Veľké nevoľnosti v 15. týždni

daniela1992
21. okt 2013

ach jaj poradte mi niekto , lebo už som zúfalá , som už pomaly 15 tt a stale mam nevolnosti... už som bola aj hospitalizovana kvoli zvracaniu , naštastie teraz tak často nevraciam , vačšinou jeden krat večer.. ale bolavy žaludok mam stale , stale mam akoby som mala kamene v žaludku.. mam taky pocit , že mi to začalo vtedy ked som prechadzala z prveho trimestru do druheho.. jaj potešte ma niekto alebo čo , ja už nevládzem.. jest mi absolutne nechutí , ani bohviečo nezjem. skušala som všetko aj jest každu chvilu po kuskoch no nic nepomáha

moniack
21. okt 2013

aj ja som to takto mala 😢 , stále ma bolel žalúdok a po pôrode sa to vystupňovalo, a diagnostikovali mi vredy na žalúdku 😢 , šetri sa a nenamáhaj žalúdok, lebo ono ti môže aj to čo zješ rozdráždiť a potom tie bolesti 😢

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikkas
21. okt 2013

@daniela1992 nepotesim ta, mne bolo pri oboch zle do 20tt...skus zazvorove lizatka, alebo zazvorovy caj...maj na stoliku pri postely bebe keksy, alebo piskoty, alebo suchy rozok a pred tym ako vstanes, tak si cosi zjedz...

daniela1992
autor
21. okt 2013

@moniack fuuuha to si ma teraz naplašila.. len ja som mala vždy odolny žaludok , začalo mi to z dna na den ☹
@dominika1988 ani ja už nejako nevraciam ale tie bolesti su horšie ako vracanie... nejako to musime asi vydržat a poplakat si nech sa ulaví, ...

daniela1992
autor
21. okt 2013

@gabikkas skušala som.. najhoršie je že mne nieje zle iba ráno.. ale celý den

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela1992
autor
21. okt 2013

@dominika1988 aj ja stále nariekam jak male decko ale čo narobím.. ja som si niekedy musela nasilu ulavitž vracaním, inak by som celu noc prebdela ...

ivca82
21. okt 2013

@daniela1992 ešte skús liečivú fatru, viem na obale je napísané, že nevhodné pre tehtoné ženy, ale moja sestra ako-tak prežila oba tehu vďaka tejto fatre, je to tá s bielym vrchnákom, ale treba ti každý deň čerstvú otvoriť, lebo rýchlo vybublinkuje, a potom sa to nedá piť 🙂

ivca82
21. okt 2013

@daniela1992 a ešte sám jej ju odporučil jej dr. aby si sa nebála ju piť aspoň trochu 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela1992
autor
21. okt 2013

@ivca82 tvoja komentare som čitala už davnejšie , že ta tvoja sestra bola natom zle , a bola dlho v nemocnici tuším... aj jej to prešlo ?? ako to zvladla?? prosim napiš mi o tom niečo , nech viem že niesom sama

daniela1992
autor
21. okt 2013

@dominika1988 presne tak ako ja .. a zhoršuje sa to na večer... ja som spontanne vracala asi len 2 krat , ostatne razy som musela vlastym pricinenim inak by som sa asi zblaznila

ivca82
21. okt 2013

@daniela1992 neboj sa zvládla to a má už dvoch chlapcov ako hrom 😵 idem jej zavolať nech ti napíše ona, ak sa jej dá teraz hneď, ale každopádne hlavu hore, už to bude pomaličky lepšie 🙂

gabikkas
21. okt 2013

@daniela1992 aj mne bolo pocas dna, nie len rano...neboj, to prejde...ked sa ti narodi dietatko, tak na to zabudnes 🙂 ja som si pre istotu kupila aj maternu centrum DHA, lebo naozaj som nic normalne vyzivne nemohla zjest a pri oboch som ich do toho 20tt radsej uzivala...pri prvej som bola na PN do toho 20tt, ale koli krvacaniu, no niekedy som radsej isla cez vychadzku do restiky a dala som si na co som mala chut prave v tom momente, lebo varit som nemohla, zo vsetkeho mi bolo strasne zle...no a pri druhej to bolo horsie, musela som fungovat, starat sa o malu a tiez jej aj varit, no to bolo este len hrozne, lebo som si nemohla dovolit cely den sa poflakovat a byt v postely ako pri prvom teho....asi caka dievsatko 🙂 vacsinou pri nich byva tak zle...

gabikkas
21. okt 2013

@daniela1992 este skus, aj ked je to tazke, jest apson co to...lebo to je taky zacarovany kruh, je ti zle od hladu, ale nemozes nic jest, lebo nic ti nejde na chut...ale zo skusenosti viem, ze hlad ma najvacsiu zasluhu na tom, ze je zle...

ivca82
21. okt 2013

@daniela1992 tu na MK je @anika25 tak keď sem príde, isto ti napíše 🙂

daniela1992
autor
21. okt 2013

@ivca82 velmi pekne ti dakujem za ochotu...

monika2606
21. okt 2013

@daniela1992 ahoj aj ja som to mala ale prešlo to v nejakom strede 4. mesiaca....a ja som tiež skoro nič nedokázala jesť, veľa som jedla lupienky s mliekom..nieže by mi to chutilo ale lahko sa mi to prehltalo tak to nebolo také ťažké zjesť 😀 prajem veľa zdravíčka

daniela1992
autor
21. okt 2013

@monika2606 dakujem za prispevok . fuuuha mlieko by ma asi zabilo ☹

nefertitka
21. okt 2013

@daniela1992 mne zacina byt tiez dost zle a vkuse, nie ze len rano, skusila som zazvorovy caj, nepomohol, jest, aby som neostala hladna, nepomaha, ale co mi vcera a dnes trosku pomohlo je bystrinka..ked ju vypijem este za sumenia, sice ma pritom napina, ale potom sa vygrgam a je mi lepsie

alami
21. okt 2013

@daniela1992 vraj zaberá čaj zo zázvoru, vyskúšaj (ak pogoogliš účinky zázvoru, nájdeš)

daniela1992
autor
21. okt 2013

@alami skusala som aj to veru ☹

sante81
21. okt 2013

@daniela1992 mozno by to chcelo začat pozitívne mysliet, tym ze plačes cez den si vela nepomôzes, a aj to ze nejes. zaludok je prázdny, preto ti je zle. ja som pregrcala 4-5 mes, 4x hospitalizácia na infuzie, samé tabletky kvôli udrzaniu plodu, od 5 mes roztahovanie maternice, musíme si tym prejst kazdá, pri druhom tehotenstve som to mala podobne, ale nebol čas lezat, dieta sa nedalo zavriet do skrine. skusila by som jest kazdé 2 hod, kusok suchého rozka, pár hryzov, kusok bebe susienky, lebo ti klesne hladina cukru v krvi a opat ti bude zle.

jika80
21. okt 2013

Ahoj, aj ja som mala počas tehu také nevoľnosti, len s tým rozdielom, že som vracala aj 15x denne. 3x som bola kvôli tomu hospitalizovaná, schudla som 10kg. Trvalo to u mňa do 18.tt. Nič mi nepomáhalo. Na koniec som si po dohovore s lekárom objednala liek agyrax - môžu ho aj tehulky a až ten mi pomohol

monika2606
21. okt 2013

@daniela1992 no nemáš za čo moc som nepomohla teda, ale ešte ma napadlo že keď som mala tú ťažobu tak mi troška pomáhali jablká papať
A neviem čo ti všetko písali, nestíham čítať už je tu toho veľa, ale ja som mala stále niečo pri posteli a skôr som nevstala s postele kým som to nezjedla inak by mi bolo tiež strašne zle...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre