Výsledky krvi z 1. trimestra - vyšší hormón štítnej žľazy

3. okt 2023

Ahojte baby, akurát mi volala sestrička a oznámila mi, že výsledkov krvi z I. Trimestra mi vyšiel vyšší nejaký hormón štítnej žľazy. Mam prísť si po výmenný lístok a ísť na endokrinológiu. Mam sa báť?? Dávala som si pred tehotenstvom asi 2x dávať vyšetriť štítnu a vždy som mala dobre výsledky. Tak tomu nerozumiem ale veľmi sa bojím. Som v 11tt.

gejb
3. okt 2023

V tehotenstve je to veľmi bežné, telo potrebuje viac hormónov a štítna nemusí stíhať. Endokrinologicka ti to prekontroluje a na obdobie tehotenstva dá lieky.
Ma to tak veľmi veľa tehotných žien

autor
3. okt 2023

@gejb a mam sa báť ale nie? Nemôže to nejako uškodiť bábätku?

gejb
3. okt 2023

Jasne ze nie. Preto sa robia odbery vsetkym tehotnym zenam v tomto obdobi aby to lekar podchytil a naordinoval lieky.
Vravím, je to časté.

lorin29
3. okt 2023

Vôbec sa nemusíš báť aj ja som užívala euthyrox v tehu... Skôr by bolo horšie keby si ho neuzivala ak ti ho naordinuju... Záleží aké máš výsledky

autor
3. okt 2023

@lorin29 neviem, som v 11+1tt a dnes mi len volala sestrička s tým ze mam hormón zvýšený a ze je potrebné aby to skontrolovala endokrinológia. Štvrtok si mam prísť po lístok a rovno ísť na endo. Len mam strach aby to nebolo zle pre plod. Som prvotehuľa takže všetko je pre mňa nové a som bojazliva.

zojanka
3. okt 2023

Baby ti už napísali že sa nemáš báť a že je to bežné, tak si nerob zbytočné stresy. Takže kľud, vo štvrtok si choď pre lístok a na endokrinológiu. Tiež som brala tehotenstve lieky na štítnu, tak isto ako aj veľa iných tehotných žien.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre