Vracanie v 8. týždni

barbie24
20. jan 2022

Ahojte baby je možné aby mi bolo cely deň zle ? Dnes som prišla s nemocnici bola som na infuziach kvôli tomu že som cely tyzden vracala .Úplne všetko aj vodu .V nemocnici mi dávali infúzie bolo mi fajn aj chutilo jest pridem domov zase už nevládzem som slaba vadia mi hlavne pachy hnustna chut ústach. Je to možné že nič nato nemoha ani minerálka cola nič chápem že byva ženám zle do 3 mesiacoch mam 2 synov po 10 rokoch som tehotná pri nich som nevracala a nebolo mi takto hrozne .Prosim radu nedá sa to vydržať plačem od toho ako mi je .ďakujem

kiki68
20. jan 2022

@barbie24 Ano je, je to bezne a moze to este trvat. Tiez som bola tak, ze postel a vedla kybel. Po 14tt to prestalo a uz to bolo take mierne

suzitok
20. jan 2022

Ahoj, ja to iste...do 20tt nieze chvilu zle, ale uplne cele dni....ja som ani jest nevedela, absolutne nic..nejake suchare, piskoty, tycinky..niekedy som za cely den zjedla iba dve -tri susienky..tiez som si bola parkrat polezat na infuziach, vtedy som sa aspon najedla....mne vzdy hovorili, ze len vydrzat treba..ale bolo to najhnusnejsie obdobie mojho zivota, v zivote mi tak zle nebolo..zila som iba v posteli a na zachode..potom to preslo..

bazalka1
20. jan 2022

Joooj moja drz sa. Mne jedine co pomahalo bola fatra a orbitky ruzove na tu pachut. Inak zomna tiez slo vsetko a hrozna nechut...a tiez pachy. Teraz som 12+tt a vraciam uz tak raz do dna...vacsinou na vecer mi ostane zle. Inak neviem ci si namyslam alebo co ale trosku sa mi ulavilo ked som zacala brat tehu vitaminy...teda aspon som nabrala trochu energie...lebo zo sucharov toho vela neziskas no....
Joj ale drz sa. A vyskusaj tu fatru...hadam ti aspon trosicku pomoze...

cabby88
20. jan 2022

Teraz cakas urcite dievcatko 🙂 Pri nich byva vyrazne horsie ako pri chlapcoch..poradit ti neviem,ale drzim palce,nech ti to rychlo prejde a mozes si uzivat tehotenstvo 🙂

tanioli
20. jan 2022

Všetkým vám čo sa podarí vyvracať sa strašne závidím, lebo mne je tiež celý deň mega zle, od tej nevoľnosti mi chlpy stoja naježene non-stop.
Ale vyvracať sa mi nedá, i keď by sa mi určite uľavilo. Ani veľa nejem ale v 9tt sa cítim/ vyzerám už ako v 4. mesiaci (!) Predchádzajúce tehotenstvo bolo úplne v pohode. Človek si nevyberie, treba to proste asi len prežiť. Držím vám palce ;)

faith6
20. jan 2022

Som v 7tt , a to isté katastrofa nonstop mi je zle len zvraciam a hnusna pachuť v ústach nič mi nepomáha žujem stale žuvačky už aj stoho mi je zle ani Pepsi,kola,fatra nič nepomáha ,prvé tehotenstvo som bola natom podobne ale vladala som aspoň pracovať teraz ani to nie.. katastrofa

bazalka1
20. jan 2022

@tanioli takto ako mas ty teraz som ja mala pri dcerke :D. Ale mala som to uplne cele tehu....Nonstop zemiak v hrdle co ani dnu ani von...najhorsie to bolo potom v tom poslednom trimestri...ani spat som nevedela bo jak som lahla tak to bolo len horsie. :/ Ani si uz nepamatam ci mi nato cosi pomahalo...skusala som vsetky babske rady na zahu ale nepomahalo asi nic....

barbie24
autor
20. jan 2022

@suzitok presne aj ja tak ale ja nemôžem nič cely deň ani sušienky ani piškót zo sladkého mi je zle a slane tyčinky nemôžem cítiť závidím ženám ktorým. Neni zle ja doma nemôžem fungovať doma len vraciam rodine už s tým leziem na nervy že len knučim a sťažujem sa vraciam vkuse zaha ma začína páliť neskutočne mam 2 deti 13 a 10 ale toto je hrozne tehotenstvo.

barbie24
autor
20. jan 2022

@bazalka1 no ved vravia všetci budeš mať babu to je iste ina si tvari vela vraciaš 6 týždni ešte pohode som coca colu a teraz ani minerálka vyvar nič uplne suchare nič mi nechuti ani neviem či je to dobre nič zase nejesť ked veľmi som zjem mali kúsok rožka s maslom .Ak bude baba aspoň viem že si pretrpim toto že to stojí zato ked mam chalanov ale plačem už od nervov ako sa to nedá zvládnuť od rana do večera. A spat všetko mi hore ide ešte cukrík čo som cmulala lebo mam zlu chut ústach proste hrozne niečo nech je zdrave ale nech to prejde počítam dni do 1 trimestra .mam ešte 3 tyzdne

barbie24
autor
20. jan 2022

@faith6 presne aj ja tak mne vadi pach mojom byte vkuse utieram prach vela vetram uz sa cítim ako daka maznava citlivka ale neprajem to nikomu toto ani jest ani fungovať

barbie24
autor
20. jan 2022

@cabby88 keby si mala pravdu sestre bolo zle tiez takto a ma chalana neviem hrozne by som bola šťastná lebo doma leziem každému na nervy

suzitok
20. jan 2022

@barbie24 úplne ti rozumiem,jasom tiež mala tretie najhoršie, som myslela, ze to je moj koniec...dva hlty vody som vypila a desaťkrát toľko islo von...a úľava ziadna, ako balvan plávajúci vo vode , taký som mala žalúdok

berkyd
20. jan 2022

@barbie24 je mi to ľúto a držím palce aby to prešlo. Ja som v 13.tyzdni a od 5.tyzdna mi boo od rána do večera zle a ta pachuť bv ústach ktorá má ešte viac napinala.. No hnus. Pomohli žuvačky. Takto intenzívne to bolo do konca 13.tyzdna.od 13.mi je väčšinou len večer zle ale keď to porovnám s tými stavmi pred tým tak je to lepšie. Toto sa mi tak vrilo do pamäte že na prvý semester ja teda isto nebudem spomínať ako na,, v pohode obdobie,,. Držím silno paste, veľa trpezlivosti a nech to rýchlo prejde

erickatt
20. jan 2022

@barbie24 dcera je v 9 týždni. V utorok zacala vracat, vcera tiez, mala tak nizky tlak, ze odpadavala. Ze ked to neprejde, na infuzie. Ale našťastie dnes uz jedla vyvar. Vcera som pri nej bola ja, dnes jej brat. Velmi dufame , ze sa to opakovat nebude. Drzim ti palce, aby to tiez rychlo preslo.

petulda333
20. jan 2022

Ano je. Obe tehotenstva mi bolo cely cas zle a vracala som niekolkokrat za den.

barbie24
autor
20. jan 2022

@berkyd dakujem pekne no zo smútkom očiach o celodennéj nevoľnosti ďakujem no len vydržať a nech je zdrave male to je hlave

barbie24
autor
20. jan 2022

@erickatt no ja som si vyvar spravila varene zemiaky že diétu nasadim aj to išlo von a záha ma pali hrozne

barbie24
autor
20. jan 2022

@petulda333 a čo mate chalanov? Nech je zdrave moje male ale už som zúfalá

barbie24
autor
20. jan 2022

@suzitok presne aj ja tak mne sa inač spravil hematon 2 cm stoho vracania ako napinam brucho zostili mi to na Sone je to normálne ževraj ale sa aj bojim môžem stoho začať krvácať alebo sa to vstrebe

petulda333
20. jan 2022

@barbie24 aj aj mam. Pri synovi som vracala viac. Ale inak rovnake boli. V oboch tehotenstvach som schudla

suzitok
20. jan 2022

@barbie24 to sa vacsinou same vstrebe....

erickatt
20. jan 2022

@barbie24 na kyselinu som jej piekla zazvorove susienky. A vcul mi radila pani co robi v bio obchode, ze rano cukor si dat a Fatra je dobrá

alexandra2468
20. jan 2022

@barbie24 zial u mna to trvalo cele tehotenstvo takmer.
Prve aj druhe teraz.
Len som pendlovala medzi nemocnicam, alebo doma v posteli cely den, bezvladna, vychudnuta, s dopichanymi rukami. Vela liekov som pobrala v prvom tehotenstvo kvoli tomu, zvracala som kazdu pol hodinu.
Nastastie som to prezila ja, aj dieta.
Uz som “tento osud akceptovala” a len dufam, ze donosim zdrave dieta aj tento krat.
Diagnoza hyperemesis gravidarum.
Drzim palce.

barbie24
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbie24
autor
20. jan 2022

@alexandra2468 no ja mam asi podobne lwn žiaľ lieky na to niesu este mi moj gynekológ povedal ze zeny prerusia tehotenstvo ked im jen takto nezvládnu to no ja vytrpim len sa bojím kvôli tomu hematonu ço mam zo veacania ako ma nadrapovalo a napinala brušné svaly tak mi prasklo niečo ako cievka modrina ale babo na Sone je poriadku srdiečko bije

barbie24
autor
20. jan 2022

@suzitok ano to mi povedali len zase niesom kľude zase nadrapujem tak sa bojim

barbie24
autor
20. jan 2022

@alexandra2468 no a čo koľko ste už tehotna no ja tiez vydržím no ťažko ale len aby sme boli poriadku

alexandra2468
20. jan 2022

@barbie24 samozrejme, lieky na to nie su. Mne podavali lieky pre onkologickych pacientov pocas chemo, co sa davaju, proti zvracaniu. V mojom pripade to bolo zivot ohrozujuce. Vazila som len 40kg z toho zvracania. Nevladala som ani sediet, nieto chodit. Bolo to najtazsie obdobie v mojom zivote. Ale dceru som donosila do terminu a je uplne zdrava, nastastie.

Teraz to prezivam druhy krat, momentalne som v 19tt. Tiez som mala hematom, vstrebal sa v 12tt. Ale uz nezvraciam tak extremne ako v prvom tehotenstve, uz “len” do 10krat za den. Ale tiez som na infuzkach a cely den v posteli. Jedine, v com dufam, nech je vysledok rovnaky ako v prvom tehotenstve.

barbie24
autor
20. jan 2022

@alexandra2468 prajem veľa síl na viem čo prežívate ja tiež uz som zúfalá a len cakam rátam kedy sa to skončí rátam dni no není to sranda keď sa bojim už aj niečo zjesť ja som dneska bola 8 krat vracať ale to že som zedla hrsť zemiakov varených a už len vodu a kyselinu ine nemam čo

romina1912
11. feb 2022

Ja som vracala pri oboch tehotenstvach celych 9mes, este aj pri porode 🙄 neprajem nikomu. Kamosky co im bolo zle mozno jeden den z 9mes mi neverili ze sa mozem citit az tak zle ved sa vyvraciam a bude dobre. Pri dcere som vracala asi od 9tyzdna a pri synovi od 5-6 tyzdna nonstop celych 9mes. Vobec som si tehotenstva neuzila. Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre