Vitamín D počas tehotenstva

mon1806
19. nov 2021

Užívala ste počas tehotenstva niektorá toto? Ďakujem za odpoveď

dada337
19. nov 2021

@mon1806 toto je magnézium + vit. D, áno užívam. Magnézium mám na tvrdnuce bruško a + užívam C, D, zinok, kys. listovú.

kkovacovak
19. nov 2021

@mon1806 je tam málo D. Skôr by som si kúpila mg a D oddelene

zafir01
19. nov 2021

@mon1806 ja som tehotna a uzivam decko, ktore ma davku 4 nasobnu... najma teraz v zime v case chripok a roznych chorob . v lete tolko netreba, ale v zime kludne 2000IU

mon1806
autor
19. nov 2021

Ja som sa dosť bála toho D lebo gynekologicka vravela ze môže byt poškodenie srdiečka pre plod, ale už som v druhom trimestri tak hádam môžem lebo vo vitamínoch ktoré beriem tiež mam nejakú dávku preto som chcela toto že radšej menšiu

kkovacovak
19. nov 2021

@zafir01 máloktorý lekár ti odporučí vyššie dávky D. Mne príde ako keby sa dodatočne nevzdelávali v takýchto veciach a pritom tak môžu zamedziť iným problémom. Ale to je klasika...liečia len choroby ale to ako im predísť neriešia. V našich zemepisných šírkach je tak málo slnečných lúčov že by sa malo D brať celoročne a aj to ti málokto povie. Dospelý človek môže denne prijať kľudne 4000-8000IU. Predávkovať sa je skoro nemožné. Nárazovo môžeš brať až 10 000IU dene a potom znížiť dávku. Ja beriem od začiatku tehotenstva 6000IU, teraz ako začalo byť škaredo a už nechodím moc von beriem 8000. Radšej si teda kúp D oddeleme a magnézium dávaj podľa toho ako ti povie lekár alebo ak budeš mať nejaké tvrdnutie brucha atď. Tento doplnok si nechaj na leto.

kkovacovak
19. nov 2021

@mon1806 komentár vyššie mal byť tebe omylom som označila @zafir01 🙂

zafir01
19. nov 2021

@kkovacovak mne presne gynekolog povedal, ze ked na mna pojde choroba, mam si dat jednorazovo 7000IU . a potom denne pokracovat s 2000 . k tomu samozrejme cecko .
vitaminy tehotenske som brala len do 20 tyzdna, kyselinu listovu s rybym olegom.. take tie z dm drogerie . stravu mam pomerne pestru, a podla mna vyvazenu, kedze som predtym aktivne sportovala a venovala sa tomu, aby sme mali v rodine dost vitaminov a mineralov v sebe . v lete 15 dni pri mori na slnku, inak cele dni vonku na zahrade.. Decko som nasadila s prichodom jesene

zafir01
19. nov 2021

@mon1806 pocuvala som nedavno podcast, netusim teraz presne ci to nebol dr. ma filipa, alebo taky nejaky medicinsky . a tam ze 90% z nas ma nedostatok vitaminu D , ani o tom netusime. na nete sa da objednat aj test mal by sa vola D -test, zevraj zisti ako si na tom s vitaminom D . ale nepozerala som to, to len od tych dr mam, ked ich pocuvam . decko pridat teraz v zime najma vobec nema preco uskodit..
horsi je na tom napriklad zinok , casto ho beru zeny koli nechtom a vlasom, a ten uz v tele, ak je ho nadbytok, vie sposobit problemy

kkovacovak
19. nov 2021

@zafir01 hej najlepšie by bolo vždy v zime dávať si to zisťovať. Tuším že okolo 15€ by mal stáť ten odber na D a na základe toho potom brať reálne množstvá. Smutné že to nie je automatika lebo čo zisťujem aj z tých podcastov tak sa D podieľa na veľmi veľa veciach a škoda že sa na to viac neupozorňuje. Možno by mnoho ľudí nemalo rôzne zdravotné problémy čo majú. Aj v dr má filipa ale ja rada počúvam bez receptu a tam práve často riešia D aj probiotika napr.

mon1806
autor
20. nov 2021

Ďakujem vám baby veľmi pekne 💕 u bola samozrejmosť brat stále vitamín D stále každý deň ale odkedy som otehotnela tak mi ho gyndoska zatrhla možno že len kvôli prvému trimestri tak začnem ho znova brat ďakujem 🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre