V detstve som bola neurologická pacientka a teraz mi lekár neschvaľuje cisársky rez

mona1992
20. okt 2020

Ahojte, dnes som bola u svojho gynekológa a založili sme tehotenskú knižku, som v 13tyzdni. V detstve som bola neurologický pacient, 7 ročná (dnes mám 28rokov) som bola operovana na kavernom v mozgu, ktorý mi tlačil na pohybové funkcie(trasenie ruky, nohy, slabšie záchvaty). Oficiálne som z neurológie bola vyradená cca v roku 2005 ale vždy som bola opatrná a úprimne, vzd som rátala s tým, že pôjdem na cisarsky rez kvôli tlakom (neurológovia nevedeli, či chystá vznikla počas života alebo bola vrodená). Môj gynekológ mi povedal že toto nie je dôvod na cisarsky rez a vyslovene povedal, že v nemocni kde pracuje - v Ba v Ružinove - sa snažia pretláčať prirodzene porody a že možno ani keby som mala papier od neurológa tak to nemusí byt dostatočne na cisarsky rez. Ja úplne chápem, že je to prirodzená cesta ale zároveň nechcem aby sa mi niečo stalo. Povedal že keď sa chcem dať na cisarsky rez tak si mám viac menej hľadať iného lekára / nemocnicu - Antolská alebo Galanta (i keď ja by som rada šla práve do Ružinova a bola som doteraz spokojná so svojim lekárom). Vedeli by ste mi prosim poradiť? Máte podobne skúsenosti ? Ďakujem 🙂

renatka1985
20. okt 2020

@mona1992 tu pomoze jedine nalez od neurologa kde odporuci porod sekciou a porodnik, ktory to akceptuje.

ayanamirei
20. okt 2020

@mona1992 ked tvoj lekar odmieta sekciu, tak s nim proste nepohnes ☹ mrzi ma to, ale je fakt, ze v Ruzinove tlacia vela na prirodzene porody, aj napr. KP je podla nich ok na prirodzeny porod.

janinah
20. okt 2020

Nerozumiem aký nález od neurológa očakávas.ked si zdrava.inak by tá nevyradili a chodila by si na kontroly.

buducamama
20. okt 2020

@mona1992 ja by som sa tiez bala, skus sa poradit s neurologom o tom.

pseudomonas87
20. okt 2020

@mona1992 Ja na tvojom mieste by som si pekne nasla neurológa, čo ti napíše papier ze máš rodiť cisárskym a porodnika, čo to bude rešpektovať. Kavernom sa môže vyskytnúť všade, aj v oku, na mozgu, chrbtici. Ale to asi vies. Neriskovala by som. To ze gyndari by najradšej rodili aj patrocata prirodzene, to by mi bolo fuk. Ide o tvoje zdravie, aj za cenu žeby si mala rodiť inde
Drzim palce (Dr)

mona1992
autor
21. okt 2020

Ďakujem dievčatá. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Ide o to, že ja som ako mala spadla z bicykla ale lekári nevedeli nikdy zistiť, či som spadla preto, že ta chystá tam už bola keď som sa narodila :( alebo preto že to vzniklo pádom a tým pádom by mohlo vzniknúť opäť :( áno teraz som v poriadku ale kavernom môže hocikedy vzniknúť ... takze určite idem hľadať neurológa , ktorý mi dá jasne stanovisko a uvidíme čo potom gynekológ ...

juliet86
21. okt 2020

@mona1992 vzdy si mozes vybqvit aj osychicku diagnozu od psychiaatra....

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
21. okt 2020

@janinah no to vies. Zdrava. Ja na jej mieste riesim ten cisarsky tiez. Operacia mozgu nie je malickost a kto chce zostat po narodenini dietata s problemami. A pravdou zostava ze neurologia a neurochirgia najviac kriva co sa tyka diagnoz, liecenia a celkovo pomoci, pretoze liecit efektivne mozog je velmi tazke.

mona1992
autor
21. okt 2020

@kittykat22 našla som aj môjho neurochirurga čo má operoval.skusim ho skontaktovať , on je naozaj veľká kapacita vo svojom odbore . Ale máš pravdu, povodne som bola na Kramároch kde mi len cez nohu vtlačili do mozgu kontrastnu latku a povedali že tam nič nie len ale trasenie pokračovalo. Tak sme šli do Nových Zámkoch kde má profesor Rudinsky zoperoval hneď pretože to už bolo kalcifikovane a tlačilo mi to na mozog a pohybové schopnosti .... proste som mohla ochrnut.. určite to budem riešiť ! 🙂

kittykat22
21. okt 2020

@mona1992 dobre robis. Cisarskych rezov do aleluja pretoze niekto moderuje topstar alebo telerano. Myslim, ze sa jedna pacientka po prekonani operacie mozgu v detsve, sa v tej hromade celebritnych porodov strati 😀 Inak niektore nemocnice a lekari su nakloneni k CS viac a niektori menej. Skus najst takeho ktoremu to zilami netrha 🙂

mona1992
autor
21. okt 2020

@kittykat22 hej ja som chcela tohto lebo predsa len k nemu budem chodiť 8 mesiacov , ale čítala som aj naňho recenzie a že odhovára aj od epiduralky, že všetko prirodzene ale to ja toto nedám, môj prah bolesti ke na tom dosť zle 😀🙈

kittykat22
21. okt 2020

@mona1992 nemaj mu to za zle. Musi byt pre neho frustrujuce ked si vela zien diktuje akoby si zelalo porodit. Vlastne mu hovoria ako ma robit svoju pracu - a on ma za sebou gympel + medicinu + desiatky tisic hodin prace. Uricte mu to nie je prijemne. Dufam, ze to dopadne podla tvojich predstav 🙂 Vela stastia

mona1992
autor
21. okt 2020

@kittykat22 jasne , viem že mi nechce zle a mysli to dobre... uvidíme slusim niečo vyparat 🙂

kiki68
26. okt 2020

Chod k neurologovi a ten nech pise odporucanie na cs. Potom je dobre ist napr na Antolsku na rizikovu poradnu alebo Kramare. Ruzinov by som asi vynechala v tomto pripade.

kiki68
26. okt 2020

@kittykat22 ano ale on nie je neurolog. Ked sa nieco stane, tak niest nasledky bude zial ona. Mal ju poslat k neurologovi v prvom rade, ktory je odbornik na tu inu diagnozu.

kittykat22
26. okt 2020

@kiki68 nerozumiem preco mi to pises, ja s autorkou suhlasim. Niektori lekari zial ignoruju spravy od odbornikov. Kamaratka mala papier z neurologie a doktor jej CS nespravil, nechal ju rodit normalne. Pretoze bol za prirodzene porody a cisarske rezy sa mu protivia. Diagnozu na CS nepovazoval za dostatocny dovod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre