Užívanie Stadapyrinu po 16. týždni

iveta5482
17. aug 2024

Dobrý deň,

mám tu nejakú mamičku, ktorá začala brat stadapyrin až po 16 tt? Momentálne už druhý deň užívam Clexane, ale gynekológ mi povedal, ze mám začať užívať súčasne aj Stadapyrin. Za každú správu ďakujem.

ina2405
17. aug 2024

@iveta5482 ja som užívala aspirin (to isté ako stadapyrin) až do 34.tt zároveň popri pichaní fraxiparínu (podobné ako clexan)

iveta5482
autor
17. aug 2024

@ina2405 kedy ste začali užívať stadapyrin? Predpokladám, že už niekedy v 12tt.

ina2405
17. aug 2024

@iveta5482 ja už vo 8.tt, ale dôvod na to gynekológ mal, keď ho nasadil. Nevyšlo vám zvýšené riziko preklampsie? Vtedy sa zvykne dať. V každom prípade sa opýtajte, prečo ho treba. Mne ho dali kvôli veku preventívne.

iveta5482
autor
17. aug 2024

@ina2405 jeden lekár vraví, že až sa nezačne užívať do 16 tt., už stráca význam. Nestretli ste sa s tým?

ina2405
17. aug 2024

@iveta5482 stretla, preto by som sa opýtala lekára presne na to.

kiki68
17. aug 2024

To Bude ako Thromboass, tiez som mala do konca 36tt, krasne to fungovalo, hned ako sa vysadil, tak po tyzdni uz zacali but o dost horsie vysledky. Takze za mna najlepsia vec

kiki68
17. aug 2024

@iveta5482 stretla, idealne je medzi 12-14tt, Ale stale to moze velmi pomoct. Ja by som bez toho podla mna rodila v 24tt. Moje telo nejak bralo tehu ako otravu. Aspon tak reagovalo

iveta5482
autor
17. aug 2024

Takze si myslite, že začatie užívanie stadapyrinu aj po 16 tt., ma ešte stále význam?

e1i
17. aug 2024

@iveta5482 ja este pred tehotenstvom,v tehotenstve aj aj sucasne s clexane 0,4. Kvoli syndromu lepivych dosticiek. A ASA sa pouziva aj ako prevencia preeklampsie

martaatram
18. aug 2024

Ja beriem stadapyrin na zaklade vysledkov z hematologie lepive dosticky a zla zrazanlivost krvi vzdy pri vklade plus clexan/fraxik
V 1 centre lieky vzdy vysadili a nechali len clexan/fraxik 10 vkladov nic…
2centrum hned ori prvom vklade nasadili aj stadapyrin aj clexan a uspesne tehotenstvo … za mna urcite mi to dopomohlo stadapirin som brala myslim do 30 tt clexan este do 6 nedelia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre