Výčitky svedomia kvôli maródke

exxie
27. jan 2016

Ahojte, mozno sa pre vacsinu mamiciek bude zdat moj problem divny.
Koncim 29tt a som uz 8 dni na PN. Neplanujem byt na PN az do materskej, ale aj tak mam vycitky svedomia, ze som doma. V praci je to doslova peklo, skoncilo to tym ze som minuly tyzden musela ist domov lebo mi prislo tak zle, ze som nedokazala stat na nohach.
Stale si vsak vycitam ze som doma, hovorim si ze co na to sef... moja mila kolegyna co ma zastupuje ma informuje spravami nonstop cely cas, co sa deje v praci (hlavne to zle) a tak aj ked som doma tak na nic ine nemyslim. Vcera som jej napisala nech to nerobi a rano o 8:30 ma uz cakali dalsie spravy.
Najradsej by som sa tam uz nevratila lebo ledva chodim, ale neviem si to ani predstavit.
Priputala niekoho z vas takto praca a zmagorila?

redlola
27. jan 2016

@exxie o 12 tyzdnov sa ti narodi clovek, pri ktorom uplne prestane mat vyznam nejaka praca 🙂 asi si len moc precitlivena. nikto nie je nenahraditelny 🙂 radsej si uzivaj tehotenstvo a tes sa na babatko

redlola
27. jan 2016

mimochodom, zazila som nieco podobne, termin sekcie som mala ked bol velky europsky audit jedneho z mojich projektov, este rano pred sekciou som to riesila, po sekcii mi to bolo uplne, ale uplne ukradnute

candii
27. jan 2016

Ja by som to vobec neriesila.. ty mas teraz oddychovat a byt v klude.. zachvilocku sa ti narodi babatko a na oddychovanie nebude cas.. vykasli sa na pracu a nad takymi spravami sa len zasmej a bud rada ze tam nie si 🙂

majal
27. jan 2016

Hlavne mysli na svoje babatko a na prácu sa uz vykasli, mozno sa tam este vratis na par tyzdnov, ale uz tam aj tak toho vela nespravis, tak naco sa stresovat. Vyhodit ta nemozu a ked ta bude aj kolegyna informovat, mozes jej kludne napisat ze je ti to uplne jedno a nech ta neotravuje ked si teraz PN! Ja neviem ja ked som sa dozvedela ze som tehotná, som vedela ze idem na matersku, tak uz ma nemohlo nic rozhadzat, a aj som vedela ze do povodnej prace sa pravdepodobne uz nevratim....bola som doma 6 rokov, a ani ma uz nezobrali naspat, postupne som stratila kontakty s bývalými kolegami, vela sa tam zmenilo, vsetco sefovia boli vyhodení, takze asi tak, ked by som sa tam mala vrátit, tak uz som polku ludí nepoznala 🙂. Sustred sa na babo, nemusis mat vycitky, mas pravo byt teraz doma, ked sa zle citis.....Hlavne bud v pohode 🙂

seahorse27
27. jan 2016

Treba si urcit priority. Co je pre teba dolezitejsie? Praca alebo tvoje dieta? Bud rada, ze si z toho "pekla" ako pises mohla vypadnut a mozes si vegetit doma. Uz je na case prepnut sa do "materského modu" a robotu nechat plavat. Ja som odisla na PN v rovnakom tyzdni ako ty a uz som sa do roboty nevratila, rovno z PN som isla na matersku. Riesis uplne nepodstatne veci. No co by na to asi tvoj sef? Kazdy sef rata s takýmito vecami, ked ma tehotnu zamestnankynu. Tehotne zeny chodia na PN aj ovela skor ako ty, vo firmách uplne bezna vec. Poradia si aj bez teba, neboj sa. Naozaj, uz si mozes vydychnut a pustit vsetky pracovne problemy z hlavy. Chvilu to mozno potrva, kym sa preprogramujes, ale potom ta uuuuulava...az kym neporodis 😀 Potom si uz na robotu naozaj ani nespomenies 😀 Tie spravy od kolegyne ignoruj, ani ich necitaj, ked ta obtazuju a sposobuju ti stres...alebo si ju blokni a bude vyriesene.

libka1
27. jan 2016

@exxie zblaznila si sa? Hocikedy ta kludne nahradia niekym inym bez mihnutia oka a to je jedno ci si upratovacka ci financna riaditelka. Dbaj o seba a zdravie svojho dietata, vsetko istatne je druhorade 😕

charity
27. jan 2016

@exxie Ty sa drz v klude, aby babo bolo kludne a nenarodilo sa Ti dieta zblbnute Tvojimi stresujucimi hormonami tak, ze bude len pobehovat bez schopnosti ukludnit sa... takze klud a kasli na robotu a ludi, ktori nie su ochotni setrit tehotnú zenu. Pust si relaxaacne videa na youtube, komedie a veget. To je to jedine spravne, co mas urobit. Ci chces z tych umelych stresov predcasne porodit?? Tak sa nastav na priority...

sosanna88
27. jan 2016

@exxie ano. ja robim narocnu pracu fyzicky ale aj psychicky a ked som ostala tehu, napriek tomu, ze ma dr varoval a chcel vypisat hned som povedala, ze nie lebo co mi na to povie sefka...proste bola som odhodlana v robote aj rodit 🙂
lenze clovek mieni a ja som na PN MUSELA chtiac nechtiac nastupit v 9tyzdni. sefka videla, ze som hospitalizovana, ze nevymyslam atd. napriek tomu som sa dozvedela ako ma ohovara. ale mne nepovedala nic. co uz, kazdy sme nejaky.
vycitky a nepokoj kvoli robote som pocitovala asi 2tyzdne a potom ma to preslo...
teraz sa obavam dna, kedy budem muset sefke zahlasit, ze idem na očr lebo mala je casto chora.
ona je strasna sekera a taka ,,neludska,, vobec tieto veci nechape...a ja netusim preco. takze kazdy k nej ide po PNku a po hocijake volno so stiahnutym zadkom. ako vzdy nam to volno da ale nadava. kto je na to zvedavy?

suzie.h
27. jan 2016

Ako sefku ma stresovalo, ked niekto z kolegov vypadol kvoli PNke - nie je jednoduche zo dna na den zohnat nahradu, a zavriet sme nemohli, cize vzdy si to odniesli ostatni kolegovia, ktori museli brat sluzby navyse, to sa nepaci nikomu. Ale kazdy chapal, ze zdravie je prednejsie, a vzdy sme to nejako polatali a zvladli. To sa proste stava. A ked som konecne otehotnela ja, dopredu som ratala s tym, ze kvoli rizikovej praci a nelahkemu tehotenstvu v tom strese nezostanem, nasla som si za seba nahradu, zaskolila kolegu, a zostala na PNke - tiez nie s cistym svedomim, zo zaciatku som vsetko kontrolovala, az kym som si nepovedala a dost! Budu fungovat aj bezo mna a ja konecne bez stresu z prace. Nikdy predtym som na PN nezostala, nic nezneuzivala, aj teraz mi to odporucili lekari. Treba si urcit priority, ale podla mna ziadna praca nestoji za to riskovat zdravie ci uz svoje alebo babatka.

dominika6
27. jan 2016

@exxie
no si proste k firme lojálna čo sa cení,nechceš aby na teba mysleli v zlom a rátaš možno do budúcna že sa tam vrátiš...aaale to neplatí ked si na pn počas tehu a mať tam stres ti nepomôže ku šťastiu a ani bábetku..zrejem sa doma nudíš a rozmýšľaš,neboj ono ťa to prejde po pôrode...a do práce sa nehrň

sense
27. jan 2016

no ja ti poviem takto ...kedysi som bola ako ty, vycitky ako hovado ked som ostala zo 40horuckami v posteli lebo sa nebola schopna v tej posteli ani otocit nieto este vstat...ale zivot ma naucil ze zdravie je prvorade....lebo je len jedno ...

tana85
27. jan 2016

@exxie ja som na PN od 8tt...podobne pocity som mala aj ja prve dni/tyzdne, ale potom som sa stretla so sefom (je velmi fajn) a ten mi povedal, ze si uz hladaju zaskok a nemam mat ziadne vycitky, hlavne nech je bejby v poriadku, ze praca sa vzdy nejak zmanazuje. sme nahraditelni, vsetci. spravy od kolegyne rovno maz lebo to je stres navyse, ktory teraz nepotrebujes. aj ja som vedela, ze v moja nepritomnost im pridala pracu, ale jednoducho som v tej chvili musela uprednostnit seba a babatko lebo dalsi potrat by som uz asi nezvladla...velky nadych a vydych, je to LEN praca, neber si to osobne

tajka1986
27. jan 2016

@exxie ale nie,urcite nemaj vycitky svedomia. Ak si doma,je to preto ze doma byt musis nie preto ze chces. Teraz je zdravie najdolezitejsie. Ak ta bombarduje spravami dorazbe ju upozorni ze sa necitis dobre a momentalne ta to nezaujima kedze ti je zle. Povedz ze to preberiete inokedy ked ptide na kavu. Hotovo. Niekedy moze byt aj o rok 🙂 Nebud taka hlupa ako ja,nastupovala som na matersku 1.4. A este 31.3. od rana 7.00h do 18.00 h som dorabala danove priznania pre zakaznikov,brucho ako balon ani na stolicke som nemohla pri stole riadne sediet,nohy mi puchli,zaludok ako na vode,vtedy som lutovala ze som sa nedala na PN. Aka ja bola sprosta...🙂 Takze na pracu sa vykasli,urobia ju ini a uzivaj si posledne tyzdne s bruskom 🙂

matinka
27. jan 2016

Bola som na tom velmi podobne...robila som na velkom projekte, pricom som robievala az do rana. A vysledok? Predcasny porod zo stresu a z toho vyplyvajuci tazky prvy rocik s malym. Nestoji to za to, iba my na to doplatime a firmy to aj tak neocenia

bonaqa2013
27. jan 2016

Teba trápi že nie si v práci? A čo tých 150 poslancov čo chodia do práce ako sa im zachce? A to majú iné LOVE za prácu ako ty....
Inak kolegyňa je poriadna trúbeľa - ona ťa deptá.... Jej správy radšej vymaž...
uvedom si, že situácia sa môže zvrtnúť tak, že porodíš a to ti teraz ešte netreba...Takže radšej doma oddychuj...

mimimoje
27. jan 2016

Poznám, chápem, ja som teraz 31 tt, ledva funím do práce, ale snažím sa z posledných síl zaučiť nástupcu. Neviem ti poradiť, žiaľ, asi platí len to, že naozaj je každý nahraditeľný, ja už som musela tiež nahrádzať zo dňa na deň chorých kolegov, alebo odišli s hodinovou výpoveďou a pod. a zvládli sme to. A žiaľ aj tak platí, že za dobrotu na žobrotu
Ja som ešte k tomu aj strašne zodpovedná (moja chyba) a neviem to pustiť len tak z hlavy a priniesť PN zamestnávateľovi v momente objavenia dvoch čiarok na teste. Tiež odchádzam na MD asi v najhoršom čase, aký som si mohla po pracovnej stránke vybrať. Ale veď niečo bude, firma kvôli môjmu odchodu nepadne 🙂

koniarova
27. jan 2016

Každý je nahraditeľný. Aj ty 😀 😀 . O týždeň ani nebudú vedieť, či si tam pracovala. Mysli na seba a nie na prácu.

jankastubka
27. jan 2016

Tiez som bola taka, ze som si myslela, ze som v robote nenahraditelna. Tiez som do odchodu na matersku vsetko poctivo odovzdala, naucila. Trochu som zavidela kolegyni, ze ona isla na pnku a bola z toho blazninca vonku. Nastastie ja som vtedy mala tehu v poriadku. Dnes po tom, co som prezila posledny rok, viem ze zdrave tehu je na nezaplatenie. A bolo odo mha velmi pokrytecke zavidiet pnku. Kiez by take nieco nemusel nikto zazit.
Ked uz na tej pnke z nejake dovodu si, vykasli sa na vsetko. Mysli len na zdravie vasho babatka. Oni si uz v praci nejak poradia, ved by si za chvilu by si museli poradit tak, ci tak. Kolegyni, co ti neustaledava spravy z prace proste nedvihaj telefon a hotovo.

vladinka
27. jan 2016

@exxie ja som bola na IVF, cca 20.tt mi lekar v poradni povedal,ze by som mala zostat uz na PN (stres v praci, bolievalo ma brucho) a tak som zavolala do prace,ze uz nepridem...nasli za mna nahradu,bola som ju potom zaucit par krat v ramci vychadzok a pohodicka...a to som velmi zodpovedný typ,ze co sa stane ked uz nepridem atd...a svet sa nezrutil...takze vobec sa tym nezatazuj,co sa deje v praci..oddychuj,relaxuj a tes sa na.babatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre