Váš názor na ležanie v rizikovom tehotenstve

datelinka31
21. feb 2021

Veľakrát sa stretávam s názorom lekárov, že ležanie a kludový režim nijako nepomôže oddialiť pôrod, že ak má žena porodiť, tak porodí.. čo si o tom myslite?

karhu
21. feb 2021

..ze je rozdiel lezat hore nohami a cely den pozerat serialy a behat cely den po predajni, hale, ci doma okolo deti

chrobacik41
21. feb 2021

@datelinka31 mne to práveže pomohlo! Mesiac som ležala v nemocke s nohami hore a pomohlo , bolo to náročné ale vydržala som. Treba urobiť všetko pre to aby bolo dieťatko v poriadku nemyslíš? 😊 a to ram so mnou bola jedna budúca maminka čo od 5 mesiaca až do konca takto musela ležať ale tiež vydržala.

sissy27
21. feb 2021

@datelinka31 zaujímavé, že na vyvolanie pôrodu sa odporúča fyzická aktivita 🙄 pochopíš, keď budeš bojovať o každý jeden deň udržania tvojho dieťaťa v maternici. To si pozriem, ako budeš s úsmevom na perách nosiť tašky z obchodu po schodoch, umývať okná a chodiť na 5km prechádzky.

zuzap33
21. feb 2021

@datelinka31 ja som začala ležať v 28.tt v nemocnici, nohy hore, posteľ na klatikoch. Vydržala som do 34, vďaka za to. Bez kľudu porodím ešte v deň príchodu. Neviem, kde čítaš také hlúposti, či na bádateľovi alebo kde, ale vďaka tomu lezaniu si veľa žien udržalo tehotenstvo

paulinka17
21. feb 2021

Ahoj, mne v siedmom mesaci hrozil predčasný porod. Okamžite ma prijali do nemocnice kde som ležala hore nohami až do pôrodu v 39. Týždni. Takze ja myslím že to pomáha, samozrejme zo začiatku mi dávali kadejake infúzie ale potom stacilo už len to že som ležala.

maminkasisa
21. feb 2021

Samozrejme ak hrozi predcasny porod, tak kludovy rezim a lezanie oddiali porod, sama som to zazila a bez lezania by som porodila skor...

malicka_mysicka
21. feb 2021

@datelinka31 Ahoj, ja som mala spotrebovany krcok v 29tt. V 32tt sa mi zacal spustat porod, zastavili ho, dali mi kortykoidy a pustili ma domov. Kazali mi byt v klude, polihovat a mat to v hlave v poriadku, ale ze nemam byt priputana na postel. Ze to je uz davno prekonane. Jasne, nemam chodit po schodoch, ci dvihat druhe dieta a umyvat okna, ale to je snad jasne. Zajtra koncim 35tt, co sme vlastne ani necakali, uvidime ako dlho este vydrzim, snad este potiahnem zo dva tyzdne, ale neverim tomu, ze keby lezim dole hlavou tak je nieco inak. Mne v ruzinove zachranili uz prve dieta, podla mna su to najvacsi odbornici na slovensku a 100% im doverujem.

mogaa
21. feb 2021

@datelinka31 no teda neviem, ale ja som zatiaľ len počula že ak žene hrozil predčasný pôrod tak si ju buď nechali rovno v nemocnici alebo musela mať doma kludový režim....ono chodenie po schodoch alebo behanie po obchodoch žene ktorej hrozí predčasný pôrod veľmi nepridá.......ale záleží aj čo považuješ za predčasný pôrod.....lebo iné je ak žene hrozí predčasný pôrod v 30týždni a iné v 35 týždni😉

benit
21. feb 2021

Ja som tiez lezala v nemocnici 8 tyzdnov nohami hore. 3 predcasne sa spustili napriek infuziam, ktore mi tiekli non stop. O pol noci mi odpojili infuziu, ze ukoncili sme 36 tt, to uz neporodite po tolkych infuziach ani v 42. Do rana kontrakcie ako svina aurgentne na salu. Mala sa narodila 36+1.

datelinka31
autor
21. feb 2021

@sissy27 až na to, že som tak ležala už dvakrát 🤦‍♀️ Takze tvoje útoky nie sú vôbec na mieste. Ja som si to nevycucala z prsta, sú to najnovšie výskumy.

datelinka31
autor
21. feb 2021

@malicka_mysicka som rada, že aspoň niekto pochopil otázku. Jasne že nehovorím o chodení po schodoch, ale presne ako píšeš, v dnešnej dobe sa to už považuje za prežitok.. ja sama si myslím, že ležanie môže pomôcť, len má teda zaujíma prečo sa od toho upúšťa a akú tu majú ženy s tým skúsenosť

datelinka31
autor
21. feb 2021

@karhu čítam tiež si myslím, že je v tom rozdiel, preto nechápem že dnes sa už ležanie pomaly začína považovať za prežitok.. ale na druhej strane, keď som tehotná, zase nebudem cely deň pracovať v hale

datelinka31
autor
21. feb 2021

@paulinka17 veď to je to, že dávajú infúzie, ktoré majú pôrod zastaviť. Čiže je trosku otázne, či pomohli tie infúzie, alebo ležanie

datelinka31
autor
21. feb 2021

@sissy27 a inak neviem kde ty žiješ, keď musíš počas tehotenstva umývať okna a nosiť tašky po schodoch 😲 chúďa

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
21. feb 2021

@datelinka31 kde sa s takym nazorom lekarov stretavas? A podla coho sudis, ze sa od toho upusta? Moja kolegyna si to odlezala pri obidvoch detoch, aby sa porod oddialil. Jedno rodilav roku 2018, druhe 2020, kazde v inej nemocnici.

datelinka31
autor
21. feb 2021

@elizabet173 presťahovala som sa do Prahy a mam nového lekára, je to veľký odborník, je už starší a čo to má za sebou. další známy lekár z ruzinovskej nemocnici, ktorý vedie prednášky, ale hlavne čítam nové štúdie, zahraničné atd. Sama som z toho prekvapená

datelinka31
autor
21. feb 2021

@viestta a prečo by som mala byt? Prajes mi to? Ja tašky nenosím ani bežne po schodoch, nieto keď som ešte tehotná, to je zdravý sedliacky rozum. Ale očividne tu len niekto potrebuje útočiť lebo sa zle vyspal

datelinka31
autor
21. feb 2021

@benit tak som mala aj ja, odpojili infúzie a prišiel pôrod..

datelinka31
autor
21. feb 2021

@chrobacik41 tiež si myslím, že to má význam. Som rada, že viacero tu má takú skúsenosť

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
21. feb 2021

@datelinka31 ja som z toho tiez prekvapena, ale ked ti uprimne poviem, je mi to fuk. Mna sa to uz netyka, ale zo svojho okolia som to nepocula

datelinka31
autor
21. feb 2021

@viestta nepríjemná si tu ty a to už od začiatku. A pokial nemáš čo napísať k téme, tak neprispievaj, nikto tu na tvoje komentáre nie je zvedavý. Som si istá že máš zaujímavejšie veci na práci takto v nedeľu.. a možno nie 😆

mirka2405
21. feb 2021

@datelinka31...tiez som sa stretla s tym nazorom od znamych gynekologiv, aj v Prahe aj na slovensku...takze nie si sama...v Prahe dokonca robia aj vysetrenie, ktore predpoveda riziko predcasneho porodu.. obe deti sa mi narodili predcasne, v 36 -tom a 35- tom tyzdni, tiez lekar povedal, ze lezanie hore nohami predcasnemu porodu nezabrani, v nemocnici ma nenechali, mohla som byt doma v kludnejsom rezime...

klip0
21. feb 2021

@datelinka31 tak sem daj link na tie studie, urcite si to rado precita viacero žien. Ja napr som nepocula o tom, ze toto je nejaky novy trend a rada by som sa dozvedela viac

datelinka31
autor
21. feb 2021

@klip0 stačí si dať do vyhľadávača “bed rest preterm labour” a hneď ti vyhodí veľa odkazov https://www.uofmhealth.org/health-library/hw221641
https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/pr...
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14974024/

Samozrejme je pre mna smerodajné aj to čo hovoria lekari, keďže oni tieto veci sledujú..

benit
21. feb 2021

@datelinka31 druheho som odlezala doma, v nemocke som bola len tyzden kym mi napichali injekcie na pluca pre neho. Lekarku som uprosila, ze mam male dieta doma.... narodil sa v 35tt. Segrina mala tiez na zaciatku 36tt. Odlezane tehotenstvo, asi nam nebolo sudene si to uzivat, ale len prezit v strachu. Ja si naozaj myslim, ze to lezanie pomaha. Este som sa nestretla s nazorom, ze ci lezis lebo nie. Ak hrozi predcasny, tak sa tesis kazdemu dnu, ktory vydrzis navyse. Aj mne sa maly narodil tak, ze malej bolo treba ist kupit cizmy. Kedze muz toto nedaval, sme sa vybrali, ze vsak len 2 obuvy obehnme. Do rana som chytila kontrakcie a bolo po parade. Keby som lezala, mozno by este chvilu vydrzal.

datelinka31
autor
21. feb 2021

@benit tiež som to tak mala pri druhom. Terigala som sa s kočíkom so starším synom a potom mi odišla hlienova zátka. Myslím, že keby som ležala, nestalo by sa to. Ale na toto mi lekár povedal, že možno by sa to nestalo v ten deň, ale na druhý deň alebo o dva dni určite. Ale aj ten jeden deň je veľa! Každá minúta sa ráta

elizabet173
21. feb 2021

@datelinka31 mozem sa,spytat, preco to riesis? Si tehotna a mas nejake problemy?

datelinka31
autor
21. feb 2021

@elizabet173 áno som tehotná. Myslela som že lekár má automaticky pošle ležať po dvoch predčasných pôrodoch a on že to mi nepomôže oddialiť.. bola som z toho dosť v šoku. Samozrejme ležať budem, už len pre svoj dobrý pocit, ale trosku mi to zobralo nádej že snáď ležaním sa nám podarí to potiahnuť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre