Užívanie hydrokortizonu a prednisonu v tehotenstve

marcaradko
23. júl 2013

ake njvyssie davky ste brali a ako dlho?narodili sa vam zdrave deticky?ja som 26+1tt.uz druhy den beriem 30mg prednison a 100g hydrocortizon na den.koli alergii-vysevu na celom tele ktory nasledne zapuchne a dalej sa to zacina diat zvnutra,ten hydrocortizon to tosku stiahne.ine lieciva nemozem koli alergii.

monyccka
23. júl 2013

@marcaradko ja som brala injekcne hydrokorti tri dni a dalsi mesiac prednison 5 dni 20mg kvoli alergii. A deticky mam chvalabohu zdrave. Neries, aky to bude mat vplyv, neberies to pre radost. Nie je moznost situaciu riesit inak, takze je to najlepsie mozne riesenie pre teba a tym ajpre babo. Ak by si to nebrala, rizika pre bbo by boli este vyssie. Anafylakticky soknie je sranda. Mysli pozitivne, snaz sa vyhybat alergenom, ak je to mozne a pohladkaj babo, ze to spolu zvladnete. 🙂

marcaradko
autor
23. júl 2013

@monyccka ake davky ti pichali?resp kolko mg na den si mala?a potom ti nedali predison na postupne znizovanie tych steroidov?ak sa smiem spytat au alergiu si mala?a v kolkom tt si to brala,resp. v kolkom mesiaci tehu?mas pravdu bez toho byt nemozem a rizika by ozaj boli vacsie,keby mi museli pichnut pri soku valku davku.alergeno sa vyhybam uz treti den a neak ziadna zmena len horsie.dva dni som len suchare jedla ale to mi dr. zatrhla koli babu.takze zemiaik,ryza,chlebik s maslom a tak 😒
dakujem za odpoved,povzbudila si ma ;)

kiki68
23. júl 2013

suchare by som nejedla uz kvoli tomu,ze muka je casto alergen sam osebe,takze asi by som na to isla ako u psa (mame tazkeho alergika,uz nam aj isiel do soku par krat) a teda skor strava zemiak, mozno ryba, ak nie si na nu alergicka, pripadne kralik,ale z domaceho chovu. K tomu skus zeleninu ako je cervena repa,ale nie ju zavarat. Doba kym sa vyplavi alergen z tela tak ta je rozna a moze to trvat aj par tyzdnov. Ale priznaky by mali slabnut. A aj vies na co vsetko si alergicka? ci tam nie su nejake silne externe podnety,co by robili silnu reakciu.Ak to nebudes brat dlho,tak babu by to ublizit nemalo.

monyccka
23. júl 2013

@marcaradko hmm bolo leto, takze som mohla byt niekde medzi 5. A 7.mym mesiacom. Som alergicka na ustipnutie hmyzom, po obycajnom ovadovi zvycajne skoncim s prednisonom aspon na 5 dni, osy su uhlavny letny nepriatel a srsen je pre mna jasna sprava. Prvykrat som skoncila v nemocnici, kedze som bola tehu a ustipla ma osa do nohy, nechali ma na pozorovanie. Ake davky hydrokorti som dostavala neviem, vtedy som to neriesila. Bala som sa obabo aj o seba, ked mi modrala noha, tak aj o nu 😉 dnes sauz pousmejem, vtedy mi nebolo vsetko jedno. A prednison beriem automaticky pri vacsich stipancoch. Najskor 20mg denne, kym opuch nezmakne a potom postupne znizujem davky do odpuchnutia. Modriny mavam aj mesiac po dolieceni,. Mam aj adrenlinovu injekciu pre pripad nudzd, ale zatial som junepouzila, je to fakt krajne riesenie. Napadlo mi, ci si nezmenila prasok, avivaz, mydlo, sprchac a pod, na to ja zvyknem zreagovat okamzite. Ariel, persil, silan uz nevrr ever.

lovula
24. júl 2013

@marcaradko beriem prednison od svojich 10 r. a mám dve zdravé deti. Prvý kojený do 9 mes. potom som ho musela odstaviť, lebo mi pribudli ďalšie lieky. Druhého zatiaľ kojím a budem pokiaľ sa bude dať.
Prednison je kortikoid a dáva sa aj predčasne narodeným detičkám, ktoré nemajú úplne vyvinuté pľúca na urýchlenie vývinu, takže bábu určite neublíži

miysa
10. nov 2014

@lovula Ahoj, chcem sa opytat ci ti bolo z neho zle,alebo palila zaha ? Mne ho momentalne pridali k liecbe, som v 30+5 tyzdni, zatial druhy den ho beriem no zaha ma pali hrozne :(

lovula
11. nov 2014

@miysa pochybujem, že je to z prednisonu. Je to asi len klasické tehu pálenie záhy. Kúp si na pitie obyčajnú fatru, ja som tomu neverila, ale fakt zaberá úžasne

miysa
11. nov 2014

@lovula dakujem 🙂 aj som si myslela, lebo nevolnost udavaju pridlhodobom uzivani. Maly uz ma asi malo miesta a kope kade tade, vyskusam tu Fatru 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre