Užívanie Betaloc ZOK 25mg v tehotenstve

cloe123
1. feb 2020

Ahojte som v 7tyzdni. Beriem betaloc zok 25mg. Beriem len polovicu tabletky rano. Je to najmensia davka aka sa da. Mam problem s vysokym pulzom a pocitujem extrasystoly. Od kedy ich beriem je to ovela lepsie. No zistila som ze som tehotna. Planovali sme 🙂 skusala som uz 2x na 1 den vysadit no ale na dalsi den rano som skoro na wc nedosla koli pulzom. Musela som vziat. Radila som sa aj so svojim kardiologom aj gynekolog. povedali ze to nieje az taka vysoka davka a ak ich potrebujem tak ich musim brat. Pretoze sa musim v prvom rade citit dobre ja. Nemate niekto skusenost s bratim liekov v tehu? Prosim nevyplaste ma.

fiafia
1. feb 2020

@cloe123 😊 gratulujem k tehu. Ja beriem betaloc zok 25 rano a vecer uz peknych par rokov. To uz mam 3rocnu dcerku. V tehu som brala este magnezium. Vsetko bolo v poriadku akurat som mala castejsie kontroly na internom. Urcite netreba riskovat a vysadit, moze to byt daleko horsie. Ja ho beriem tiez na tep mavala som bezne 140😏 poradim akurat nestresovat sa preto,psichika robi svoje, nemysliet nato a kludne brat lieky ,ktore treba ked sa inak neda. Drzim palce nech mas spokojne tehulkovanie

cloe123
autor
1. feb 2020

@fiafia ďakujem pekne. Upokojili ste ma 😊 ved ja tie pulzy mam tiez taketo.

katinka71
1. feb 2020

Ja som cele tehotenstvo brala 50 mg,

mogaa
1. feb 2020

@cloe123 mamina berie 1/4 lebo máva pulz cca 50 a zároveň potrebuje betablokátor kvôli tlaku, samozrejme berie aj lieky na tlak....ale sama si ani neznižuj ani nevysadzuj liek - betablokátor prirodzene znižuje pulz a srdce je menej namáhané....Lekár vždy zvažuje pozitíva a negatíva .

cloe123
autor
1. feb 2020

@katinka71 dakujem za odpoved 🙂

cloe123
autor
1. feb 2020

@mogaa nie, nie sama nie. Ja som hned volala svojmu kardio tak povedal ze mozem vyskusat jeden nebrat a potom si dam tak som skusila ale nebolo dobre na dalsie rano. A dnes som si povedala ze skusim aj dnes ale uz teraz vecer som citila ze nieje to dobre. Tak rano vezmem svoju davku. Proste to bez nich asi nepojde. Dakujem vam za odpovede. 🙂

mogaa
2. feb 2020

@cloe123 môžeš vyskúšať tú 1/4 to je minimálna dávka, mama práveže ani viac ako tú 1/4 nemôže brať lebo má pulz 50, predtým brala 1/2 a to tak že 1/4ráno a 1/4večer ale obvodná jej povedala že to je tak nízka dávka že nech berie 1/2len ráno...internistka jej nakoniec nechala len 1/4tabletky ráno

cloe123
autor
2. feb 2020

@mogaa dakujem za rady. Vyskusam ked mi bude lepsie. Dnes som si musel dat polovicu. Posledne dni mi byva aj dost zle taka slabsia som bud som nad wc a iba tak na sucho ma napina alebo vraciam. A nechuti mi jest ale snazim sa vzdy nieco dostat do seba. Cize aj to robi vela teraz ze sa necitim ok. Tak ked troska ustupia nevolnosti vyskusala by som aj 1/4. 🙂

mogaa
2. feb 2020

@cloe123 no len tam môže byť problém ten že je to minimálna dávka, takže ten pulz ti nezníži dostatočne....ťažkosti čo máš nemajú nič spoločné so samotným vyšším pulzom ale s tehotenstvom ako takým...tiež by som skúsila znížiť dávku až ked ti bude lepšie a nebudeš mať ťažkosti ako vracanie, únava....to zvykne po prvom trimestri prejsť, ale sú mamičky čo to mávajú dlhšie...ak ti 2lekári povedali že liek musíš užívať, tak nešpekuluj, ak by si ho nemohla kvôli bábätku dali by ti náhradu....

cloe123
autor
2. feb 2020

@mogaa ale ja som zacala brat betaloc tusim v novembri min. roku a zacala som s polovicou tablety a tato davka mi uplne postacovala. A viem ze tie tazkosti su spojene s tehotenstvom len som to myslela tak ze teraz ked mi je zle a nevladzem tak skor sa mi rozbucha srdiecko ked som vyskusala jeden den vysadit. Tak ako hovoris uz nebudem spekulovat :D len som sem musela napisat a opytat sa ci ich niekto bral. Vacsi pokoj na dusi :P dakujem este raz 🙂)

martusik2305
18. jún 2021

@mogaa Ahojte tehotná síce niesom ale inú diskusiu k tomu to lieku som nenašla prosím vás beriem tento liek na zrýchlený tep pol tabletky 50mg . Zaujma ma ci môže tento liek nejak ovplyvniť pobyt na slnku mam ho prvý krát a chystáme sa k moru Dr neordinuje a ja sa nemám koho opýtať. Opalovali ste sa alebo nie keď ste brali tento liek vďaka za skúsenosti

mogaa
18. jún 2021

@martusik2305 v príbalovom letáku nič také nie je, je to klasický betablokátor ktorý má znížiť tep čiže srdce pomalšie pracuje a nie je namáhané....viem že pobyt na slnku sa neodporúča pri niekotorých ATB ale vždy je to tam uvedené v príbalovom letáku a rovnako pri liekoch s výťažkom z ľubovníka....pri ostatných liekoch som o ničom podobnom ani nepočula....

magda9257
6. mar 2022

@katinka71 chcem sa spýtať ako ste brali ten betaloc 50?? Ja beriem polovičku ráno a som tehotná a mam teraz strach z toho ze som ublížila malému

iwesska
6. mar 2022

@magda9257 Neublizila,ja som ho uzivala cele tehotenstvo,synovi nic nie je.

magda9257
6. mar 2022

@iwesska ďakujem pekne ukludnili ste ma 🙂 a brali ste tiež len polovičku denne??

katinka71
6. mar 2022

@magda9257 ja som brala stale 50mg,polovica potom je 25 mg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre