Vaginálna mykóza v tehotenstve

zuzkababy
12. jún 2013

mali ste niektora vaginal.mikozu v tehotenstve?nejaky lieky,bylinky?ja zacinam 5mes.a uz ju mam 2x,nechcem stale len lieky,ak mate nejaky dobry prirodny liek(bylinky,caje) budem vdacna za kazdu radu 😵

xlucia
12. jún 2013

@zuzkababy no v tehu je dobry bylinny liek na nezaplatenie, avsak mnoho krat nebezpecny prave kvoli tehu. cize teraz by som volila radsej krem na mykozu z lekarne. je lokalny a pomoze. a este kvalitne probiotika...

graceful9
12. jún 2013

@zuzkababy rosalgin ale iba na vonkajšie oplachy

cerez
12. jún 2013

Probiotíka, voľná spodná bielizeň, žiadne mydlo, vyhýbať sa sladkému a u mňa pomohlo aj Acidko.

ewca
12. jún 2013

skus toto, to mozes aj v tehotenstve http://www.akasaezoterika.sk/product/extra-pane...
alebo toto http://www.tiande-objednavky.sk/tiande-objednav..., to nechas na 2-3 minuty namocene vo vode a robis oplah, myslim, ze sa da aj vyplach...a to su cisto prirodne veci, potom su aj esencialne oleje, s ktorych sa adju spravit cipky, ale to je trosku drahsie

dionyzka
12. jún 2013

@zuzkabab
ja by som v tehotenstve nevymyslala, lebo nahodou bylinky nezaberu, bude to este horsie a aj tak skoncis na chemii a potom uz silnejsej.
Preliec, co Ti lekar da a hladaj bylinky, aby Ta udrziavali fit a uz si ju nedostala.
A ako hovori @cerez - vsetko toto ako prevencia. Hlavne ziadne sladke.

modrofuzik11
12. jún 2013

napr. krem canesten je fajn. akokolvek, urcite by som navstivila lekara. je odbornik, urcite dobre poradi.

aristka
12. jún 2013

@zuzkababy v tehotenstve by som neexperimentovala s bylinkami,lebo ich nástup účinku je omnoho zdĺhavejší ,nehovoriac na mykózy sú neučinné,takže si môžeš ešte viac zavariť a neviem či to stojí za ten risk,nasaď si proboitiká dlhodobo,pozor na sladké,spodné prádlo ,kde prichádza do styku z intim.miestach si prežehľuj a nos bavlnené prádlo...vydrž,to že máš mykózy ,môže byť spôsobené aj tehu..predsa je to záťaž na org.....

marduliena
12. jún 2013

S týmto som aj ja mala problém v tehotenstve,a za každým som skončila na antiobiotikách račej by som skonzultovala s doktorom

nani7278
12. jún 2013

Ja som to riešila ružovou vodou od firmy Hanus. Mala som hnusú mykózu, na ktorú kanesten a spol. nezabrali a po jednom výplachu neriedenou ružovou vodou sa mi výrazne uľavilo a o dva dni som bola OK a viac sa to neukázalo 😉 Malo by to byť bezpečné aj v tehu, ale skúsila by som najprv na vnútornej strane predlaktia, či nebude nejaká reakcia, potom kvapku na vonkajšie rodidlá a keď nebude zlá reakcia, tak až potom do pošvy.

zuzkababy
autor
12. jún 2013

@dionyzka sladke skodi,to ju vytvara alebo tomu dopomaha.to pocujem prvy krat,som o tom nevedela.
cakam druhe a pri prvom som take problem nemala

gucciok85
12. jún 2013

jedine co tu pomoze je bezsacharidova dieta, s doplnkami, ale kedze si tehotna takze vylucit uplne sladke, biele pecivo, bielu muku, bielu ryzu, susene ovocie. Tie cipky pomozu len na chvilu. Ja sa dam na tu dietu ked nebudem kojit .
Protikandidova dieta nesmie obsahovat volne cukry ani sacharidy, ktore nase telo alebo candida vie pouzit na svoje prezitie.
Tj zakladom protikandidovej diety je ju VYHLADOVATt.
Pomocne pri protikandidovej diete(nevyhnutne) je brat oreganovy olej(2-3x2 kvapky candiminu), roztok GSE/citricidal(60/35 kvapiek do litra vody, postupne vypit po malickych glgoch pocas dna) a niekolko lyzic kokosoveho oleja denne. Na noc treba zobrat silnu PROBIOTICKU ZMES s kuskom jablka, aby sa mohla rozmnozit v crevach cez noc.
Jedlo by sa malo skladat LEN z masa, ryb, vajec, vela zelenin(okrem zemiakov!!!)orechov a neskrobovitych olejnatych semien. Nic ine!!!.
Extra celuloza/vlakniny, ako pektiny, psylium a kokosova mucka pomozu oslabenu kandidu VYMIEST von z criev.

Realisticky cas na znicenie kandidy v crevach je okolo 2 tyzdnov.

Akekolvek porusenie ci uz diety alebo daviek doplnkov znehodnocuje tuto dietu.

Kandida inde sa da tiez potlacit vyplachom koloidnou striebornou vodou alebo popisanym roztokom citricidalu.

Ale zakladna podmienka na zbavenie sa kandidy je ju vynicit v prvom rade v crevach a nahradit probiotikami

Na protiplesnovu dietu potrebujes nielen oreganovy olej((3 x 2 kapsule tohoto silneho oleja v enterickych kapsuliach,
pripadne pridat aj enzym Candex, ktory tiez rozklada bunkove steny candidy . ale aj 3 lyzice kokosoveho oleja a 60 kvapiek GSE do litra vody. postupne po malych glgoch pit celu den. Samozrejme pocas 2 tyzdnov vylucit VSETKY sacharidy. A hodne zelenin, nech tu vyhladovanu a omracenu kandidu z criev vymetu a na vecer brat silnu zmes probiotik, ktora kandidu v crevach nahradi a dalej ju zatlaci, a vyrobi tam hromady protilatok proti kandide a inym infekciam vsaade inde v tele
Co sa tyka roznych inych doplnkov, tie sa spracidla nemiesaju zle spolu.
Medzi probiotika a antimikrobialne latky je treba ale dat co najviac pauzu, preto radim brat pocas dna antimikrobialne a po dobrati(do siestej vecer) o desiatej pred spankom kus jablka s probiotikami, aby sa cez den mohli dobre rozmnozit a kolonizovat creva.
Ak beries hodne doplnkov musis pit dostatok vody, kedze sa jedna o dost silne koncentrovane latky, ktore potrebuju poriadne rozriedit.
toto som prekopirovala z jednej stranky RNG.sk. Takze urcite to neskusat pocas tehotenstva,ani tie doplnky!

ribelina
12. jún 2013

ja mám čípky Gynex sú bylinné čisto prírodné probiotiká a môžu sa aj v 1.trimestri ja som mala mykózu hneď na začiatku a toto mi poradili v lekárni. inak môže sa výplach rosalgin kludne aj do vnútra klasicky výplach ale ja by som šla k lekárovi lebo to sa ti mohlo vrátiť aj preto že to nebolo doliečené. Doktor najlepšie vie. ale ten výplach rosalgin mi tiež poradili na pôrodníckom oddelení v nemocke takže sa to určite môže. a aj probiotiká jesť ako prevenciu

dionyzka
12. jún 2013

@zuzkababy ... o tom ani nevahaj, sladke je zivnou podou pre vsetky bakterie!!!

kikina84
12. jún 2013

@zuzkababy rosalgin jedoznacne ..ten je super..

googlinqa
12. jún 2013

gynekolog ti predpise cipky aj krem, to treba aj zvnutra vyliecit poriadne inak sa ta potvora vrati, moze byt aj z tehotenstva aj z nevhodneho pracieho prasku napr.

livocka21
12. jún 2013

@zuzkababy poznam to...rosalgin je dobry, probiotika, vyplachy s octovou vodou alebo s harmancekom... poskusaj a uvidis co z toho zaberie...drz sa.

sudabe
12. jún 2013

kocky drzim palce nech to prejde moja skusenost mala som svrbenie aj vytok dr mi dal tabletky do posvy nä 6dni clotrimazol zobral mi aj ster a o tyzden nä kontrolu ale vobec mä uz nepozrel a zanedbal to. pretoze som nemala priznaky a o 2 tyzdne mä strasne bolelo v podbrusku jak nä mendzes tak som zase isla k dr povedal ze sa mi skracuje krcok a poslal mä do nemocnice kde mi povedali ze mam stale mikozu ktora nie je preliecena a z toho mam tie bolesti. neni to sranda nic netreba brat nä lahku vahu najme v tehotenstve.

ivon_kiki
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1236jara
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkababy
autor
22. júl 2013

@cerez normalne pit klasicke obycajne Acidko?

cerez
23. júl 2013

@zuzkababy Ja som pila obyčajné neochutené 1 % Acidko. Minimalizovala som sladké. Mykóza ma trápila ešte aj pred otehotnením. Mala som ju až 4x v tom roku. Potom na začiatku tehotenstva a potom sa to upravilo.

lencika
30. mar 2014

dievcata, ja si skor myslim ako pride samotna mykoza, treba prevencia, ja nedam dopustit na IntimGel od Canestenu a to som tomu vobec neverila, ale pocas tehotenstva som sa toho nevedala zbavit tak som si nechala poradit od svojho lekara a pouzivam ho stale

mikibe
23. sep 2014
piskota123
9. okt 2014

pekný večer,síce sa tu o tom diskutovalo dosť dávno,ale skúsim sa spýtať...neviem či máte niektorá z vás skúsenosti s laktobacilmi počas tehu -orálne a súčasne aj vaginálne ...či to nebude príliš veľa,ak to takto budem brať...spýtam sa aj lekára smaozrejme,len on je strašne flegmatický,neviem či sa na neho môžem spoľahnúť..v lekárni mi to takto poradili,tieto laktobacily....dakujem za odpovede.

nevenka
19. jún 2015

@nani7278

A nestipalo ta to? Mne uz nezabera canesten, candibene ani kombinovane preparaty s antibiotikami, lebo mam aj streptokoka aj nejaku speci plesen (och☹), ale po cipkoch to mam este viac podrazdene... 😖

Tak hladan nieco prirodnejsie a ucinne. Ja som si tu vodu zohnala a skusila si to zvonku oplachnut a priserne ma to stipalo. No sliznicu mam celu cervenu, mna aj canesten na nej stipe, moze to byt tymi mikrotrhlinkami...vdaka za odpoved.

matikmatuska
7. dec 2015

Ahojte koncim 8 mesiac a doktor mi zistil mykozu s tym ze co najskor to musime vyliecit kym mala pojde von. Lieky mi dal a taktiez prisny zakaz jest sladke a mucne jedla. Co mam ale chapat pod sladkym? Vsetko kde je cukor? Zaujima ma ci mozem dzusy, ovocie. A ked mam zakaz mucne jedla tak teda aj vsetko kde je muka? cestoviny, pecivo ...,?

popilka
27. feb 2016

@ribelina Ahoj, mozem sa spytat, kde si vtedy zohnala tie cipky? Vyrabaju sa este, nevies? Ja som ich teraz hladala, ale nic mi nenaslo...

ribelina
27. feb 2016

@popilka akurat som to pozerala na googli a nenaslo.mi nic. Ja som to kupovala v lekarni dr.max. Ale su to uz 3 roky. Mozno sa to nejak inak len vola. Boli to nrjake probioticke cipky s bylinamo. asi salvia no uz sa nepametam vobec nechcem klamat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre