V ktorom týždni je najskôr možné podstúpiť amniocentézu?

24. jún 2022

V ktorom týždni je najskôr možné podstúpiť amniocentézu?

denden77
24. jún 2022

myslim, ze mne spominali 16tt.. ale ruku do ohna za to nedam 🤔

andrejka211
24. jún 2022

Ja som bola 2x a a mne vravela doktorka ze najlepsie je to medzi 16 a 19tt

autor
24. jún 2022

Ach, to je dosť neskoro. Myslela som, že to bude možné skôr, do nejakého 14 TT.

denden77
24. jún 2022

od 12tt mozes ist na Trisomy 🤷‍♀️

autor
24. jún 2022

@denden77 tie pre mňa nie sú smerodajné.

andrejka211
24. jún 2022

To sa vsetko stiha ja som isla v 19tt a vysledky su do 2 tyzdnov

autor
24. jún 2022

@andrejka211 áno, pred tým som bola aj ja po 19 TT opakovane. Akurát to už bolo pre mňa ťažké sa rozlúčiť s chorým bábätkom, preto som donosila. Teraz by som sa tomu rada vyhla.

mata_2012
24. jún 2022

Ja som bola v 14tt.

andrejka211
24. jún 2022

To mi je luto... Viem ze to je tazke...

veronika297
24. jún 2022

Ešte je tu možnosť odber choriovych klkov.
To sa robí skôr ako amnio.
Ja som na tom bola cca v 13 tt robí sa to tuším do 14 tt.

simonecka008
25. jún 2022

V skorom stadiubsa da ist na CVS - odber choriovych klkov.

simonecka008
25. jún 2022

Ale myslim ze to len do 14 tt

any_soj
25. jún 2022

Úprimnú sústrasť. Píšeš anonymne, tak možno ti nebude vadiť mi odpovedať - ak nechceš, prepáč za otázku. Rodila som mŕtvu, podľa pitvy zdravú, dcéru v 38.tt dovtedy bezproblémového tehotenstva. Najťažšie bolo, že tomu nič nenasvedčovalo, že som sa na to vôbec nemohla pripraviť vopred. Napriek tomu ale som vďačná za každú chvíľu s ňou a pôrod bol to najsilnejšie a najkrajšie, čo som kedy zažila - sme s manželom mohli pri ňom spolupracovať, že sme videli a držali telo nášho dieťaťa, ktoré vzniklo z našich tiel. Zažila som aj MA a keby som si mohla vybrať, čo z toho zažiť ešte pri nejakom ďalšom tehotenstve, vybrala by som si pôrod. Lebo hoci v mnohom náročnejšie, ale aj neporovnateľne väčším darom pre nás a našich priateľov bolo všetko to okolo Sáry. Rozumiem, že niekto iný to môže mať inak. Len by som sa rada spýtala, ako si to vnímala ty.

autor
26. jún 2022

@any_soj nás synček mal diagnózu. Očakávalo sa, že zomrie ešte v maternici, bojoval a zomrel pár hodín po narodení. Tehotenstvo s takto chorým bábätkom ohrozovalo aj mňa. 99% času som strávila v nemocnici, preč od svojej rodiny. Podstúpila som mnoho bolestivých a nepríjemných zákrokov. Prišla o obličku. Starší syn je tým poznačený, nepochopil prečo nemá brata. Ja si už ďalšie tehotenstvo s chorým bábätkom dovoliť nemôžem. Bola by to tretia sekcia, a to je u mňa konečný počet vzhľadom na môj zdravotný stav. Preto bude pre mňa jednoduchšie zísť z kratšej cesty.

any_soj
26. jún 2022

Mrzí ma to... 💔 Ale v niečom ti závidím - ja by som dala čokoľvek za to, aby Sára žila aspoň chvíľu po pôrode, aby cítila náš dotyk, počula naše hlasy. Keď sa nám rok na to narodila Juli, bola som neskutočne vďačná za každú chvíľu s ňou. Viem, že všetky naše deti raz zomrú, vnímam ako obrovský dar každú chvíľu, keďže každé je jedinečné, to, čo mi dala Sára, mi nemôže dať nikto iný.

tdominika
3. júl 2022

Baby bola som 22.6. na amniocenteze,myslite ze ak som nemala ziadne problemy po nej mohla by som ist letecky do turecka v auguste? Nie som na rizikovom len mi vysli zle vysledky z krvi 1:120 na DS..

kris_tin257
3. júl 2022

Prečo nepodstúpiš nifty pro testy? Sú najpresnejšie a najmenej invazívne

autor
4. júl 2022

@kris_tin257 nifty nedokážu určiť diagnózu, ktorá ma zaujíma. Je potrebná buď amniocentéza alebo kordocentoza

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre