Veľkosť bábätka nezodpovedá týždňu

majcaaaa
12. júl 2016

Ahojte mamicky. Podla poslednej ms som v 15t a 4 dni. No podla vcerajsieho sona meskame cca tyzden. Hlavne dlzka stehennej kosti. Ta zodpoveda 14 t a 3 dnu. Hlavicka 15 t a brusko 14 t a 6 dni. Dr povedal ze je to len troska. Ale mam obavy ci je vs oka. Stretli ste sa s tym? dobehli ste to? Dakujem za odpovede.

sibalka21
12. júl 2016

je to normalne, nicoho sa neboj 🙂

majinka273
12. júl 2016

ja som s poslednou niekde v polovici tehotenstva meskala skoro dva tyzdne, co sa tyka merani a nakoniec bola zo vsetkych 3 najvacsia 🙂 nebojte sa, uzivajte si a teste sa na zdrave babatko 🙂 odchylky su, pretoze su to len pristroje, ktore meraju a mozu sa mylit, ak ostatne "veci" su ok, nerieste 🙂 spokojne tehotenstvo zelam 🙂

majcaaaa
autor
12. júl 2016

dakujem baby. kedze som prvorodicka vsetko kontrolujem sledujem.. neviem si pomoct. niekedy mam pocit ze prilis vela info skodi.. dakujem za povzbudenie 😊

sara07
12. júl 2016

problémové by to bolo keby to bolo viac ako 14 dní a bola nejak placenta alebo prietoky, to povedal gyn. neviem prečo sa nedajú nejaké od do ale ked si nájdeš tak v určitom tyždni má mať presne tolko gramov, si zober vrstovničky každá ina vyška, ina hmotnosť..........a klud vela oddychu spania, ovocia ono si to kludne aj doženie...........

stanislava33
12. júl 2016

v druhom tehotenstve som mala medzi stehennou kosťou a hlavičkou rozdiel až 3 týždne, mala sa narodila úplne v poriadku.hlavne nestresuj lebo bábo to všetko cíti.🙂

majcaaaa
autor
12. júl 2016

uz sa snazim nato nemysliet. manzel je na nervy ze co sa znepokojujem ze ked dr povedal ze je to oka, tak nech neriesim. dakujem ste zlate 😉

kikus48
12. júl 2016

@majcaaaa dlzka stehennej kosti je z tych markerov najmenej presny marker. Staci 1 mm a uz je vysledok iny. Hlavicka a brusko su ok. A podla mna aj femur. Mna tiez vystresoval gyndos ze femur je mensi a pritom len on zle meral. 2 dni som bola mimo, studovala som parametre a hladala fetalne kalkulacky. Takze klud. Je to ok. Babco krasne zodpoveda datumu ms a hlavne je proporcionalne velke.

majcaaaa
autor
12. júl 2016

@kikus48 podla parametrov co som nasla je dlzkou v norme. ma 11cm.. len ta kosticka je kratsia. verim ze moja laska rastie ako ma. a dakujem 😊

majcaaaa
autor
12. júl 2016

a este som nenapisala ze som mala posunutu ovu cca o 3-4 dni neskor. neviem celkom presne ale isto viem ze v case ocakavanej ovu som ju nemala. az neskor. viem to presne lebo sme sa aj s manzelom smiali ze sa nam tak pritrafilo mimo tabulkovej ovu.

sara07
12. júl 2016

pozri keby to nebolo OK tak ta šupnú do nemocnice a je to ale si doma tak je to OK

kikus48
12. júl 2016

@majcaaaa rastie, hlavne pri posunutej ovu. Mna kamaratka gyndoska skoro vysmiala ked som jej s placom volala ten femur. Jednoducho sa to presne zmerat nie vzdy da. A teraz je malicka o tyzden vacsia 🙂 . Proste neries femur lebo z tych parametrov je najmenej dolezity a najmenej presny.

majcaaaa
autor
12. júl 2016

@kikus48
@sara07 este raz dakujem baby. ukludnili ste ma. 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre