Výsledky OGTT

19. jún 2023

Ahojte, dnes mi prišli mailom výsledky glukózového testu s nasledovnými hodnotami
Nalačno 5,10 < 5,10 mmol/l
Po 1 hodine 6,50 < 10,00 mmol/l
Po 2 hodinách 9,30 + < 8,50 mmol/l
Vyjadrenie k nim som žiadne nedostala a poradňu mám budúci utorok. Mám sa obávať tehotenskej cukrovky? Ďakujem

bluemoon24
19. jún 2023

Posledni hodnota je zvysena, ja jsem mela nizsi (jedinna posledni byla pres) a cukrovku jsem mela. Ke konci tehotenstvi uz jsem mela dost zle hodnoty. Urcite to treba hlidat a merit.

anavixy
19. jún 2023

Posledna myslim do 7,8 je norma, takze lahko zvysena, ako GDM na diete (mala by si dostat brozurky a byt poucena, co nemas jest. resp jest striedmo) ta uz zrejme brat budu, budes ak merat gly, tlak, hmotnost, alebo teda chodit na kontrolu raz za mesiac (neviem ako to bezne chodi, ja som ako sestricka tam len raz za mesiac telefonicky nahlásila hodnoty, a tie teda boli aj vzdy v norme). Pokial ale budes mat GDM kompenzovany, teda budes sa stravovat tak aby tvoja gly bola v norme (treba si to odsledovat), nemas sa coho obavat, ani velke dieta nemusis mat ani nic take… dietatku budu po porode viackrat kontrolovať glykemiu.

asdfka
22. jún 2023

Ja som v soku teraz, to kazdy lekar ma ine normy? Ja som mala po 2 hodinach 8,2 a mala som cukrovku. Teraz pozeram na tvoje normy, a podla tvojho lekara by som enmala ziadnu cukrovku.
Nerozumiem.

autor
23. jún 2023

@asdfka tiež nechápem, aj som pozerala na webe a všade nachádzam iné normy 🤷‍♀️
@bluemoon24
@anavixy ďakujem, tak uvidíme čo so mnou, ale verím že všetko dobre dopadne 🥰

anavixy
23. jún 2023

@asdfka naozaj sa uvadza v literature niekde hranica 7,8 a niekde 8,5. Teraz som citala clanok o chybach pri ogtt a je to tam presne napisane (nie ako chyba) 🫣 takze potom uz len zalezi ktory doktor sa cim riadi. No je to zvlastne, ale byva to tak so vselicim…

asdfka
23. jún 2023

@anavixy mne dokonca dala diabetologicka knizku aby som si nastudovala co je tehot.cukrovka a ako sa pri nej stravovat (Jedla som vsetko rad radom). A boli tam presne tie normy, ktore uvadza autorka. Ked som sa na to dr. spytala, ze preco mam cukrovku ked tu je norma do 8,5 tak povedala, ze ani si to v tej knizke nevsimla, a ze to su stare normy a tie sa kazdym rokom upravuju. Preco asi? 💁‍♀️

anavixy
23. jún 2023

@asdfka ja som tiez jedla vsetko bez obmedzeni, zacala som po tom ako som zozrala McDonald menu a za tym dva kopceky zmrzliny a cela nestastna ze aka som hlupa som si odmerala cukor a mala som ho uplne v norme este aj nalacno by som sa vosla 😁 takze som si ho kontrolovala potom viackrat aj nalacno aj po jedle a vzdy to bolo ok.. ja som mala len troch zvysenu hodnotu po 1. hodine, po 2. v norme. Ale kedze som novorodenencka sestra, tak radsej to nikomu neodporucam robit ako ja 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre