V 38. týždni je bábätko veľké ako v 34. týždni

ines70
1. feb 2015

Ahojte prosim vas ma niektora skusenost munuly stvrtok som bola na poradni kde mi doktor pivedal ze maly ma asi pupucni.snuru omotanu okolo krku prietoky vporiadku aj srdiecko a ze jeho vaha je mensia tak nas hned predpisal do nemocnice kde nas prijaly ked ma vysetrily povedaly mi ze vsetko je vporiadku aj odozvy aj prietoky a ze to ze maly je mensi nieje ziadny problem lebo aj prvy syn sa nsrodil s2750 vahou aze do terminu bude mat aj druhy syn tak ze nemam sa bat chcely si matam nechat na pozorovanie prietokov ale ja som podpisala papiere a isla domou tam bysom sa len viac stresovala v pondelok iden svojmu ginekol.pohyby su vporiadku termin mam13.2 uz sa neviem dockat ale mam obavy

ines70
autor
1. feb 2015

Len brusko ma na 34tt

oladuna
1. feb 2015

@ines70 ty si podpisala papiere ze ides domov...to ti nezalezi na tom ze sa moze nieco stat a v nemocnici by to lepsie ustriehli? Ved uz len 2 tyzdne.no neviem, ci by som to ja takto riskla.lekar ti povedal ze bolo vsetko ok....a to akoze hladas odobrenie ohladom prepustenia z nemocnice tuto na MK? Mozno som to teda nepochopila ale ja by som ostala pod dohladom v nemocnici.

jjanulkaa3
1. feb 2015

@ines70 ahoj ako pise
@oladuna tiez by som to neriskla predsa len nevies co sa moze stat a tam by to hned riesili zostala by som aj ked by bolo treba mesiac lezat v nemocnici, mas len dva tyzdne do TP v poho by si to zvladla. Nestresujes sa skor takto ked si sla domov ze ci sa hybe atd...pozor na to stalo sa ze jedna pani citila babo ako sa hybe a bola to Bohu zial iba gravitacia...naozaj netreba podcenovat a treba vydrzat!! Prajem nech vsetko dobre dopadne.

julka188
1. feb 2015

mna prijali v 37 tt kvoli tomu ze maly bol maly na svoj tyzden, tiez som mala vsetko ok, ostala som a o par dni /cca 5/ som dostala preeklampsiu /dovtedy tlak ukazkovy/, robili mi akutnu sekciu, pupocnik bol dvakrat omotany, voda zacala zelenat, takze maly mal zrejme uz problemy skor s vyzivou /prietoky, hoci podla sona to bolo akurat v tom momente ok/, nastastie sa na to prislo vcas, ale tiez keby som bola doma, tak si asi na to ani nepridem, lebo ma vobec nic nebolelo, navonok som len opuchla, co kazdy povie, ze je to normalne... v nemocke je to stres, ale doma podla mna asi aj vacsi. nechcem ta strasit teraz ja 🙂, ale ja by som sa v pondelok dala vypisat...

ines70
autor
1. feb 2015

ja som sa v nemocnici pitala doktora ze ci je dieta neako ohrozene ohladom toho ze ma mensie brusko a povedal ze nie prietoky mi maly kontrolovat raz za den a tak sme sa dohodly ze to mi moze aj moj ginekolog vpiatok som bola a vsetko ok teraz iden v pondelok a takto budem chodit kazdy den ak by bolo nieco zle samozrejme ostanem v nemocnici ale aj ginekolog mi povedal ze sa nemusim nicoho bat

anketkarka
1. feb 2015

ked chodis na tie prietoky kazdy den, tak je to myslim ok...to iste by Ta cakalo v nemocnici a doma je doma...len si kontroluj pohyby babatka a pri prvej neistote by som sa ponahlala do nemocnice...bola som rovnaky pripad, len este problemy s prietokami...napokon to ukoncili skor, lebo nechceli riskovat, ze babo zomrie a predsa vonku na neho vedeli dat pozor 24h a nie len ten moment, ked som isla na prietoky...

tana2278
1. feb 2015

@ines70 Bola som na tom podobne, ale mne hospitalizaciu ani nenavrhli, ani by som neostala. Mala som doma 18 mesacneho syna. Dcera sa narodila v 38+ nieco v poriadku s vahou 2800g. Zaostavala uz hadam od 32-34tt, ale ziadnu pricinu nenasli. Len som chodila castejsie na prietoky. Starsi syn sa narodil tiez s hmotnostou 'len' 2700g.

ines70
autor
1. feb 2015

@tana2278 aja mam doma skoro 3rocneho syna aspon niekto ma pochopil dakujem

ines70
autor
1. feb 2015

@anketkarka aja si to myslym zatial vsetko ok pohyby dobre ak bysami nieco nepozdavalo tak idem do nemocnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre