V 24. týždni mám krčok skrátený na 2,5 cm

evkao
7. sep 2016

Ahojte dievčatá, som 23+2 tt (zacinajuci 24tt) a na cervikometrii mi zistili, ze mam krcok skrateny na 2,5cm. Bolesti nemam, brusko mi obcas tvrdne- cca 3x denne. Zajtra idem k doktorovi, predpokladam, ze ma posle do nemocnice, a uz teraz mam strach ☹ Mate s tym niektora skusenost, alebo poznate niekoho, co mal podobny problem?

fialka1989
7. sep 2016

Ja som to mala..v pondelok som bola u lekárky neposlala ma nikam a výsledok potrat v 20tt v piatok...otvorila som sa rozkrvacala a bum...rychlo to ries a len lez iba na wc a sprchu..

evkao
autor
7. sep 2016

@fialka1989 :( tak to mi je naozaj luto....lezim, nohy mam skoro na plafone, k doktorovi mozem ist az zajtra, dnes neordinuje :(

fialka1989
7. sep 2016

Nič nedvyhaj čim na najmenej chodiť...moja mala stále cas a výsledok je aký je...posledné my povedala ste mlada bude ďalšie..drzim palceky až to dopadne dobre

evkao
autor
7. sep 2016

@fialka1989 dakujem, dufam, ze bude dobre, keby tak clovek mal zazracnu gulu..🙂 no pristup tvojej doktorky - neriesit a potom povedat nieco take - je viac ako necitlivy, rychlo by som ju vymenila :-/

fialka1989
7. sep 2016

Prosim ta ak môžeš svoj stav konzultuj aj z druhým lekarom ...je to pre vase dobro ..ja sa tiež idem k inému na vyšetrenie kvôli tomu aby sa to neopakovalo

kikus48
7. sep 2016

@evkao magnezium ti predoisali ? Ked ti aj tvrdne brucho tak 3x2 tbl, a mozno by bolo dobre si aj polezat v nemocnici.

evkao
autor
7. sep 2016

@kikus48 magnezium beriem, ked som bola este naposledy u doktora vravel, ze ked netvrdne casto a je to bez bolesti, je to v poriadku, ze aj maternica sa natahuje a to niekedy sposobuje aj tvrdnutie - a aj ten moj drobec sa stale vrti 😀 ale davky zvysim, mala som len 2xdenne

tyelde
7. sep 2016

Ja som mala tak od cca 18tt, v nemocnici som nebola, 2 mesiace som ležala doma, potom som sa na to vyprdla, odletela za priateľom do zahraničia, tu som behala jak srnka a nakoniec som prenášala... Hlavne sa nestresuj a mysli pozitívne

evkao
autor
7. sep 2016

@tyelde tak to je krasne, potesila si ma 😀 tak nemocnicu si neurcim sama, uvidim, ci ma posle doktor, ale verim, ze pozitivne myslenie urobi vela 😉

mina152
7. sep 2016

@evkao sestra mala skrátený krčok dokonca na 1,5 cm, mala predpísaný kľudový režim, ale pri dvoch deťoch sa ho dodržiavať na 100% nedarilo, od polovice tehotenstva sa jej minimálne raz do týždňa spustili kontrakcie, trikrát skončila v nemocnici na lôžku, z toho prvé dva razy podpísala reverz, tretíkrát sa už neodvážila, TP 1. 9. 2016, porodila 27. 8. 2016 zdravého chlapčeka 🙂
celé tehotenstvo mala nejaké problémy, ale nakoniec všetko dobré dopadlo 🙂
ako písala @tyelde, hlavne kľud, žiadny stres a pozitívne myslenie
magnézium som kvôli rôznym krčom a tvrdnutiu v tehotenstve tiež užívala 3x2 tbl

lucinka511
7. sep 2016

@fialka1989 ahoj citala som tvoj prispevok.to je mi luto.ale bolo to pre ten krvok? lebo niektore zeny su otvorene uz v 7mesiaci a nejako to vylezia. dolezite je aby ten krcok bol pevny a neotvaral sa .inak moze byt aj krattky.jedna znama mala krcom v 15tt na 1 cm.potom 0 . a vyezala to do 33 tt

evkao
autor
7. sep 2016

@mina152 dakujem, som kludnejsia 🙂 ja tiez akosi ten kludovy neviem dodrzat, ale teraz som taka vylakana, ze budem kludne aj v polohe netopiera az do konca, ak to pomoze 😀

mackova11
7. sep 2016

ja som mala podobne od 5m....dokonca otvorena na spic prsta...potom na 1cm...a ku koncu na 1,5cm...krcok skrateny ale drzal.......odychovat doma..bola som na tyzden v nemocke na magneziach ale pustili domov nakolko som sa citila ok a nezhorsovalo sa to.....a rodila som 1den po druhom termine :_)

mackova11
7. sep 2016

jaj a este porod bol super lahko rychly......odychuj a bude to ok neboj nic

zuzula234
7. sep 2016

Ja mám skrátený krčok od 17 tt a som doma na PN. Snažím sa oddychovať ale pri synovi to akosi moc nejde 🙂 a krčok našťastie stále drží. Momentálne začínam 31tt. Užívam magnézium 3x1. Doktor mi hovoril, že nemusím ležať celý deň, ale mám veľa oddychovať, nohy hore,nič ťažké nedvíhať. Držím palce 🙂

evkao
autor
7. sep 2016

@mackova11 dakujem, hadam sa zajtra dozviem, ci nie som aj otvorena, lebo ten doktor co mi robil sono, mi nepovedal vela, iba ze to vyzera zle, krcok ma 2,5cm a mam ist za svojim doktorom, takze velmi mudra som neodchadzala, skor dost vylakana :( ale dufam, ze drobcovi nic nechyba a este nejaky ten cas vydrzi 🙂

evkao
autor
7. sep 2016

@zuzula234 dakujem za povzbudive slova a drzim palce, nech to uz dobre dopadne, uz to mas za par 😉

mackova11
7. sep 2016

@evkao urcite ano takto pred rokom som na tom bola podobne o tyzden oslavime 1rocik..dokonca ja som v jeden den bola na 3D utz a aj rano na poradni a na utv som sa dr zdoverila tak ma pozrel aj on uz nepamatam presne ale krcok mal rozdiel okolo 1cm a som sa cudovala ako to je mozne tak ze aj krcok treba vediet merat.... odvtedy som si povedala ze to bude ok a nestresovala aj ked sa to niekedy nedalo.....ale vela zien ma s krckom problem tak ono ak nie su bolesti neboj babo sa vypyta aj tak sam....a aj psychika robi vela.....mne moj dr chcel dat pesar ..ja som odmietla isla do nemocky kde som chcela rodit a tam mi povedali ze pesar nedavaju roky lebo ze infekcie a tak..tak si ma tam ponechali a popozerali ale aj ctg boli stale dobre..tak ma pustili..cize 100dr 100nazorov fakt na hlavu..a vyber si

lucinka511
7. sep 2016

krcok sa le meria len za pomoci sondy nie cez brucho..no ale ked napr urobia Morfokogicke sono da sa tam tiez dobre odmerat krcok?
ja som po konizacii a mam tez obavy ako to bude so mnou.

kikus48
7. sep 2016

@evkao no v 24 tvrdnutie a skrateny krcok, ja by som mg zvysila urcite. Drzim palce.

evkao
autor
7. sep 2016

@kikus48 dakujem 🙂
@lucinka511 krcok sa meria zospodu, vaginalnou sondou, cez brusko ti to asi neomeraju, ale skus sa opytat...na cervikometriu (meranie dlzky krcka) posielaju doktori, ak sa im nieco nezda, ako doplnkove vysetrenie

lucinka511
7. sep 2016

@evkao dakujem to vuem len idem na morfol. a ze ci sa da dva v jednom zmerat☺ taketo sondovanie tez nie je najlepsie.ked sa robi casto..cervikometria sa meria sondou..ci? mne raz v 9 tt namerali.2.3.mm ake neviem ako to merala.potom za 11 dni v 11tt 4.6cm iny dr. teraz som v 19tt .ake vraj zatial bolkrvok ok .v 16tt merany...a teraz pojdem v 20tt na to morfol.tak sa ooytam.nech mi premeraju.lebo jabsa setrim ale chcela by som sa uz zacat triska hybat.

denisa172
7. sep 2016

@evkao ja mám po dvoch konizáciách krčka maternice, krčok 2,3 cm. Teraz som 34 tt. Chvíľu som bola na infúziách v nemocnici. Teraz som doma, magnézium 3x1 tabletka a kľúčový režim 😊

lucinka511
7. sep 2016

@denisa172 ahoj a ten krcok si mala od zaciatku taky kratky? a tebw robili konizaciu elek sluckou.alebo ti ho aj rezali?dakujem

evkao
autor
7. sep 2016

@denisa172 tak drzim palce, to je uz pohodicka tyzden 🙂 ja prave nemam za sebou konizaciu, ani ziadnu operaciu, potrat ani nic podobne, prve babatko, 23+2tt, tak preto sa to doktorovi nezda :-/ ved ratam aj s nemocnicou, ale nerada by som tam bola az do porodu 😝

lucinka511
7. sep 2016

@evkao ty ken lezat a kezat.keby to bolo zle dr vtedy davaju aj utrogestan do posvy.

denisa172
7. sep 2016

@lucinka511 pred operáciami bol normálny, kvôli zmenám rakovinotvorných ma dvakrát operovali elektrickou slučkou. Druhýkrát preto, že prvýkrát nezobrali všetko.

denisa172
7. sep 2016

@evkao po pravde, so mnou ležali dievčatá, ktoré mali tiež takýto problém ako ty. A niektoré ležali až do pôrodu. Ale ak sa neotvaras (boli aj take, čo sa otvárali, ležali do pôrodu), tak by to nemuselo byt také hrozné. A doktor musí vedieť, či ťa má poslať do nemocnice alebo nie 😊

lucinka511
7. sep 2016

@denisa172 to viem.ze pred ope normalny.ale myslela som ze uz na zaciatku tehu bol 2.5cm? alebo sa ti skraril pocas tehu.. a dva jrat ti urobili elek sluckou?prepac.som zvedava .zaujima ma to.mne robili 1x elek sluckou.nemala som ziadne rakovinive zmeny.len tam cosi bolo a teraz som tehu takze tak. raz mi ho namerali v 9tt ze 2.3cm a o 11 dni ze 4.6 cm tak neviem aky bude teraz v 20 tt

denisa172
7. sep 2016

@lucinka511 na začiatku som ho mala cez 2,5 cm a teraz už 2,3 cm naposledy. Hej, 2x slučkou, teraz mám kontrolu až po pôrode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre