Vdýchla som mentolku - čo teraz?

feferonkan
20. dec 2018

Ahojte zeny. Cudna otazka
Ale pred chvilkou som vdychla mentolku. Taka mala polcentimetrova cukrova mentolka, mensia ako tic tac. Hned som zacala kaslat ale nevykaslala som ju. Kolegyne povedali ze sa mi to isto len zdalo a ze som ju prehltla. Ale stale mam pocit niecoho pod krkom (hornej casti hrude) a stale pokasliavam.
Bolo to take malinke ze fakt neviem kam to islo.
Mate s tym skusenost? Je to nebezpecne ak by som to vdychla do priedusiek, alebo sa to rozpusti? Vdaka za rady.

dagmamar738
20. dec 2018

do priedusiek sa to urcite nedostane preboha. to by si sa uz dávno dusila. nebud paranoidna

beky1813
20. dec 2018

Ty a tvoje paranoje. Najprv strava a teraz mentolka, som zvedava, co pride dalsie

feferonkan
autor
20. dec 2018

@beky1813 ak mas so mnou problem tak proste necitaj moje diskusie 🙂

beky1813
20. dec 2018

@feferonkan neda sa odolat, su srrasne vtipne a na uvodnej strane neukazuje, od koho to je 👍

feferonkan
autor
20. dec 2018

@beky1813 no som rada, ze ked uz nic ine tak aspon niekoho rozosmievam : )

dagmamar738
20. dec 2018

@beky1813 noaco? nieje doktorka aby vedela odpovedať na urcite otazky ako je napr. tato, je dobre ze sa zaujima o svoje zdravie a nie je jej lahostajne. kdezto vam taketo veci asi nedopnu a nedokazete nic ine ako ponižovať ludi a urážať ich.

iveta143
20. dec 2018

uz by si sa davno dusila...to mas len taky blby pocit

beky1813
20. dec 2018

@dagmamar738 ze to hovoris ty 😃👍 chlpok si si uz vytrhla?

dagmamar738
20. dec 2018

mas len podrazdenu sliznicu to je vsetko

dagmamar738
20. dec 2018

@beky1813 tebe ho vytrhnem

feferonkan
autor
20. dec 2018

@iveta143 dakujem. aj som si myslela. len radsej som na seba teraz opatrna v kazdom smere :

beky1813
20. dec 2018

@dagmamar738 🤣🤣🤣

lindusss2016
20. dec 2018

No podla mna ak vdychnes nieco velmi male, nemusis sa hned dusit. Ale najskor to bude len ten blby pocit. Inak vdychnute jedlo by sa malo rozpustit. Netusim, ako dlho to noze trvat takej mentolke, ale kedze je to cmulaci cukrik, iste bude lahko rozpustna. Rizika tam ale hrozia, asi najviac zapal pluc, takze by to v tehotenstve fakt nebola vyhra.
Ako si ale prisla na to, ze si to vdychla? Cmulala si ju a zabehla ti do krku? Ak to bolo tak, tak podla mna ti len tak zaskocila do krku, ale iste skoncila v zaludku 😉 neboj. Ak by si mala najblizsie dni nejake problemy, ako je kasel, tlak alebo bolest na hrudi, pocit, ze ti nieco uviazlo v krku, tak navstiv lekara.

vagomilan1
20. dec 2018

To sa neboj ničoho preboha 🙂) stráviš ak nie, vylúčiš 🙂

sisaka
20. dec 2018

Ako sa to hovorí? Všetci sme dietky božie ...😂😂😂

janinka007
20. dec 2018

@sisaka nie,nie...blbí lidi má pán Boh taky rád . Síce neviem o com je reč, ale vychádza mi,že je to tak 😁

maciatkolulu
21. dec 2018

@feferonkan tak aj mňa si rozosmiala. Prečo si nebezala na pohotovosti prípadne nebola sanitku🤣😂🤣😂 v živote si nezapijala liek???? Ty si myslíš,že sa mentolka nerozpustí????? Toto je vážna otázka,či pokus o žart?

maciatkolulu
21. dec 2018

@feferonkan nabudúce necuclaj cukríky,nezuvaj žuvačky atď😉

feferonkan
autor
21. dec 2018

@maciatkolulu lenze ked si dame cukrik alebo zapijeme liek tak to ide do inych telesnych sustav a ked nieco vdychneme tak to ide do inych 🙂 ci ty mas spojene dychacie cesty s traviacou sustavou?

maciatkolulu
21. dec 2018

@feferonkan a ona ho vdýchla a nevie o tom😂😂😂hmmmm zaujímavé. Máš pocit,že keď vdýchla mentolka a pol dňa po Tom rieši,že čo a ako a vlastne nevie,či vdýchla či čo,že je to nebezpečné?😂😂😂

maciatkolulu
21. dec 2018

@feferonkan pardon ty😂🤣😂🤣ale ako som písala,skočiť na pohotovosť,prípadne sanitka,ľutujem tých doktorov a občas sa nedivim,že sú nepríjemní....

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka532
21. dec 2018

suseda cez pracovnu pauzu chrumala na rychlo tycinky a jedna jej zabehla a zadusila sa a zomrela v praci, uz jej nevedeli pomoct. stalo sa to pred 2 rokmi

maciatkolulu
21. dec 2018

@bianka532 stihla to medzitým konzultovať na MK.....?

lindusss2016
21. dec 2018

@maciatkolulu ale da sa aj vdychnut maly kusok, ktory ta nezabije, ale moze sposobit infekciu, alebo nejako drazdit pluca. Toto tvoje posmievanie nie je celkom na mieste.

maciatkolulu
21. dec 2018

@lindusss2016 tak nech ide na pohotovosť..... Asi to tu nevyriešime. Ale úprimne by ma zaujímalo,čo budú po dosť pokročilom čase na pohotovosti robit😉. Mentolka je dávno rozpustená,dotyčná pani zjavne dýcha. Takže čo? Dajú sa preventívne ATB😁nuž áno mne to príde smiešne.

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka532
21. dec 2018

@maciatkolulu ved som napisala ze jej kolegyne ktore za nou pribehli do satne uz jej nevedeli pomoct...

lindusss2016
21. dec 2018

@maciatkolulu no ale to ty nemozes vediet, ci je mentolka rozpustena alebo nie. Ved predsa v plucach je ine prostredie ako v zaludku. Nepracuju tam zaludocne kyseliny, ja si teda netrufam odhadnut, ako dlho by sa tam rozpustala, mozno by tam stihla narobit nejake problemy...

maciatkolulu
21. dec 2018

@lindusss2016 skús dať mentolka do pohára s vodou vystaviť teplu a uvidíš čo sa stane. A úprimne mi napíš,čo budú robiť na pohotovosti? Röngen? Alebo? Zjavne dýcha a zjavne je tehotná,takže co? Naozaj ma to zaujíma,úprimne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre