V 9. týždni + 1 deň nebije srdiečko. Je tam ešte šanca?

12. mar 2022

Ahojte,..ani neviem ako zacat. Včera som bola na prvom vysetreni v tehotenstve kde mi robili prvy krat sono. Zial ukazalo sa ze plod je o cca 2 tyzdne mensi ako by mal byt a nevideli ani akciu srdiečka.
Vôbec..ale vôbec som takuto situaciu necakala, aj ked ano viem stava sa to...ale ja som si to nechcela pripustit..a stale tomu nemôzem uverit...akokeby cely vcerajsi den je zly sen z ktoreho som sa dnes zobudila.
Malo to byt nase prve, vysnívané dieťatko. Podarilo sa nam hned na prvy krat, preto mi je velmi divné preco sa toto stalo. Nemam vôbec ziadne bolesti, ziadne krvacanie, spinenie..nic...
Od zaciatku tehotentstva som nebola chora, neuzila ani jeden liek, davala som si naozaj na vstetko pozor..a predsa sa nieco pokazilo 😢😢
Dr. mi odporucila ist na kyret v stredu, to je po 5.dnoch od tohto zistenia , nieje to skoro?
Co myslite, je tam este nejaka sanca?
citala som tu rôzne pribehy zien kde akcia srdiecka neskôr predsa nabehla..aj ked je to asi velmi malo pravdepodobne ale nadej umiera posledna😢
ja neviem co mam robit :( dala by som vsetko za to aby sa to srdiecko predsa ukazalo.

diamond007
12. mar 2022

Ja som mala toto isté s prvou, v 8+3tt že nebije srdiečko že nech nikomu sa nechvalim o tehotenstve a mala som dôjsť o pár dní na kontrolu prípadne objednanie kyretu hneď.
Ja som odmietla, cítila som že je všetko v poriadku. Aj keď teda ja som to zobrala športovo, nebude prvé tak bude druhé ale teda nejako som tomu neverila 😉 ukázala som sa až o 2tyzdne a srdiečko už bolo 🤩 daj tomu čas, veď keď je o 2t menšie tak ešte tam vôbec nemusí byť. Zbytočne ťa asi vystresovali.

autor
12. mar 2022

@diamond007 myslis ze mam ten kyret odmietnut? teraz v stredu?

autor
12. mar 2022

vcera som preplakala uz cely den...az dnes ma napadlo ze co ak predsa...sa stane zazrak😢

zojeva
12. mar 2022

Ktorý tt by si mala byt ?

autor
12. mar 2022

@zojeva podla poslednej MS dnes 9tt+2d

bambulienka25
12. mar 2022

@zojeva v nadpise píše 9+1

nika_val
12. mar 2022

Mala som presne to isté ešte tyždne rovnako 🙁 len ja som raz zašpinila ružovkasto a mala som bolesti slabé (ale tie som mala od vtedy čo som zistila že som tehotná stále)
Nečakali sme to, nepripuštala som si to.. a tiež mi hned odporúčali kyret.. ja som išla ešte k tretiemu dr a ten povedal že nech počkám týžden a ak ani po týždni nebude akcia srdiečka tak potom už aj on odporuča kyret..
No o 4dni čo mi to zistili sa spustilo krvácanie a začal potrat..išla som do nemocnice potrarila som prirodzene ale kedže v maternici zostali nejaké zvyšky tak som aj tak musela ist na kyret nakoniec 🙁😥 teraz som mesiac po
Neviem či 5dni je malo alebo nie, mne kazal ten jeden dr čakať 7dni další dvaja dr tomu už nedavali šancu...ale pred samotnym zakrokom ti musia urobiť ešte ultrazvuk a ak nie tak si to vypytaj ked budeš v nemocnici

adriannasvk
12. mar 2022

Hlavne klud a ziadny stres,mohla si mat posunutu ovulaciu a teda si bola na sone skoro. Objednaj sa na kontrolu o cca tyzden a uvidis. Drzim palce😊

diamond007
12. mar 2022

Ja skôr jak o týždeň by som nedošla. Buď sa spustí samovoľne ak to je potrat ( ako píše nižšie) alebo o týždeň neskôr. A to mne v 8+ nevravel že som pozadu ani. Ja by som tomu dala týždeň šancu.
Ja som to neriešila a nechala plynúť, trošku som šla na kontrolu po dvoch týždňoch s hrcou v hrdle ale tak dopadlo to super.
Keď si 9+2 a vravia že o 2t menší plod, môžeš byt kľudne aj v 7mom. Týždeň určite by som tomu dala ale ja sa na lekárov nespolieham odvtedy.

autor
12. mar 2022

@adriannasvk to neviem,lebo mne vysiel pozitivny test este asi 5 dni pred terminom MS...takze zhruba to bolo 10 dni po ovulacii

autor
12. mar 2022

@diamond007 ja tiez by som mozno aj pockala ale strasia ma ze dostanem otravu krvi, ze to nieje dobre ak mam v tele 2 tyzdne mrtvy plod

diamond007
12. mar 2022

Strašia ťa dokým sa necháš zastrašiť.
Mňa strašili keď som so zdravým dieťaťom odchádzala s pôrodnice že ju zabudli deň predtým odvážiť a že ju neprepustia a mňa áno. (4 dní po pôrode).
Lekári vedia len strašiť a strašiť.....
Pridaj sa na fcb, skupiny Ambulantný pôrod alebo Pôrod doma na Slovensku.
Baby tam čakali aj na domáce potraty. Doporučujem tie stránky 😉 poradia ti, psychicky podporia. Držím palce nech to dobre dopadne

diamond007
12. mar 2022

Telo je predsa dokonale, áno môže sa stať hocičo, ale na čo to hrotit? Nie všetci sme tabuľkový. Nepripúšťajú si to toľko k srdcu čo vravia lekári. Ak si dva týždne pozadu, vôbec tam srdce nemusí byť. Ak teda neviete kedy ste presne splodili dietatko

miskamicha
12. mar 2022

Ano...pockala by som urcite. Nedovolila by som to. Aj ked hrozia komplikacie ale pockala by som. Ale ak mas pravidelne cykly tak asi tk dobre nebude. Ale bodaj by sa dr mylil. Drzim palce...viem ako ti je. Zalezi aj od kvality usg pristroja... u mpjho dr so spickovym usg bolo srdiecko uz 5+4 ...a nasledne na pohotovosti 6+1 nevideli ani plod!!!!!!!! Tie nervy a stres boli strašne!

autor
12. mar 2022

@miskamicha praveze cykly mam pravidelne vzdy tak 28-29dni cca posledne obdobie :(

miskamicha
12. mar 2022

Lenze mohla si mat kludne posunutu ovulaciu teraz...aj ked by si bola 7+1 mali by srdiecko bit..ale ani tie merania nie su presne. Pockaj este...poradila by som sa s dr v nemocnici. Je mi.luto co prezivas... ja som behom 9 mesiacov potratila 3x... nasledne som otehotnela a uz mam doma dcerku 🙂

autor
12. mar 2022

@miskamicha a musela si tiez na kyret? velmi sa toho bojim :(

miskamicha
12. mar 2022

Nie..odislo to same. Ono kyret ak musis tak musis...porad sa aj s inym dr.

autor
12. mar 2022

Neviete o nejakej ambulancii v BA..kludnej aj sukromnej kde si za to zaplatim kde by som zavolala a spravili mi teda este jeden ultrazvuk a vypocula si nazor ineho Dr? lebo ziadneho takeho nepoznam kde by ma zobrali hned...najlepsie v pondelok :(

markaterka
12. mar 2022

Ja som išla prvýkrát doktorovi v 6tt, bolo vidieť iba žĺtkovy vak, o týždeň na to, bolo vidieť len plod, bez akcie srdiečka, o týždeň na to už aj srdiečko bilo. Mala som posunutú ovuláciu a tým pádom to vôbec nesedelo. A už mám 5 ročnú dcéru.
Tretie tehotenstvo, išla som v 7tt, zase plod bolo vidieť, srdiečko nie. O týždeň na to aj srdiečko, ale v 12tt som začala krvácať,a teda masívne, musela som ísť na kyret.

nika_val
12. mar 2022

Určite sa nenechaj zastrašiť doktormi..
Ja som mala v sebe približne 2tyždne mrtvy plod a nič mi nebolo.. jasné stať sa môže sa čokolvek ale netreba myslieť ma také
Týždeň čakania ťa nezabije, buď to týždni tam tá akcia bude alebo nie alebo sa potrat spustí sám
Mne keď sa to dialo tak vela žien na MK tu písalo že zvládli potrat samé doma.. ten moment ako taký by som aj ja dala doma ale ja som mala silné bolesti príliš tak som radšej išla do nemocnice
Takže ak si na to trufneš môžeš kyret uplne odmietnuť a počkať doma či sa spustí (na spustenie potratu je bezpečné čakať max 3 tyždne od zistenia ak sa dovtedy nespustí vtedy sa kyretu už nevyhneš)..
Ale za mňa čo sa týka zákroku nemáš sa čoho bát..ja som pred zákrokom krvávala ako taká silnejšia ms a po zákroku už nič len špinenie slabé, žiadne bolesti

autor
12. mar 2022

@nika_val bojim sa preto..lebo som citala ze riziko je ze ak sa pri zakroku poskodi maternica, bude problem s dalsim tehotenstvom...prinajhorsom uz nebudem mat dieta nikdy

e1i
12. mar 2022

V utorok som bola 9+2 a babo malo 26mm.mrzi ma to ale asi to u teba nebude mat šťastný koniec. Srdiečko sme mali potvrdene uz 6+5.

autor
12. mar 2022

ach...normalne nemôzem uverit ze taketo nieco sa tyka mna 😢 Neprejem toto zazit ziadnej zene..Pre mna je toto momentalne najhorsie co sa mi v zivote stalo 😢

matkahelka
12. mar 2022

ja ti silno, silno, silno drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo 🍀❤
Nechcem ta strasit a ber prosim moj koment v dobrom, ale ak by k tomu doslo, to samocistenie si premysli. ja som minuly rok ako tehotna lezala v nemocnici par dni, so mnou v izbe kocka, ktorej tiez radili nejake dobre duse neist na kyret, ale pockat, kym sa sama vycisti. skoncila v spitali v hodine dvanastej. tyzden lezala na jis, potom 5 dni so mnou v izbe, ja som uz sla domov a ona este zostavala. liali do nej atb v infuzkach, predtym transfuziu krvi. vyzerala akoby utiekla hrobarovi z lopaty, vladala prejst len par krokov. bola som svedkom toho ako primar na vizite jej povedal, ze lutuje, ze existuje gdpr, lebo ju by dal ako odstrasujuci priklad, ze sa ma verit medicine a nie babskym povedackam.

e1i
12. mar 2022

@diamond007 9+2 je uz 10.ty tyzden. Srdiecko byva vacsinou okolo 7tt 6+nieco

ivangeline
12. mar 2022

Nemusis predsa na kyret. Mozes pockat par dni...nvm kolko sa odporuca... a ak da nevycistis sama,tak pootom. Nemalujme vsak certa na stenu a pockajme. Mozno este bude dobre. 🙂

autor
12. mar 2022

@matkahelka dakujem 🙏 za podporu🙏

autor
12. mar 2022

pritom aj tehotenske priznaky stale mam, nechutenstvo...a den pred tymto sonom som si len tak robila jeden tehotensky test ktory mi lezal dlho v policke...a ciarky boli obe silne...preto nechapem toto cele😢

e1i
12. mar 2022

A mas vylúčené mimomaternicové tehotenstvo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre