Väčšie miminko v 35. týždni. Bude všetko v poriadku?

majkabr
14. nov 2013

Ahojte babenky som v 35 tt. a moje miminko ma 2.900 kg. Vraj hlavička a bruško presahujú až o štyri tt viac ako keby sa to malé malo už narodiť. Mala stes tým niektorá problémy že Vám to doktori vraveli??? Narodilo sa Vám zdravé miminko???

dejna20
14. nov 2013

moj bol vacsi, sice "len" o 2-3 tyzdne. a narodil sa 4 dni po terminu. a je uplne zdravy, akurat sa narodil velky 😀 4230g 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tilly24
14. nov 2013

aj moja dcera zevraj bol avacsia, a rodila som az tyzden po termine, tie ultrazvukove merani anie su az tak na 100 % oni to tam maju podla nejakych tabuliek, zmeraju napr. priemer hlavicky apodla toho ti urcia miery babetka, ale nikdy to nie je na 100% , meraju podla toho ako s ababetko otoci, ak by bolo co len trosku inac otocene , tak uz je to iny rozmer

adado
14. nov 2013

Ja som mala babatko vacsie o 3 tyzdne, nakoniec to vyriesili cisarskym rezom v 38tt s mierami 4000g a 53cm. Narodil sa nam krasny zdravy chlapcek a riadny jedak je z neho 🙂

oira
14. nov 2013

Aj my sme boli vacsi, prakticky cele tehotenstvo sme boli o cca.3 tt. popredu.Cely cas mi odhadovali doktori, ze budem mat 5 kg babo. Maly sa narodil a mal 4,6 kg 😝. Je uplne zdravy, akurat ze aj teraz sme stale velkostne tak o 1-2 mesiace popredu. Ber to tak, ze babatku sa v brusku dobre dari a dobre tam prospieva.
Inak, dnes to nie je take ojedinele ... rodia sa aj vacsie babatka a nielen vacsim-vyssim rodicom.
Mam kamosku, ktora so 165 cm a 55 kg porodila skutocne skoro 5-kg chlapceka 😀

meggi23
14. nov 2013

Mne viac nez tyzden po termine ked som uz bola v nemocnici doki povedal ze to bude male babo len 2800 a ked sa narodil vazil 3330 a 50 cm takze asi tak sa im da verit netreba si z toho robit velku hlavu 🙂 hlavne nech je zdrave 🙂

martinazvo
14. nov 2013

moj maly bol velky a popredu cele tehotenstvo, na zac. 36tt mal odhad tiez 2950g.... nakoniec sa narodil 4400g a 53cm a je v poriadku, rodila som prirodzene 😀

margarita
14. nov 2013

ja mam dve zdrave vyse 4kg deti, tiez boli od zaciatku cele vacsie 😀
ku koncu tehu je uz odhad na uzv nepresny, moze to byt aj plusminus 500g, ved babo na konci pribera najviac...
dcerka mala v 36tt nieco malo cez 3kg, a v termine 4120. Syn bol vyvolavany tyzden pred terminom, a mal 4250.

dieta bude zdrave - len velke 😀

palomka
14. nov 2013

Aj moj syn bol stale na sone o 3 tyzdne popredu. Ci hlavickou alebo stehennou kostou a tiez vahou. V 32tt vazil 3800g a porodna vaha o 2 dni skor pred terminom 4700g a vsetko bolo a je OK 🙂 rodila som prirodzene ;)

jul11
14. nov 2013

Presne tak,sono ukazuje plus,minus 500g.nasa bola cele tehotenstvo vacsia,ku koncu uz hlasali v pohode miery okolo 3600g a narodila sa 4kg.tiez som rodila prirodzene.hlavna je hlavicka,aby sa mestila cez panvu a to vedia odmerat.ked to nepojde,tak naplanuju sekciu.drzim palce

darinkazv
14. nov 2013

mne vždy na sone povedali váhu dieťatka a že je to plus mínus 500g. moja dr pri prvej dcére ma stresovala, že bábo nebude mať ani 3000g. v nemocnici mi povedali, že čo som pojedla, že bábo bude veľké. cez 4kg. a veru dcérka mala 4020g a 56cm. pri druhej dcérke mi v nemocnici na príjme povedali, že bábo bude mať 3500g plus mínus 500g. a dcérka mala 3790g a 55cm 🙂 obe som rodila prirodzene 🙂 hlavičky majú malé 🙂 moja staršia 7 ročná má obvod hlávky 49cm, čo majú 2-3 ročné deti mojich kamošiek 🙂 a mladšia 18mesačná má obvod hlávky 42cm 🙂

safranca15
14. nov 2013

moja sa narodila v 39tt a bola o 2 tyzdne vacsia a mala 3800g ked sa narodila teraz ma 2 mesiace a 3 tyzdne a ma 6500g a 63 cm a je uplne v poriadku za co bohu dakujem

pakin
14. nov 2013

Môj sa narodil v 40tt a vážil 2900g a 47cm. Všetko bolo a je OK. No čo, ani ja nie som veľká (158cm) 😀 Teraz má 12.6kg a 88cm 🙂

mahulenka87
14. nov 2013

Merania sú len orientačné. Odchýlka je až 600g 😉 Ale myslím si, že si v norme

pragmaticka
15. nov 2013

zienky a mali ste pri tych velkych babatkach aj velke bruska?? Lebo mne tiez uz od zaciatku tehu hovoria ze mala bude velka a tiez sme priblizne 2-3 tyzdne popredu, akurat brusko mam male..tak fakt neviem ci to je mozne, zeby bola az taka velka aj napriek tomu ze brusko mam fakt celkom mensie...Inak mi povedali v 36 tyzdni ze ma uz 3kg..tak ratam ze do terminu to asi na tie 4kg vyskoci..

anetkaadamko
15. nov 2013

môj v 36tt vážil............. 3800 a 52 cm moje bruško bolo ako 6-7 mesiac ..malé

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre