V ktorom týždni vám začali ranné nevoľnosti?

26. máj 2021

Dobré ranko, chcem sa spýtať v ktorom týždni Vám začali ranné nevoľnosti? Som cca v druhom tt ale ráno mi je strašne zle. Keď vstanem je mi ťažko a hrozne na zvracanie. Umývam si zuby a div že sa nepozvracam tak ma naťahuje. Nie je to ešte nejako moc skoro? Neviem prísť na to z čoho to môže byt lebo som myslela že z tehu to môže byt až omnoho neskôr. A ďalšia vec som nonstop hladná 😩 najem sa a za hodinu som znova hladná. Chlap sa na mna diva že či som v poriadku 😂

jarka26011
26. máj 2021

Ahoj, mne bolo zle ešte pred testom, tak riadne zvracat som začala cca tyzden po pozitivnom teste 🙂 pytala som sa dr na to, tak že som mala telo až moc citlive na hcg hormon😁 a chlap nech si zvyká😂

autor
26. máj 2021

@jarka26011 Už som si myslela že si niečo namyslam ale ako sa dá namyslat keď sedíš na wc a zrazu ta naťahuje a tie zuby no dovidenia ja keď cítim pastu mne je hneď na zvracanie 😂 rozmýšľam že si kúpim nejakú detskú sladkú pastu lebo tie biele mi nechutia

konikkon
26. máj 2021

Ak si v 2tt, tak z tehotenstva to určite nie je. V tomto týždni zena zvyčajne ešte tehotná ani nie je. V tomto týždni môžeš mať ledva tak ovuláciu.

petamich
26. máj 2021

v 2tt technicky prebieha ovulacia pri standardnom 28 dnovom cykle a ovulacii cca. 14ty den = nie vtedy skutocne nemozes zvracat ani mat ine tehotenske priznaky, lebo tehotna vlastne nie si 🙂 a teda v tele nemas HCG, ktore nevolnosti sposobuje

kedy si nala poslednu menstruaciu? za mna bud si sa sekla vo vypocte (pocita sa to totiz od prveho dna poslednej MS) alebo to co popisujes nie je sposobene tehotenstvom

autor
26. máj 2021

@petamich síce neviem ako sa to počíta ale som 2 týždne už po ovulácii (momentálne 33DC)

autor
26. máj 2021

@konikkon ovulaciu som už mala a tehotenský test mám pozitívny týždeň… 2 týždne sú to od ovulácie

konikkon
26. máj 2021

Takže si cca v 5 týždni tehotenstva a nevolnosti ti už môžu kľudne začínať.

mattkapd
26. máj 2021

Tehotenstvo sa počíta od 1.dna posledného menzesu.. Toto je moje 3 tehotenstvo a ani pri jednom som nevoľnosti nemala

petamich
26. máj 2021

pocita sa to tak ako som napisala 🙂 od 1. dna poslednej menstruacie - ak si dva tyzdne od ovulacie, tak si cca. 5ty tyzden tehotenstva a ano uz mozu zacinat ak si citlivejsia na HCG alebo ti stupa rychlejsie alebo to je vlastne jedno, uz mozu pomaly zacinat nevolnosti

autor
26. máj 2021

@konikkon naozaj som netušila že je to od začiatku ms. Ja som si myslela že od oplodnenia 😊

autor
26. máj 2021

@petamich viete lebo ja som mala odsledovanu ovulaciu na gynde a povedal nám že sa mame intenzívne snažiť tak sme sa snažili a pred týždňom som si robila test lebo som už chcela vedieť či sa to podarilo a mala som slabuckeho ducha a teraz je to už pekne vidno. Síce nie je ešte ako kontrolná ale je taká že ju už vidíte bez problémov.
Ja som si tak isto myslela že to nemôže byt z tehu myslela som že to príde omnoho neskôr ak teda vôbec.

autor
26. máj 2021

@mattkapd ja som ešte nikdy pozitívny test nemala nikdy som tehotná nebola tak som nazoaj nevedela ešte som to neštudovala

petamich
26. máj 2021

kazda to mame inak aj priznaky mame inak 🙂 niekto vobec, niekto uz pred meskajucou MS, niekto neskor - mne sice nezacali nevolnosti ale zacalo ma neskutocne naduvat ale neskutocne 😂 este pred ocikanim testu (a kedze uz som to zazila, len to vtedy nedopadlo dobre, tak uz som tusila, ze budem opat) a nevolnosti mi potom zacali asi v 6-7 tyzdni a poriadne 🙂 takze fakt nejdem tvrdit, ze to nie je mozne aj skor - kazda sme ina a gratulujem 🍀🤞🏻

autor
26. máj 2021

@petamich ďakujem veľmi pekne ❤️ Som rada za vaše skúsenosti. Akože ja chodím na WC každú chvíľu či vkuse cikat alebo na veľkú a stále prdim (s prepáčením)😂 ale pripisujem to ku gulášu ktorý jem už tretí deň 😂😂 a mala som extrémny problém za deň vypiť liter vody a teraz liter vypijem takmer každé dve hodiny 😂

autor
26. máj 2021

A inak poslednú ms som mala 24.04.

petamich
26. máj 2021

noo asi to nebude iba tym gulasom 😂😂😂 drzte sa!

autor
26. máj 2021

@petamich ďakujem moc stále si to ešte moc neuvedomujem budúci týždeň idem na prvú kontrolu na potvrdenie

autor
26. máj 2021

@petamich aj sa dosť bojím kvôli tomu že sme sa takmer 3 roky snažili a chodili do CAR a prvý krát mám pozitívne testy a bojím sa ze je ešte moc skoro a príde ms pretože mám veľmi nepravidelný

petamich
26. máj 2021

viem ako sa citis ver mi...ono je to vzdy hop alebo trop v tychto prvych tyzdnoch a zeny, ktorym sa nedarilo alebo nebodaj zazili nejake negativne skusenosti, potom chvilu chodia na wc s malou dusou, ci ta menstruacia predsa len nepride, na toto pomaha len zamestnat si hlavu, fyzicky sa trosku setrit, mysliet pozitivne (aj ked toto je najtazsie) a necitat katastroficke scenare na modrom koniku a googli 🤪

velmi ti prajem, aby bolo vsetko v poriadku 🤞🏻a onedlho si uz chystala vybavu

my mame o par tyzdnov termin a stale tomu nemozem uverit, vlastne uz aj mozem 😂😂 ten prvy trimester bol ale fakt narocny, mysliet pozitivne bol nadludsky vykon, takze to skutocne viem pochopit

autor
26. máj 2021

@petamich gratulujem moc a želám aby všetko dobre dopadlo ❤️
Áno odkedy som zistila že asi teda je možné že som tehotná a zbadala som dve čiarky na teste tak odvtedy nemôžem na to prestať myslieť. Len nech nepríde ms, nech to nie je biochemické, nech je to tam kde ma byt a nech je v poriadku a udrží sa 🥺😔 je to naozaj ťažké a ešte stále to nemám potvrdenie a čakať na to prvé vyšetrenie je ako za trest 😔 veľmi mi to ide pomaly

henrikir
26. máj 2021

ja som podla toho zistila, ze som tehotna 😂 zrazu jedno rano som sa zobudila a utekala na wc ked to bolo 2dni po sebe spravila som si test a bolo to

autor
26. máj 2021

@henrikir najväčšie problémy mám 2 dni z umývaním zubov ja fakt nemôžem tu pastu ani cítiť 🤷🏼‍♀️🙈

any14
26. máj 2021

Všetkým neveriacim - možno myslela , že je 2 týždne tehotná, čo môže byť aj cca 3. týždeň tehotenstva... Čerstvá skúsenosť na vlastnej koži spred mesiaca. Dva dni po skončení menštr. sme mali pomer, deň po ma začalo zvláštne bolieť brucho, každým dňom viac a viac, sťahy, kŕče, kŕče v slabinách, nohách, krížoch, pichanie, po 10 dňoch som išla k lekárovi, povedal mi...tehotná nie ste, máte len ovuláciu, ale ak sa tak cítite (lebo presne takto som sa cítila pred 5 rokmi pri prvom teho, bola som si skoro istá, aj keď u mňa otehotnieť je veľmi malá šanca), zoberieme Vám Hcg... Na druhý deň, áno, veď ste tehotná, Hcg máte 288, je to veľmi skoré tehotenstvo. O 5 dní na ultrazvuku malilinká bublinka, ozaj takmer nebadateľná, dr. mi vraví, otehotneli ste max pred 2 týždňami, ste cca v 3 - 4. tt. Čiže ja som ozaj, že sa niečo v mojom tele deje zvláštne, vedela na druhý deň po styku 🙂, aj sestrička mi vravela, že som veľmi citlivá na hcg, keďže som to sama spozorovala... Doma robený tehotenský test som mala vtedy negatívny..

dzejsik
26. máj 2021

od 5-6 tyzdna nevolnosti kludne mozu byt .. ja mam tiez tak a konecne prestavaju teraz v 12tom 😁 pasta detska alebo neochutena pomaha a pripadne aj kratsia detska curaproxka (ta od 3 rokov)

autor
26. máj 2021

@any14 jeeej tak super gratulujem ❤️ Je zaujímavé ako to dokáže ľudské telo dať najavo 😍 ja som to myslela tak, že som 2 týždne od ovu tak som si myslela že sa to ráta od ovulácie takze 2 tt ale ak sa to ráta od začiatku cyklu čo som netušila tak poslednú ms som mala 24.4. Takze je to mesiac 😊

autor
26. máj 2021

@dzejsik ďakujem pekne za radu musím skúsiť už som aj rozmýšľala že si kúpim tu detskú perličku 😅 pamätám si ešte z detstva že bola úžasná tak hádam ta by mi nevadila 😄

domka222
26. máj 2021

Začali cca v 6tt, ale také, že som nevládala fungovať celý deň

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adkarobko
26. júl 2021

Mne pocas nevolnosti pomahali prirodne lieky na nevolnost pre tehulky mozem len odporucit

adkarobko
26. júl 2021

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre