuk v Brne https://prenatal.cz/

lucka2019
13. jún 2022

@anjel1233 v BA mudr. Cunderlik alebo Holan... obaja su top skuseni... ja som bola u oboch.... ale my sme mali inu diagnozu.... ich vysetreniama presvedcili, ze je vsetko ok a dalsie som uz nepodstupovala, hoci som mala ist na amniocentezu a ine, som rada za oboch... prajem vela stastia a drzim paste 😘

any_soj
13. jún 2022

@anjel1233 ahoj 🙂 zareagujem na to "nič pozitívne nepovedal" - žiaľ gynekológovia sú takí, nechápem prečo. Ak by si chcela niekoho s realistickejšim prístupom (čiže ktorý takéto veci nevidí ako tragédiu, ktorá to nie je) odporúčam na zapadnom Slovensku skvelých lekárov ako Chuda, Dráb, alebo napríklad ktokoľvek z plodar.sk.

anjelikdianka
14. jún 2022

@anjel1233 mne namerali v 12+2tt pri dvojičkách dievčatku NT 1,3 a chlapčekovy 1,99 aj nosové kostičky boli prítomné.Trisomy aj odber plodovej vody potvrdili u chlapčeka DS.Na usg v 19tt boly všeky merania v poriadku iba chlapček mal menšiu nosovú kosť 4mm.Žiaden iní marker na DS nenašli.

vedvieskto
18. jún 2022

@anjel1233 trisomy aj nifty sú skvele ale naša legislatíva nedovoľuje na základe nich ukončovať tehotnost, možnosť je ísť na choriove klky alebo počkať a ísť na amniocentezu alebo počkať do 16.tt na triple test a ísť na sono, samozrejme sa dá ísť aj na sono + amniocentéza, jediná výhoda týchto krvných genetických testov je že môžu ukľudniť ale zas nie každý ma na to, ale jednoznačne morfologické sono už v 16.tt a prípadná amniocenteza

zuzka649
7. okt 2023

@anjel1233 ahoj ako si prosím dopadla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre