Varixy malej panvy a tehotenstvo

simusska
1. mar 2015

ahojte zienky. lekar mi urcil tuto diagnozu hned na zaciatku tehotenstva. mam za sebou jeden potrat pred pol rokom ....z dovodu hematómov. nemohlo to ovplyvnit moje tehotenstvo? teraz som v 6 tt a pri namahe mam dost silne bolesti v podbrusku...nemate s tym niektora skusenosti?

simusska
autor
1. mar 2015

baby to ste ziadna tento problem s krcovymi zilami nemali?

trgypadl
1. mar 2015

@simusska myslis varixy na vulve?

simusska
autor
1. mar 2015

@trgypadl na maternici

trgypadl
1. mar 2015

@simusska to by som potrebovala vidiet popus,co Ti gynekolog napisal...ak mas bolesti po namahe,treba sa jej vyvarovat

simusska
autor
1. mar 2015

@trgypadl dr mi napisal presne "varikozita malej panvy"

simusska
autor
1. mar 2015

@trgypadl mna by len zaujimalo ci to moze nejako skomplikovat tehotenstvo a najmä porod

trgypadl
1. mar 2015

@simusska varikozita malej panvy je siroky pojem...bezne mavaju zeny varikozitu vulvy a rodia prirodzene

simusska
autor
1. mar 2015

@trgypadl no nic ine ohladom toho mi tam nenapisal....

trgypadl
1. mar 2015

@simusska uz Ti to niekedy Tvoj gynekolog povedal,ze mas taky problem??ci len teraz v tehu?

simusska
autor
1. mar 2015

no povedal mi to po asi rok po porode ale vraj to naisto urci az po laparoskopii ci nieco take no nestihlo sa to ja som otehotnela a potratila pre hematom v 17 tt. potom sa to vôbec neriesilo a teraz som tehotna opät

trgypadl
1. mar 2015

@simusska jaj takze to este nie je na 100% diagnoza,robil Ti len uzv?

simusska
autor
1. mar 2015

no robil mi uzv a takto mi to ma napisal minuly tyzden

trgypadl
1. mar 2015

@simusska hlavnebud v klude a mysli pozitivne,uzv je sice dobry na diagnostiku,ale niekedy su potrebne aj ine zobrazovacie metody
takze hlavne klud a zivaj si tehu

gabikula
24. mar 2017

@simusska , ahoj dnes na utz vyšetrení ma tiež s touto diagnózou vystrašila moja lekárka. V pondelok som už objednaná na hematológiu. Doktorka sa však vyjadrila , že takú rozsiahlu varikozitu malej panvy za roky svojej praxe ešte nevidela. Ty si podstúpila nejakú liečbu počas tehotenstva, alebo ako to u teba ďalej prebiehalo ?

simusska
autor
26. mar 2017

@gabikula ahoj. Nie. Vobec to lekari neriesili.Maximalne co tak som bola cele tehu pn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre