Vedľajšie účinky Prednisonu 5 mg

beruska2327
22. nov 2013

Ahojte. Zacala som uzivat Prednison 1 x denne 5 mg v tehotenstve (ako prevencia po troch potratoch). Troska sa obavam vedlajsich ucinkov, nasla som napr. mesiacikova tvar, priberanie, "zravost", nahromadenie tuku na krku, rukach, bolesti klbov, nevolnosti, atd. Ake mate skusenosti s vedlajsimi ucinkami pri takychto nizkych davkach? (Mozno su odpovede niekde v temach o Prednisone, ale je ich vela a ziadna sa nevenuje iba vedlajsim priznakom). Dakujem

janickacrazy
22. nov 2013

@beruska2327 prednison v tehotenstve a to sa naozaj može? preboha, je to svinstvo, ja by som to nejedla ani keby traktory padali, kamoška má syna, ktorý ho musí užívať a prejavujú sa u neho vedľajšie účinky, pribral na váhe a má veľmi slabé kosti, časté zlomeniny, to ti normálne predpísal gynekolog? ja by som to skúsila riešiť nejako inak bála by som sa o dieťa, nech mi nikto nehovorí, že toto v tehu neškodí 😖

beruska2327
autor
22. nov 2013

@janickacrazy Ano, v tehotenstve sa predpisuje pri problemoch s protilatkami. Je to svinstvo, ale mnoho deticiek sa narodilo len vdaka tomu. Podla vyskumov cez placentu neprechadza, na babatko by nemal mat vplyv.
Co som citala, v tehu ho uzivaju aj zeny, ktore ho uzivali aj predtym pri inych ochoreniach, a casto vyssie davky ako 5 mg.

jessie222
22. nov 2013

@beruska2327 ahoj, ja ho zatial beriem 3 tyzden (medrol, 8 mg/d) a zatial nemam ziadne vedlajsie ucinky klo klop

beruska2327
autor
22. nov 2013

@jessie222 super. dufam, ze tiez budem z tych stastnejsich 🙂 troska sa toho obavam, ale dobrovolne som zvolila tuto cestu, nech sa babatko udrzi.

jessie222
22. nov 2013

@beruska2327 a to si tehotna a zacala si ho brat az po otehotneni? Ci este sa len chystas otehotniet? Ja som tiez po 2 MA, a zistili mi zvysene protilatky, preto musim minimalne 2 mesiace pred otehotnenim brat kortikoidy.

beruska2327
autor
22. nov 2013

@jessie222 ja som ho zacala brat az po otehotneni. Je to dlhy pribeh, dlho trvalo, kym som sa s doktorom na niecom dohodla, kym prisli vysledky a kym sa poradil s kolegynou, ci ano alebo nie. V podstate, potom, co som mu oznamila, ze som tehotna, tak na druhy den som mala recept. Takze som to zacala brat dost neskoro (v 5 tt), ale aj tak dufam, ze zaberie. Ja som potracala na prelome 8/9 tt, telo ma cca 4 tyzdne, aby zareagovalo. Mne nezistili zvysene ani znizene protilatky, podla vysledokov je vsetko OK, skor ho beriem ako prevenciu v takejto malej davke. Uz som ochotna vyskusat cokolvek... 😖

zahradka76
22. nov 2013

5mg ako denna davka je uplne bezpecna, su zeny, ktore po viacerych potratoch beru aj 10mg. Tvoj lekar to iste starostlivo zvazil a urcite by si nezobral na zodpovednost Ti naordinovat lieky v davkach, ktore su nebezpecne pre Tvoje dieta. Dolezite je hlavne, aby si bola v klude a sa nestresovala. Odporucam uzivat aj kyselinu listovu.

janickacrazy
22. nov 2013

@beruska2327 Hmm fakt som to nevedela, že sa to berie v tehu, no ale ked to neprechádza cez placentu tak to je dobre, aj ked sa mi to zdá zvláštne, ja som myslela, že všetky lieky prechádzajú aj cez placentu. No držte sa dievčatá, dúfam, že budete v poriadku aj s bábatkami a všetko vám dobre dopadne.

01fialka01
22. nov 2013

@beruska2327 No....mne ho predpisala kozna, kvoli vlasom, ale ked som si najprv na nete precitala viac zlych, ako dobrych veci, ani som ich nevybrala....

buba08
22. nov 2013

@beruska2327 ja som z prednisonu pribrala 5 kg a ked som ho uzivala rano, tak sa mi tocil cely svet, preto ho uz neuzivam rano ale poobede, ked som dobre najedena
@janickacrazy prednison je svinstvo, ale niektore nemame inu sancu, len ho brat, je to kvoli protilatkam proti trofoblastu, tiez mam z neho neustale obavy, ale musim ho brat, kedze som 2x potratila a moje telo tvori protilatky proti embryu ☹

janickacrazy
23. nov 2013

@buba08 hmm a nič iné na to neexistuje? asi nie...no každopádne ti držím palčeky, aby si donosila krásne a zdravé bábatko....ja by som možno skúsila nejaké homeopatiká alebo niečo také, lebo ja som dosť proti liekom, ale na takéto vážne veci to asi nefunguje....moja známa mala asi 4 potraty a potom celé tehu preležala na posteli a nakoniec sa jej narodilo krásne a zdravé bábo a ostatné dalšie tehu už nemala žiadne problémy, teraz má už 4 deti 🙂

buba08
23. nov 2013

@janickacrazy tak na tuto diagnozu nic ine zatial nevymysleli, v tomto pripade by len lezanie nepomohlo, prednison musim brat, protilatky su svina ☹, no tehu zatial este nie som, ale dakujem pekne 🙂

buba08
23. nov 2013

@beruska2327 bola si na vysetrenie protilatok v Prahe?

beruska2327
autor
24. nov 2013

@buba08 nie, bola som v Bratislave. Akurat, ze nemam nic zvysene ani znizene, Prednison beriem preventivne. Po vsetkych moznych vysetreniach sa nenasla ziadna zavada, preco potracam, tak uz len skusam. Okrem toho picham Clexane, tiez len preventivne.

buba08
24. nov 2013

@beruska2327 aku davku prednisonu beries? Do kolkeho tyzdna tehotenstva mas prednison brat? U mna tak podobne ako u teba, ibaze ja tvorim protilatky, takze tiez ho beriem. Drzim palce

beruska2327
autor
24. nov 2013

@buba08 5mg, mam 60 tabliet. ale co som pozerala na fore MUDr. Madara, tak je lepsie, ked sa vysadi postupne. Tak mozno od nejakeho 13-14tt znizim na polovicu a posledne davky dam ob-den.

beruska2327
autor
24. nov 2013

@buba08 ty si bola v Prahe? tebe to ako kazali uzivat?

beruska2327
autor
25. nov 2013

a babeny, kazali vam s prednisonom brat aj vitamin D?

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beruska2327
autor
26. nov 2013

@tanapeta no mna zatial "zrave" stavy este nechytili, dufam, ze pri tych nizkych davkach ani nechytia. uz aj tak mam velku hlavu od detstva 😎 nepotrebujem vacsiu 😀 akurat mam zvyseny tlak, co ja som vzdy mavala nizky, tak telo je z toho nejak zmagorene. ale snad si zvykne.

zalubena
12. mar 2014

Ahojky kočky....Blúdim a hľadám....Mne robil gynko horminálny profil...Prednison 5mg mi naordinoval dva krát do dňa k tomu aj kalcium a inofolic .....neviete mi poradiť prečo...?Len mi pvoedal že mám zvyšený niejaký hormon bohužial neviem aký .....Neviete mi poradiť????

zukuvi
12. mar 2014

@janickacrazy odporucam knihu Neziaduci ucinok smrt, aj kvôli detom precitat. spomina sa tam aj prednison :-/ hruza tie farmaceuticke spolocnosti co do nas chcu napchat. ani ja by som to nikdy..nie to este v tehotenstve!

jarka721
12. mar 2014

@beruska2327 ja som ho brala na liecbu sarkoidozi pluc,prve davky boli 40mg a do mesiaca som pribrala 12kg ☹ neviem ako je to pri tak nizkej davke ale ja som vyzerala hrozne 😒 boli chvile ked som si pri pohlade do zrkadla poplakala ☹ vydrz pre babo sa ti to urcite oplati 😉 🙂

jarka721
12. mar 2014

@janickacrazy
@zukuvi kocky neviem ci skodi pocas tehu ale asi by ho nedavali keby ze netreba,ci?napr pri liecbe mne lekarpovedal ze musim ze nic ine nie je ☹

zalubena
12. mar 2014

@jarka721 ja ho mám brať preto lebo chcem bábatko.....

beruska2327
autor
12. mar 2014

@jarka721 ahoj. uz som dobrala, v 18-tom tyzdni a mozem povedat, ze som nepribrala nic. V 18tt som mala plus 2 kg, co bolo tehotenstvom, nie Prednisonom. Okrem tych problemov s tlakom, ktore po cca mesiaci a pol ustupili, som nemala ziadne vedlajsie ucinky.

rusanu
12. mar 2014

@zukuvi : nikdy ako nikdy, keby si musela a od bolestí by si sa nemohla pohnúť ani "fungovať" , nemala by si na výber !! Bohužiaľ, veľmi škodí, ale aj pomáha. Kto to nezažil, nevie to pochopiť. Pre niekoho je nevyhnutný . To je realita.

rusanu
12. mar 2014

@janickacrazy : nie, neškodí, Bohužiaľ, brala som ho aj ja a narodila sa mi nádherná a zdravá dcéra. Dokonca neviem či viete, ale Prednison sa dáva aj predčasniatkam na rozvinutie funkcie pľúc... takže hoci je to svinstvo, na niečo je predsa len nevyhnutný. Čiže ťažko hovoriť, že by si to nedala do úst - ale dala, keby si musela, dala ....

rusanu
12. mar 2014

@beruska2327 : určite, ja beriem Caltrate ...

beruska2327
autor
12. mar 2014

@zukuvi ahoj. ja som si tiez hovorila, ze take svinstvo by som do seba nepchala a odmietla som ho pri vaznom zapale pluc. Ale ked prislo na dieta, po troch potratoch som si ho od lekara sama pytala, doslova som si ho vyprosila. Nikdy nehovor nikdy, pokial nie si v takej situacii. No a mne evidentne pomohol (a mnohym dalsim tiez). Sme sice este len na polceste, ale prehupsli sme sa cez kriticke tyzdne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre