Výbuch hnevu v tehotenstve

2. máj 2023

Ahojte, koncim prvy trimester, velmi sa viem vytocit do nepricetna ani si to neuvedomim neviem sa zastavit. Boli sme u rodicov na vikend, bolo ro cele o placi, nervozita, vybuch hnevu, nadavanie, samu seba nespoznavam. Bola som aj predtym nervacka, ale muselo sa nazbierat aby som vybuchla tak ako teraz, ze vyjde zo mna bez rozmyslania. Strasne ma to trapy, ospraveldnila som sa rodine, oni to chapu. Mna to trapy mam z toho depky. Moze to byt liekmi na sz? Beriem vysoku davku. Viem su to hormony atd. Viem to nejako ovplyvnit? Tu zlost a hnev? Staci, ze nemam svoje pohodlie, nie som vyspata, najedena a je to somnou horor. Na manzela to neprenasam skor naopak v nom hladam ukludnenie. Ked sme sami dvaja vsetko je ok som kludna. Potom to vyzera ako keby ma muz huckal pred rodicmi proti nim. Skor som si potrebovala vyliat srdce, ale nepohrdnem kazdou radou ci napadom. Skusala som aj dychove ulludnienie. Lebo ked sa rozplacem tak sa zajakavam. Bojim sa o babo, kedze to preziva vsetko somnou.

reanda
2. máj 2023

tak nechod niekam, kde sa rozculis.. pises, ze aj pred tehu si bola 'nervacka', ale vybuchla si, len ked sa nazbieralo - riesenie je nenechat nic nazbierat.. ked mi nieco vadi, tak to riesim hned.. kym je toho menej, da sa to aj kludne.. a ked sa nieco riesit neda, tak sa tomu proste vyhybam.. pochybujem, ze by si sa rozculovala kvoli 'nicomu', len pre tehotenske hormony.. ci to nie je nahodou tak, ze by sa rodina mala ospravedlnit tebe.. kvoli comu si sa rozculila?

roja01
2. máj 2023

Napriek tomu, ze hormony s tebou mavaju, tak sa snaz nezaoberat sa svojimi negativnymi pocitmi a naopak sa zameraj na pekne veci. Vies si predstavit kolkokrat budes v nepohode az sa ti narodi babatko? A vtedy si uz vobec nemozes dovolit podliehat svojim negativnym emociam. Nervozna mama = nervozne dieta. A to plati aj v tomto stadiu, nielen az bude dieta na svete.

jj298
2. máj 2023

som nervák tiež a pri šoférovaní to bola v tehotentsve katastrofa. alebo ked niekto zle zaparkoval:D ale keď som sa chytila brucha, velakrát som sa ukludnila na takú mieru, že už som to vedela ovládnut. alebo som sa proste vyžalovala mužovi:D
a vobec neplatí, že nrvozna mama = nervozne dieta neboj.

autor
2. máj 2023

@reanda to nie .. rodicia nam dost pomohli a su starostlivi, problem je ze su starsi ludia nevysvetlis im ze telefon sa neda zablokovat na simku a neviem co jednoducho su to malickosti, ktore nevedia pochopit ostali este niekde za roku pana, nevedia pochopit obycajne veci vsetkemu sa strania, su podozrievavy, boja sa vsetkeho noveho. Prv sa z toho clovek zaspeje, potom to zacne opakovat 100x a uz ma vytoci aj zly pohlad

autor
2. máj 2023

@roja01 ja si to uvedomujem, ale prave to riesim, ze neviem to ovladnut povedat si ze naratam do 10 a budem reagovat, ale zo mna to vybuchne ako bomba a potom som sama zaskocena zo seba je to ako necakany tik ci ako to nazvat

autor
2. máj 2023

@jj298 potom v dalsom trimestri to uz preslo? Tak zle zarkovanie vytoci vela ludi 😀 dakujem 🙂

zorkahorka
2. máj 2023

@autorka nevhcem ta strasit, ale ja som bola pribudajucimi mesiacmi nervoznejsia. Ale ja som mala doma dieta...

queen_mary
2. máj 2023

Ja som to mala pri prvom. Bola to katastrofa skoro celych 9 mesiacov. Raz som od nervov dokonca hodila po muzovi moj mobil, ktory mu rozrazil koleno:/ 😀 teraz sa na tom smejeme ale bolo to hrozne, a to som nebrala ziadne lieky.

Teraz druhe tehotenstvo som mala asi len 2 take "vybuchy" - som ovela kludnejsia. Prvy bol chlapec a teraz cakame dievca, mozno je to aj tym, alebo neviem.

Ale pri prvom som mala take vybuchy zlosti az do nejakych 3 mesiacov maleho, kym som neprestala kojit.

jj298
2. máj 2023

Preslo to ked som ostala doma uz na materskej a nejazdila som. 😀Resp. som sa viac vozila, vtedy som si take nevsimala😀

autor
2. máj 2023

@zorkahorka a babo je nervozne? Lebo mi vravia ze aj male bude nervacik

autor
2. máj 2023

@jj298 doma je aj mne najlepsie len zas to je na psychiku stale doma

autor
2. máj 2023

@queen_mary aj ja mam pocit ze to bude chlapcek, cez tyzden idem na velke sono kde sa dozviem pohlavie. Snad maly nebude nervak 😳

reanda
2. máj 2023

ale tak ved im povedz, aj nahnevanym hlasom, ked je nieco take.. a ked to spravia stokrat, tak im povedz stokrat.. clovek sa chce spravat slusne, lebo aj chape, ze su to starsi ludia, ale ako vidis, aj ty si len clovek a nemozes vsetko drzat.. a odskacu si to potom tvoje nervy a dieta.. ked sa ozves vzdy a nebudes to potlacat, tak sa potom ani nebudu konat take velke vybuchy.. a rodicia sa mozno aj trocha uvedomia.. takto sa to zas len hodi na tvoje hormony a oni si mysia, ze su uplne v pohode.. nemusis sa snazit byt dokonala a vzdy kazdeho chapat.. niekedy nie je na skodu dat to pochopenie aj samej sebe

autor
2. máj 2023

@reanda dakujem si zlata

evivb
2. máj 2023

Ked teraz nevies udrzat nervy na uzde, tak s tym nieco rob, a to cim skor. Najdi si psychologicku, aby si mohla na tom pracovat uz teraz, lebo ked sa maly narodi, nebudes vyspata, budes unavena, monotonny zivot ta da este viac dole. Viem o com hovorim. Ver mi! A odpyka si to male babo. 😔

zorkahorka
2. máj 2023

@autorka nervacik je prvy syn, s ktorym som mala uplne pohodickove tehotenstvo. Ale ked som bola druhykrat tehu, vytacal ma do vyvrtky a druhy syn je uplne pokojne babo. A poznam rovnaky pripad - moja znama, takze tomu velmi never

lucia147852
2. máj 2023

Ja som tiež toto teho omnoho viac nervózna. Vytočí ma hocijaka maličkosť. Po prvom trimestri sa to trocha zlepšilo, ale su dní kedy sa len tak tak ovládam. Ale už som sa naučila na to upozorniť aj staršiu dcéru, že dnes ma mama ozaj zlý deň 😅 tak sa mi trocha upracu obaja z cesty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre