Vrodený trombofilný stav

petulka00013
10. mar 2014

Ahojte žienky nemáte niektorá skúsenosť s niečim takým alebo podobným?? Som v 33tt a bolo mi na hematológii zistené, že mám vrodený trombofilný stav a pichám si fraxiparín 0,4 ale na kontrole zistili, že moja krv sa vôbec nerozriedila a doktorka mi povedala, že pri pôrode môžem vykrvácať. Chcem sa opýtať či nemala z vás niektorá podobnú alebo rovnakú situáciu a či ste rodili normálne alebo sekciou Ďakujem za každý názor.

kiwi82
10. mar 2014

@petulka00013 ahoj, nechápem, ked sa ti krv nerozriedila, tak ostala zhustená, skorej by som povedala, že je to nábeh na trombozu, nie na vykrvácanie. a ako dlho si brala injekcie. možno ti treba vyššiu dávku. ja beriem 0,4. pri dcérke som brala 0,3. rodila som prirodzene ale ak by trebalo tak urobia aj cisársky.

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petulka00013
autor
10. mar 2014

nooo neviem ja som z nich už jeleň každy podla výsledkov čo mam z krvi mi hovoria aj iný lekáry lebo mam par susedov čo sú lekáry a sestričky zdravotne že môzem vykrvácať a na koľko moja mamka tak mala pri mne že jej dávali transfúziu krvi ostala na vlásku života sestra tak isto keď rodili normálne tak musím sa porozpravať s lekárom čo mi podporučí on lebo zbytočne sa nechcem ohroziť si myslím že to dieťa ma ešte v živote bude potrebovať tak rozmyšľam že poviem dokymu že asi radšej chcem sekciu keď sa bude dať ak nie tak už len to nechať v božich rukach

ajjka87
10. mar 2014

@petulka00013 moja mama pri tejto diagnoze rodila normalne, moja teta sekcia ( je to individuálne podla stavu ). Problém pri mojej mame nastal, ze ked ma porodila, zrazenina v krvy je urobila šarapatu v pravej nohe a cela jej opuchla. Ja mam tento stav zdedený tiez, problémy neboli, ale od kedy som tehu picha mi manzel kazdý den 0,3 fraxiparine.( bohuzial az do konca šestonedelia ), k tomu som pod stalou kontrolou hematologa. Mne bolo vysvetlené, ze sa nemusi nic stat, ale preventivne, aby niekde nejaká zrazenina nevznikla ( tu neide o riedenie krvy!!! nebodaj aby si vykrvacala pri porode, ale o to aby nevznikla nejaka zrazenina, ktora by mohla poskodit po porode). K tomu mi vravela, ze je to prevencia, aby sa nebodaj nevytvorila zrazeninka a nejako neupchala cievu v placente a to by bolo koniec babu. Ak by si mala tromby brala by si silnejsie lieky.

darina1952
10. mar 2014

@petulka00013 ahoj, vzhľadom na tie tvoje výsledky a rodinnú anamnézu si radšej vypýtaj od Dr. odporúčanie na sekciu a choď sa hlásiť do pôrodnice kde chceš rodiť. Nech si teba a tvoje papiere pozrú a naplánujú pôrod - nech je to plánované a dohodnuté s odborníkmi, určite by som neriskovala že keď to na teba príde a budú ťa tlačiť do prirodzeného pôrodu a nastanú komplikácie.
Operácie sa neboj, ja mám za sebou dve sekcie a pohodička 😉

berinka42
10. mar 2014

mne to tiez zistili, ale este davno davno pred tehotenstvom, teraz som akoze bez liekov, chodim pravidelne na kontroly, ale tiez sa na to opytam bud. tyzden idem. Bo teraz som sa pytala na poradni, tak doktora mi povedala, ze pre mna by bol lepsi klasicky porod, ze pri cisarskm hrozi riziko embolie, ze sa tam cievy narusia a neviem co, tak neviem. Sama mam z toho obavy, bo poriadne mi nikto nic nepovedal. Ale verim, ze vse bude OK.

cikyta
10. mar 2014

@petulka00013 Mám to, čo ty....ku koncu tehotenstva som už bola na 0,8 ml fraxiparínu. Rodila som normálne a nebol žiadny problém.....áno, s tým zväčšeným krvácaním to je pravda.....sama viem, ked mi trhaju zub, tak krvácam viac, ako by som mala....a je to týmito mutáciami. Základ je, aby o tom tesne pred pôrodom vedeli v pôrodnici a nachystali všetko potrebne (hematologička tvrdila, že epidurálku smiem, no v nemocnici mali strach mi ju pichnuť)

petulka00013
autor
10. mar 2014

aj ja by som rodila radšej normálne ale keď, že moja mama dostavala transfúziu ostala na vlásku života segra to isté aj tak jej nakoniec robili sekciu na poslednú chvýľu lebo začala masívne krvácať druhej segre tiež sekcia tak ja mám pocit, že mi to máme vrodené s tou krvou a nechcem zase nič ryskovať jasné, že ani život bábatka ale ani ten svoj idem vo štvrtok do poradne tak sa porozprávam s doktorom čo na to povie uvidíme tak sa začnem asi modliť aby všetko dopadlo normálne lebo ja som mala problém dosť aj po kyretáži minulého roka som dosť krvácala a báli sa, že to nezastavia ale chvála bohu som tu živá a zdravá tak uvidíme

kiwi82
10. mar 2014

ja mám tiež mutácie, som heterozygot, pri dcérke sme pichali 0,3, rodila som prirodzene aj s epidurálom.

afrika
10. mar 2014

@petulka00013 ahoj, ja si pichám fraxík (mám ho v podstate len preventívne kvôli 5-tim potratom).. dr mi hovoril, že tesne pred pôrodom ho vysadíme kvôli možnému silnému krvácaniu pri pôrode.. no moc nechápem tvoj zdravotný stav, lebo fraxík sa dáva vtedy keď je krvička akoby moc hustá.. takže neviem prečo u teba stresujú s možným vykrvácaním keď ti bol zistený trombofilný stav 😕 😕

petulka00013
autor
10. mar 2014

nooo rozprávala som sa zo susedou a tá mi to vysvetlila tak, že fraxiparín mi pichajú kôli tomu aby som nedostala pri cisárskom emboliu ale, že ja mám takú krv, že hrozí vykrvácanie ona je zdravotna sestra tak kusa sa tomu rozumie podľa papierov mi to takto vysvetlila

renikar
13. jún 2014

ahoj, tiez mam tvôj problem, picham si fraxiparin 0,3jku, mam uz planovanu sekciu potvrdenu od dvoch doktorov na bud.tyzden.. nech všetko dobre a zdravo dopadne...

lenka369
8. mar 2015

ahoj dievcata je to uz starsia tema ale snad mi niekto odpise. bol mi zisteny trombofilny stav, tromboza, mutacia C6771 ako ste to riesili pocas tehhotenstva pichali ste si nieco, beriem dupfaston a tam sa pise ze moze sposobit zrazeniny tak este ked mam tu trombozu moja lekarka sa nejak nevie vyjadrit ze ci treba nejake lieky ci nie....uz som dva kret potratila, ale ona tvrdi ze to nesposobuje potraty.....poradte mi prosim niekto

lenkamarienka
2. feb 2016

ahojte,mne zistili tiez v tehotnosti ze mam trombofil stav a rodila som predcastne a normalne,ani zensky ma po porode nikde neposielal taze som myslela ze vsetko je v poriadku ale asi nebolo ked teraz som otehotnla znova a potratila som v 4tyzdni,keby povedali ze treba liecit tak by som sa liecila a nemusela som potratit

karkana
2. feb 2016

@lenka369 určite treba užívať fraxiparin,,,,,,,,,,,,,

cukruska1920
7. nov 2016

Ahojte neviem či táto téma funguje ale skúsim.....mám zistený vrodenu mutáciu, teraz som tehotná a od 5tt si picham clexane teraz už tretí týždeň som v nemocnici...krvácala som kvôli hematóm, včera v noci som začala zas krvácať a doktor mi kázal na štyri dni vysadiť injekcie. Volala som aj hematologovi a povedal že môžem. Čo si myslíte? Dúfam že sa babatku nič nestane

lenka369
8. nov 2016

@cukruska1920 ahoj ja som mala to iste ako ty. tiez som si pichala od zaciatku tehotenstva sice fraxiparine ale to je to iste. v 14 tt som bola v nemocnici koli hematomu a tiez mi vysadili inekcie je to asi bezny postup, tiez som sa bala aby sa babu nic nestalo. nalievala som sa vodou ako diva aby som si tu krv zriedila aspon tak🙂 dopadlo to dobre tak drzim prsty aby ste to dotiahli do uspesneho konca 🙂

cukruska1920
8. nov 2016

@lenka369 a potom si si ich nasadila naspať?

lenka369
8. nov 2016

@cukruska1920 uz v nemocnici mi nasadili naspat, ked sa vstrebal hematon.asi 4 dni som bola bez

cukruska1920
8. nov 2016

@lenka369 no mne tiež povedali že mám vysadiť na štyri dni...a potom si si pichala do brucha?

lenka369
9. nov 2016

@cukruska1920 no vidis.... najprv do brucha potom ked uz bolo vačsie tak do ramena do brucha som sa uz bala aby som neublizila babu,(ale to nehrozi) ale v nemocke vzdy do brucha pichali musis striedat, mne sa robili hrozne hrce bolestive tak aby si oddychlo to miesto, ved ty si uz najdes ten svoj sposob.

minneli27
22. nov 2016

ahojte baby. a boli ste pri tejto diagnoze na rizikovom ?

katkakovac
22. nov 2016

@minneli27 nie, chodila som pravidelne hematologicke a vola sim sledovana. Na rizikovom som bola koli vracaniu atvrdnutiu brucha.

minneli27
22. nov 2016

@katkakovac Ďakujem 🙂 ja som len v úplných začiatkoch, tak to moc ešte nechcem riešiť, ešte ani nemám potvrdené tehotenstvo lekárom... len mi akurát zistili na genetike túto vec, vo štvrtok idem ku gyn, tak uvidíme, aký bude ďalší postup....ale som rada že je tu kopec prípadov, ktoré ste s touto diagnozou dotiahli do úspešného konca 🙂

malvina13
22. nov 2016

netreba to podcenovať. mne tento stav zistili neskoro, ked som bola v 24. tt..dalšie tehotenstvo si budem od začiatku pichať injekcie na riedenie krvi, a dufať, že to všetko dopadne dobre. @minneli27 mne povedali že ked zistím že som tehu, pôjdem na hematologiu a predpíšu mi injekcie. super, že to vieš od začiatku, my sme na to prišli už neskoro.

katkakovac
22. nov 2016

Pri prvom mi to zistili nahodou v 13tt. Ocino mal trombozu a toto bola pricina. Samozrejme som to zdedila. Prve som si pichala Fraxiparine, druhe som pichala Clexan, lebo sa mi vyvinula alergia na Fraxiparine. Bola som dokladne sledovana, vsetko dobre dopadlo. Mala som prvu sekciu so spinalom a druhe prirodzene z epi, takze ziadne obmedzenia ohladom porodu nie su. Jedine som musela davat pred porodom pozor, kedy si dam poslednu davku. Inak vsetko v poriadku😀

minneli27
22. nov 2016

@malvina13 jj.. všetko je tak trochu náhodne. nám sa roky nedarilo, začali sme riešiť umelé, kvôli tomu sme aj boli na genetickom.... výsledky z genetického som sa dozvedela vlastne deň po tom ako som mala pozitívny test....čomu doteraz nemôžem úplne uveriť 🙂 tak verím že to bude v poho a ešte nebude neskoro, kým mi nasadia tie injekcie.... 😉 Ďakujem vám baby ešte raz ;)

malvina13
22. nov 2016

@minneli27 nebude neskoro, zbytočne sa nestresuj. mne povedali že mam prísť až ked mi vynechá MS a budem mať potvrdené tehotenstvo. mala si obrovské šťastie že ste na to takto prišli, nahodou-nenahodou..a hned na začiatku, a preto verím že to dobre, dopadne lebo to takto malo byť! držím palce. a môžem sa spýtať otehotnela si nakoniec prirodzene???

cukruska1920
22. nov 2016

@minneli27 ja som išla k hematologovi hned ako som mala pozitívny test..picham od 5tt

minneli27
22. nov 2016

@malvina13 ano 🙂 uz sme mali dohodnuté to umelé, v piatok tam mám ísť po výsledky všetkých vyšetrení a dohodnúť si ďalší postup.. a nakoniec posledný mesiac čo sme skúsili prirodzene a zadarilo sa. toľko náhod v tom je tento krát že sama tomu neverím 🙂 po 3 rokoch .... sranda. zatiaľ sa nestresujem, sama som prekvapená že ako to beriem s odstupom, asi preto lebo tomu zatiaľ nedokážem uveriť--možno až keď to potvrdí aj DR. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre