Veľmi napäté brucho v 1. trimestri

14. aug 2022

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je normálne pociťovať veľký tlak cez celú brušnú dutinu. Mám pocit akoby som išla každú chvíľu prasknúť, tak sa cítim natiahnutá. Podbruško nemám na dotyk tvrdé, nemám kŕče ani bolesti, len ten tlak je hrozne nepríjemný. Dokonca mi robí problém pri chodení a státí, najradšej by som bola len skrčená, lebo mám pocit, že brucho ma ťahá dolu aj keď ešte bruško nemám. Brucho mám na dotyk celkom mäkké, ale boky brucha a rebrá mám tuhšie akoby sa ten tlak tam vybíjal. Tieto pocity mávam väčšinou k večeru, ale dnes to trvá skoro celý deň. Žeby to bolo obyčajné nafúknutie alebo rozťahovanie svalov? Magnézium aj espumisan pomáhajú len trošičku a o chvíľu to je späť. Naozaj mám pocit, že každú chvíľu ma roztrhá. Je to normálne alebo už mi šibe? Gynekologička mi povedala, že to môžu byť črevá alebo psychika, ale viac sa tomu nevenovala. Som prvorodička, tak neviem čo je v pohode a čo nie. Ďakujem za každú radu.

xena0
14. aug 2022

Áno, ja myslím že je to normálne ja som tieto pocity napätého brucha v 1. trimestri mala tiež

autor
14. aug 2022

@xena0 a aj si si na to nieco davala? Mna najviac stve, ze kvoli tomu obcas nemozem ani chodit :/

xena0
14. aug 2022

Nie nebrala som nič vyslovene kvôli tomuto, mne pomáhalo ľahnúť si a vyložiť nohy vtedy mi bolo fajn 🙂 inak možno magnézium skús či nepomôže

anavixy
14. aug 2022

podľa mňa určite nafuknutie, skus uzivat espumisan v max. davkach a vylucit nafukujuce potraviny

autor
15. aug 2022

@anavixy zrejme ano, uz si to aj ja myslim. zatial som si davala vzdy len 1 tabletku espumisanu a nic valneho to neurobilo...kolko sa moze davat,nevies?

autor
15. aug 2022

@xena0 tak to robim aj ja, ale potom som len v posteli a nikde inde :D
magnezium zvyknem, ale tiez to ulavi len trosicku.

anavixy
15. aug 2022

4x2 🙂 snad ulavi trochu viac

autor
15. aug 2022

@anavixy ok, vdaka. tak ked to na mna pride vyskusam vyssiu davku

parcelka
16. aug 2022

Ahoj, ja mam to iste, hlavne po celom dni v praci- a to len sedim,je to kancelarska robota. Obcas citim ako keby ma malo roztrhnut(hrozne nadúvanie) a taha ma v podbrusi dole, vladtne stale ma nieco picha, taha, roztahuje sa asi stale ta maternica . Dnes som bola na kontrole a jej hovorim ze v predoslych tehotenstvach som to mavala neskor nakonci 2- 3 trymestra a teraz mam to asi od 8 tyzdna s prestavkami a doktorka povedala len tolko ze je to normálne, ze som starsia (je to moje 3 tehotenstvo, som 13tt a mam 38 ☺️) a nemozem porovnavat s predoslymi a predpisala mi Magnosolv prasok 2krat denne, tolko k tomu, nic viac. Taaak, ked mam moznost lezim a oddychujem...

autor
16. aug 2022

@parcelka tak to je presne ako u mna. som rada, ze v tom nie som sama :D tiez si davam vecer magnezko, ale neviem ci nie malu davku kedze to mam praskove a je to tak od oka...ale asi mi nezostava nic ine len to vydrzat pokial to prejde. Hlavne, ze to nie su bolestive krce, to by bolo asi horsie :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre